Tüm maçlarımızı izlesinler

WizKhalifa

Kayıtlı Üye
Federasyonun hangi mesleki tarafıyla şike konusunda karar vereceğini kamuoyu vicdanına bıraktığını söyleyen Aykut Kocaman, “Orada Cüneyt Tanman var. Bir ekip kurup, tüm maçlarımızı tek tek seyretsin” dedi.

Fenerbahçe Teknik Direktörü Aykut Kocaman, şike soruşturmasıyla ilgili olarak önceki gün yaptığı açıklamaların ardından dün basının karşısına çıktı ve çok daha çarpıcı sözler sarfetti. Yüce Türk adaletinin, tüm olayları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek, en doğru kararı vereceğine inandığını söyleyen Kocaman, “Futbol Federasyonu’nun, delillere bakarak karar verebileceği söyleniyor. Bunun içeriğini anlayamıyorum. Deliller varsa ortada. Karar vericiler de hakimlerdir. Futbol Federasyonu’nun, hangi mesleki tarafıyla karar vereceğini, kamouyu vicdanına bırakıyorum. Bu konuda verilecek karar yarın mahkemelerde tersine dönerse ne olacak? Alex’in 28 golü, Gökhan’ın, Emre’nin, Santos’un çırpınması, 17 maçta tarihi performans ortaya koyan futbolcularımın teri ne olacak? Bir karar verildi, sonra onun doğru olmadığı görüldü, ne olacak?

Federasyonun bir kez daha düşünmesinde yarar var. Kanıtlanırsa, cezalandırmak her zaman mümkün. Adaletin önünde boynumuz kıldan ince. Ama federasyon tersi bir yaptırıma başlarsa, geri dönüşü olmaz. Futbol Federasyonu’nun içinde kendisine çok güvendiğim Cüneyt Tanman var. Galatasaraylı olması önemli değil, çok saygın bir insan. Tanman bir ekip kursun, son 5 maçımızı, hatta tüm maçlarımızı izlesin. ‘Futbolun akışına uymayan bir şey var’ derse, boynum kıldan ince. Söylenecek birşey yok. Futbol dünyasından hemen çekip gitmeye hazırım. Son derece mertçe maçlar oynadık. Arka planda kimlerin neler yaptığını bilmiyoruz. Hiçbir şey bu kadar ucuz olmamalı” dedi.

1) Mert’in sağladığı avantaj

Trabzon’daki maçta kazanılan penaltıyı kurtaran kalecimiz Mert’in ikili averajda bize sağladığı üstünlüğü koruyarak müthiş bir mücadeleden sonra şampiyon olmayı başardık. Trabzon’un da en az bizimki kadar müthiş bir başarısı vardı ve ilk yarıda tam 42 puan topladı. Biz, ilk yarıyı kendi standardımızın çok altında 33 puanla kapattık. Bugünkü çok güçlü oyunculardan kurulu kadronun ise çok altında bir puandı bu. 9 puanlık farkın ne kadar büyük olduğunu belki o anda anlamadık ama ligin sonunda bunun ayırdına vardık.

2) Fenerbahçe’yi ayırmak gerek

Yaşanan olaylar hiç hoş değil, bunu kabul etmek lazım. Açıkça söylemek gerekirse, yaşananları, ulu çınar Fenerbahçe’nin dışına çekmek gerekir. Fenerbahçe 104 yıllık bir tarih. 100 yıl sonra insanlar, Fenerbahçe’nin daha büyüyerek geliştiğini görecekler. 00 yıllık tarihi boyunca Fenerbahçe’yi bir çok insan yönetti, bundan sonra da yönetecekler. Pek çok insan da Fenerbahçe’nin yanında olacak. Yanlışlık varsa eğer, yapılan yanlışlıklarla Fenerbahçe’yi bir arada tutmamak gerekir. Eğer hukuki sürecin içinde ‘gerçekten bu böyle olmuş’ deniyorsa boynumuz kıldan ince. O zaman herkes cezasını çekmeli.

3) İşgüzarlar cezasını çeksin

Yaşanların lehimize sonuçlanacağını düşünüyorum. Yüce Türk adaleti olayları en ince ayrıntısına kadar inceleyerek en doğru kararı verecektir. Hiçbir konuda çekinmeye gerek yok. Hatası olan varsa bir şekilde işgüzarlık yapan veya Fenerbahçe ile toto oynayan insanlar varsa cezalarını çekmeli. Ama burası ulu bir çınar. Futbolculuk çok zordur. İnsanların ölüm sınırında performans ortaya koyduğu, ağır bir spordur. Bu kadar ağır bir sporu yapan oyuncuların döktükleri terlerin karşılığını istemeleri kadar doğal bir şey yoktur. Bunu seslendirmeye devam edeceğim. Ama hatalılar kimse ben de dahil olmak üzere kimse cezalarını görmeli. Yüce Türk adaletinin en ayrıntısına kadar düşünerek karar vereceğine inancım sonsuz.

[SAYFA]]

4) Rakipler hep dirençliydi

Sivasspor maçında belki 4-5 dakika daha olsa bir kez daha şampiyonluğu yitirecektik. Son maça kadar çok dirençli rakiplerle oynadık. Bu takımları yenmek çok zordu. Ancak bizim kalitemizde yüksek inanca sahip bir takımın yapabileceği bir durumu bu futbolcular başardı. kenetlenerek başardı. Şampiyonluk yarışı içinde biz de kendi aramızda ’Bu kadar dirençli rakipler, zaman zaman niye direnci düşük şekilde rakip takımlara karşı oluyor, diğer tarafa doğru neler oluyor’ diye düşündük. Şimdi basından okuyoruz, falan futbolcu filan futbolcu diyorlar, ama o futbolcular bize karşı en iyi oynayan oyunculardı.

5) Türk futbolu çökmeli!

Ben bunu Fenerbahçe’ye gelmeden önce de söyledim. Türk futbolunda temizlik böyle olmaz. Daha önce de her alanda ‘Türk futbolu çökmeli, yeniden inşa edilmeli’ dedim. Bataklık bunun bir versiyonu, bunu söylemeye çalışıyorum. Yoksa, ‘Fenerbahçe yaptı, öbürü yaptı, öbürü yapmadı değil’ söylemeye çalıştığım. Bütün yapısı itibariyle futbolumuz yanlış bir zemindedir. Büyük Türk futboluna baktığımız zaman hakikaten bataklık. Kimin nerede olduğu nasıl geldiği belli olmayan, futbolun içinden gelen insanların futbolda söz sahibi olamadığı, gerçek aktör olan futbolcuların hep piyon olarak kullandığı bir dünya.

6) Her alanda kalırım

Hukuku sürecin sonunda gerçekten Fenerbahçe takımını yönetenlerin bu tip şeylere karıştığı görülürse karar verilir. Ancak Türkiye Futbol Federasyon‘nun bu konuda alacağı karar biraz zorlama bir karar olur, bu konudaki düşüncemi değiştirmez. Fenerbahçe’nin ihtiyaç duyduğu her alanda burada kalırım. Öbür tarafa doğru yürüdüğü zaman iş mesleki anlamda da ahlaki anlamda da bir takım şeyleri düşünmek zorundayım.

7) Transfer zamanı değil

Şu an transferin olabileceği bir dönem değil. Sadece oyuncuları dışardan soyutlayarak, sahanın içine döndürme çabamız var. Geçtiğimiz sezon kiralık olan Yobo yine bizde oynamak istiyor. Fakat son dönemde öncelik başka yönlere kaydı. Transfer konusunda biraz beklemek gerekecek. Yobo’nun takımda kalmasının çok istiyorum.

8) Ne reaksiyon olur bilemem

Herkes insan. Tüm duygularıyla beslendikleri yerler burası. Bu belirsizliğin, çok doğal olarak zihin dünyalarında belirsizliğe yol açacağı çok net. Şu bir hafta, 10 günlük sürede onların mesleki gücüne güvenerek, işi tamamen sahaya çevirmeye çalışacağız. Yapacağımız bu ancak yaşananlardan etkilenmeyeceklerini söylemek hiç doğru olmaz. Yabancıların reaksiyonunun ne olacağını açıkça bilmiyorum. Kulübün nereye doğru bir yol haritası çizeceğini de bilmiyorum.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri