Yabancı dil öğrenme

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye
Yabancı dil öğrenme

Merhabalar,

Sizlere bu konuda yabancı dil öğrenmek için yapmanız gerekenleri söyleyeceğim.

• Zaman ve emek vermeniz gerekiyor - Klişe bir cevap olsa da gerçekten de öyle bir şey yapmak istiyorsanız zaman ve emek vereceksiniz.
  • İstikrarlı olmanız gerekiyor - Öğrenmeye çalıştığınız dile her gün vakit ayırıp emek vermelisiniz ( Örn: Günlük 30-60DK çalışma ).
  • Gerçekçi olmalısınız - Kendinize hedef veya amaç belirlerken gerçekçi davranıp ben Örn: 2 ayda İngilizceyi sökmek istiyorum dememelisiniz, gerçekçi ve ulaşılabilir hedefler belirlemelisiniz mesela haftada 2 kip öğrenmek veya bilmem ne kadar zamanda 1000 kelime öğrenmek vs.
  • Hedefler - Gerçekçilikten bahsederken buna da değindim hedef ve amaçlarınız OLMALI.
  • Alfabeyi öğrenin - Bunun açıklanacak pek bir şeyi yok, alfabeyi öğrenin çok önemli.
  • Sesleri öğrenin - Harflerin yazılışlarını değil seslerini öğrenin Örn. ingilizcede Sh = Ş
  • Kelime öğrenin.
  • Kitap okuyun - Çocuk kitapları vs. içlerinde öğrenebileceğiniz sürüyle kelimeler vardır, doğal gramer ve konuşmayı bunlarla öğrenebilirsiniz.
  • Gramer kitabı alın çok işinize yarayacak.
  • Öğreniminizde atlama yapmayın - Mesela adam "Bir atomun parçalarının karekökünün toplamı" vs. vs demeyi bilir ama "dişlerimi fırçalıyorum" demeyi bilmez, kendi seviyenize ve ihtiyacınıza göre öğrenin atlamalar yapmayın.
  • Romenleştirmeyin - Yani İngilizcenin "i love you" sunu alıp "ay lav yu" yapmayın.
  • Tembellik yapmayın - Günde en az 30DK çalışın.
  • Konuşmaktan korkmayın - Çekinmeyin yanlış yapın ama yinede yapın rezil olmaktan korkmayın en iyi dersler böyle öğrenilir konuşun vazgeçmeyin.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri