Türkiye'de en iyi üniversite hangisi?

уαяєη

ɘƨмɘя
Bayan Üye
Türkiye'de en iyi üniversitesi hangisi?

12921060321.jpg_t

YÖK tarafından 125 üniversite baz alınarak yapılan değerlendirmede, 25 bin 46 makalenin incelendiği, tam makalelerin dikkate alındığı listeye göre ilk sıradaki üniversite bakın hangisi oldu..

İstanbul Üniversitesi (İÜ), YÖK tarafından 125 üniversite arasında yapılan değerlendirmede bilimsel yayında birinci oldu.
İÜ'den yapılan açıklamada, dünyanın en iyi 404'üncü üniversitesi olan İÜ'nün, 2008'de olduğu gibi 2009'da da bilimsel yayın sıralamasında birinci sırada yer aldığı belirtildi.
Açıklamada, YÖK tarafından 125 üniversite baz alınarak yapılan değerlendirmede, 25 bin 46 makalenin incelendiği, tam makalelerin dikkate alındığı listede İÜ'nün bin 338 makaleyle birinci olduğu ifade edildi.
Görüşlerine yer verilen YÖK Üyesi ve İÜ Rektörü Prof. Dr. Yunus Söylet, göreve geldiklerinden beri İÜ'yü ulusal ve uluslararası arenada daha üst basamaklara çıkarmak için çalıştıklarını ve projeler ürettiklerini bildirdi.
Söylet, şöyle devam etti:
''İÜ, toplam kalite bağlamında tüm birimlerinde kolektif bir şekilde yürüttüğü yapıcı ve geleceğe dönük çalışmalarının, öğrenci odaklı bilgi üreten akademik ve bilimsel projelerinin karşılığını, bu tür bilimsel ve akademik başarılarla almaktadır. Bilimsel Araştırmalar Birimimiz tarafından desteklediğimiz projelerde 2009'da yüzde 22, 2010'da ise yüzde 16'lık bir artış olmuştur. Bu başarıya imza atan özverili hocalarımızı, onlara huzurlu bir çalışma ortamı sağlayan idari personelimizi ve büyük destekçimiz öğrencilerimizi kutlarım. Bu başarı onların ürünüdür. Büyük önem verdiğimiz akademik ve bilimsel çalışmalara desteğimiz, olanaklarımız dahilinde artarak devam edecektir.''

---> Türkiye'de en iyi üniversitesi hangisi?

Başlık biraz devrik durmuş sanki :pp

Ege Üniversitesi bence

---> Türkiye'de en iyi üniversitesi hangisi?

İstanbul Üniversitesinde Olmak İSterdim ... Dumlupınar Üniversiteside Çok Güzel Bi Üniversite Bence..=)

---> Türkiye'de en iyi üniversite hangisi?

Eski başlık: Türkiye'de en iyi üniversitesi hangisi?
Yeni başlık: Türkiye'de en iyi üniversite hangisi?

Ben düzenledim sende farkı bul bari xD

Ben Odtü de Kararlıyım Ama Egede Okumak İsterim Sanki Odtü Biraz Abartılı Kaçıyor xD

Türkiyenn en iyi üniversitesi dünyada 404. sıradaysa gerçekten çok yazık üzücü bişey

gata bence ama almıyorlar beni almazlarda haklılar..

hepsi hikaye yen iyisi yurtdışı

Böyle bir zihniyet ile bir yerlere gelemeyiz maalesef. Yurt dışında okuyup onların üniversitelerini ilerletirsek ;

Türkiyenn en iyi üniversitesi dünyada 404. sıradaysa gerçekten çok yazık üzücü bişey

Gibi yorumları her daim demek zorunda kalırız. Sen çalıştın vermedi mi üniversite istediğini ?

#

Konuya dönecek olursak bu sene araştırmalara göre en iyi üniversite Hacettepe Üniversitesi 2. olarakta Orta Doğu Teknik Üniversitesi başarılı olarak adlandırılmıştı. Sebebi Hacettepe üniversitesinin geçme barajının 65 olması . Tabi ki pek sağlıklı bir sonuç değil " Neden ? " diyecek olursanız da puanı yukarı çekmek sorun değil eğer 65 ortalama notundan mesela bır bölümde 300 kişi kalıp 50 kişi geçiyorsa bu bir başarı değildir. Bana göre ise en iyi Üniversite Boğaziçi Üniversitesi.

tıp da en iyiler cerrahpaşa (ing) , hacettepe (ing), ankara, capa, akdeniz,mersin, ege, inönü, atatürk..

bence kendi okulum olan boğaziçi üniversitesi
yayınlanan bilimsel makale sayısının karşılaştırma kriteri olarak kullanılmasıda saçma bence çünkü her üniversite profesoör, öğretim görevlileri vs. farklı İstanbul üniversitesi de bunlar arasında yüksek sayıda öğretim görevlisi bulundurna üniversiteler arasında ve istanbul üniversitesinin Türkiyenin en iyi üniversitesi olduğuna inanmıyorum. Dediğim gibi şahsi fikrim kendi okulum Boğaziçi üniversitesi dir fakat ODTÜ ve İTÜ de gözardı edilemeyecek kadar iyi ve köklü okullardır. Zaten baktığımızda en çok tercih edilen okullar genellikle bu saydığım okullardır :)

Böyle bir zihniyet ile bir yerlere gelemeyiz maalesef. Yurt dışında okuyup onların üniversitelerini ilerletirsek ;

Gibi yorumları her daim demek zorunda kalırız. Sen çalıştın vermedi mi üniversite istediğini ?

#

Konuya dönecek olursak bu sene araştırmalara göre en iyi üniversite Hacettepe Üniversitesi 2. olarakta Orta Doğu Teknik Üniversitesi başarılı olarak adlandırılmıştı. Sebebi Hacettepe üniversitesinin geçme barajının 65 olması . Tabi ki pek sağlıklı bir sonuç değil " Neden ? " diyecek olursanız da puanı yukarı çekmek sorun değil eğer 65 ortalama notundan mesela bır bölümde 300 kişi kalıp 50 kişi geçiyorsa bu bir başarı değildir. Bana göre ise en iyi Üniversite Boğaziçi Üniversitesi.
kesinlikle katılıyorum ;)

#

Eminmisin sebebinin bu olduğuna.
Hayır Akdenizin geçme notu 70.
Kendilerini Türkiyenin en iyi üniversitesinde okuyor havasına sokup Aynştaynlık taslamasınlar herifler.

Bana göre Yıldız Teknik xD

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri