Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

Üniversitelere türbanla girilebilmeli mi?

• Evet, bu konuyu bu devirde tartışmak bile gereksiz

Oy: 42 57.5%
  • Hayır, çünkü kamuda giyilecek kıyafetler yasalarla belirlenmiştir

Oy: 12 16.4%
  • Hayır, çünkü laikliğe aykırıdır

Oy: 13 17.8%
  • Başörtüyle evet, ama türbanla hayır

Oy: 4 5.5%
  • ben bılmem babam bılır...:)

Oy: 2 2.7%

• Kullanılan toplam oy
    73
Papaz eLbisesi Giymek makbuL o neden oLmasinki ?? Basörtü iLe Girebilir Bence.

bence girmemelilierr.....Hayır, çünkü laikliğe aykırıdır;)

aslıjım ilk önce laiklik anlayışını merak ediyorum doğrusu..biraz açarsan sendeki laikliği sevinirim;) bu konuyu görünce tutamıyorum kendimi yorum yapma gereği hissediyorum..

bakın ben size küçük çaplı bi örnek vereyim laiklik adına yapılan, daha doğrusu laikliği kılıf olarak takılıp yobazlık yapanlara ait ufak bi örnek ;)

ben üniversiteyi başörtülü olarak tamamladım zorluklarını yaşadım kurallar vardır uyulması gerekn her şekilde uydum hiçbirine karşı gelmedim buna rağmen sırf kapalı oldum için okuduğum üniverstedeki hocalar karşıma geçti bi şekilde eğitimeme engel olmaya çalıştılar ha başarılı olamadılar...afedersiniz ama bizi yobazlıkla suçlayan hocalarımız kendileri bu davranışlarıyla yobaz olduklarını kanıtladılar... az öncede dediğim gibi laikliği kullanarak karşılarındakini ezmeye çalıştılar ha başarılı olamadılar ben izin vermem ona;) en küçük tabirle laiklik dinle devlet işinin birbirine ayrılması değilmi hani bu uygulamayı laikliği savunanlar hiçe sayıyor ;)

türban nedir siyasi bi simgemi__? baş örtüsü nedir peki __?

ben boynumu sarıcak şekilde başıma kapayınca siyasi bi görüşü temsil ediyorum ama boğazımdan iğnelemdim zaman normal sıradan bi insanımı temsil ediyorum varmı böyle bi saçmalık ya...

herkez dinini yaşıyor uygulamaları farklı olabilir.. başımızdaki örtüyle üni. girsek sizleri şeriaatemi sürükleyeceğiz... kapalı öğrenciler yokmu üni. şuan aynı şeyimi yapıyolar sizleri şeriatemi sürüklüyolar___? bu fikri benimsemiş olsalar bi şekilde yapılandırırlardı..ben üni. başım kapalıda girmeyi isterim bunun kimseye zararı olmaz...!!! yüksek liselileriz biz aslında üniversiteli değil...;) özgürlüğü temsil ediyor sözde üniversiteler hani nerde özgürlük insanlar bi şekilde kısıtlanıyor...

Kusura bakmayın baya uzun yazmışım ama bu konuyu görünce tutamıyorum kendimi...

yıllardır konuşulmasına karşınn hala bilinçsiz insanlarımız bu konuda ayrımı iyi yapımıyorlar :eek:

güLsümcüm sakin ol cnm ben onu demk istedemedim yaa kırdıysm seni özürdilieirm pardon ama ben sadece baş örtüsüne karşıyımm ;)

saygı duyarım aslıcım bu görüşüne ;) herzamanda bu görüşü savunanlara saygı gösterdim.. sadece ordaki kullandın cümle yanlıştı.. kırılmadım da hakkım yok zaten böyle bişeye senin kişisel fikrin sonuçta aynı olmadı diye kırılcak halim yok ;)

sadece kullandığın cümle anlatmak istediği anlatmıyor... kapalı insan laik olmayan insan değil... ;)

bu kadar :)

bence hayır tartışılması bile saçma aslında herkesin giyeceği şyler belirli olsa daha iyi olur ama kimisi ojeyle gelior kimisi türbanla istiyor...

başörtu ve turban aynı sey degılmı ?

bır sıkta ayrılmısta anlamadım

neyse

Evet, bu konuyu bu devirde tartışmak bile gereksiz
dıyorum

girmeliler bncee..
...gercektende bu devirde böyle şeyler tartısılmamalı türkiyenin gündeminde olmasi gereken daha önemli şeyler var bence ....
...böyle şeylerle ugraşılmaya devam edilirse türkiye pek fazla yol katedemez...
...eger türkiye bu tarz meseleler yerine esas konulari ele alsa cok farklı bir yeer olurdu kesinlikle layık olduuguu yerr...

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri