Tuzla'nın Gurur Tablasu Olan Mehmet Tekinalp Lisesi

TurK00

Kayıtlı Üye
TARİHÇEMİZ
Okulumuz 18 Ağustos 2006 tarihinde, Milli Eğitim Bakanlığımızın açılış kararı ile ’’ Eğitime %100 destek kampanyası ’’ amacıyla TADIM A.Ş. tarafından yaptırılmıştır.

2006-2007 yılında eğitim ve öğretime başlamıştır.

18-08-2006 tarih ve 02/10517 sayılı makam ve onayı ile okulumuzun adı "MEHMET TEKİNALP LİSESİ" olarak belirlenmiştir.

Okulumuz Milli Eğitim Bakanlığımızın hazırladığı bir mimari yapıya ve 1 spor salonuna sahiptir.

Mehmet Tekinalp Lisesi , 1 kurucu müdür(İSAK DAĞCI) , 1 müdür yardımcısı (NECİP FAZIL MENDEŞ) ve 11 öğretmen ile 2006-2007 eğitim öğretim yılında hizmete başlamıştır.

Okulumuz , 8466, 54 metrekare üzerine oturtulmuştur. 1 spor salonu( 896 metrekare) ve okul kapalı alanı (4513 metrekare) , 1 fizik laboratuarı , 1 kimya- biyoloji laboratuarı , 1 sosyal bilimler dersliği, 1 resim dersliği , 1 müzik dersliği , 1 bilgisayar dersliği , 1 arşiv , 1 okul aile birliği odası , 1 depo , 1 kantin , kütüphane , çok amaçlı salonu , 1 sığınaktan ibarettir. Ayrıca kalorifer dairesi bulunmaktadır.

2006-2007 Öğretim yılında 7 şube lise 1. sınıf açılmıştır. Lise 1. sınıfta (7 şubemizde) 318 öğrencimiz mevcuttur.

İDARECİLERİMİZ
Okul Müdürü Necip Fazıl MENDEŞ: 1976 Elazığ da doğumlu olup Marmara Üniversitesi İlahiyat fakültesinden 1997 yılında mezun oldu.
2 yıl özel sektörde çalıştı. 1999 yılında Din Kültürü Öğretmeni olarak atandı ve muhtelif okullarda öğretmen, müdür vekili ve müdür yardımcısı olarak çalıştıktan sonra 2006 yılında okulumuza kurucu müdür yardımcısı olarak atandı. Şu an okulumuzda görevine Müdür olarak devam etmekte olup evli ve 1 çocuk babasıdır

Müdür Yardımcısı Mustafa YILMAZ : 1977 Mersin doğumlu olup 19 Mayıs Üniversitesi Kimya Öğretmenliği bölümü mezunudur.
1999 yılında mezun olmuş olup 2003 yılına kadar özel sektörde eğitim üzerine çalışmıştır.
2003-2004 eğitim öğretim yılında Tuzla Lisesinde göreve başlamıştır.
2007-2008 eğitim öğretim yılından itibaren idarci olarak görevine devam etmektedir. Evli ve 1 çocuk babasıdır

Müdür Yardımcısı Seyfettin ARSLAN: 1975 Karabük doğumlu olup 19 Mayıs Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünden mezundur.
1998 yılında Batman ilinde öğretmenlik hayatına başladı. Batman ve İstanbul illerinde çeşitli okullarda görev yaptı.
2008-2009 eğitim öğretim yılında okulumuzda idareci olarak görev yapmaya başladı. Evli ve 1 çocuk babasıdır.
ÖĞRETMENLERİMİZİ(RESİM YOK REKLAM OLMASIN DİYE)

Moderatör tarafında düzenlendi:
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri