terim e mesaj...

Punisher

Kayıtlı Üye
Kanada'dan Terim'e mesajKanada'nın Premier liginde forma giyen Türk oyuncu Yekta İbrahimoğlu'dan Terim'e çağrı.28 Kasım 2007 10:55İbrahimoğlu (26), futbola Kırıkhan Gazi Lisesi'nde başladığını, ardından 2 yıl Kilis Belediyespor'da profesyonel forma giydikten sonra babasının işi nedeniyle Kanada'ya yerleştiğini kaydetti.

Türkiye'de her yıl değişik kulüplerden transfer teklifleri aldığını belirten İbrahimoğlu, şöyle devam etti:
''Kanada'ya yerleştikten sonra evimize yakın olan North York Hearts ile Woodbridge Italia takımlarında forma giydim. Başarılı maçlar çıkarınca medya benimle ilgilendi. Premier liginde Serbian White Eagles takımına transfer oldum. Kanada'da birinci ligde forma giyen ilk Türk futbolcuyum. Burada, sergilediğim futbolun yanı sıra ülkemi çok iyi temsil ediyorum. Savunmadaki başarılı performansım nedeniyle burada herkes beni ''sihirbaz müthiş Türk'' lakabı ile anıyor. Burada yaşayan Türk aileler de Türk bayraklarıyla maçımı izlemeye geliyor ve çocuklarına beni örnek gösteriyorlar. Futbolumun yanı sıra Toronto Soccer Acedam futbol okulunda antrenörlük yapıyorum. Ayrıca, göçmen futbolcuların menajerliğini de üstleniyorum.''

Kuzey Amerika'da futbolun Avrupa'dan gelen göçmen futbolcular sayesinde ayakta kaldığına dikkat çeken İbrahimoğlu, ''Burada kimsenin torpilinin olmasına gerek yok. Başarılı futbolcu formayı kapar. Ayrıca, futbolculara çok büyük paralar da ödenmez. Bu nedenle öne çıkan yetenekli futbolcular, bonservisleri ucuz olduğu için Hollanda, Almanya, İtalya ve Portekiz gibi ülkelere transfer olurlar'' diye konuştu.

-FUTSAL MİLLİ TAKIMI KAMPI-
KKTC'de düzenlenen Futsal (salon futbolu) Milli Takımı hazırlık kampına davet edildiğini belirten İbrahimoğlu, şunları kaydetti:
''Futsal Milli Takım Teknik Direktörü Ömer Kaner beni çok beğendi ve tüm Milli Takım kamplarına çağıracağını söyledi. En büyük handikap Kanada'nın çok uzak olması. Ancak, benim gönlümden geçen Fatih Terim'in gözüne girerek Avrupa finallerinde Türk Milli Takımın formasını giymek. Bana şans tanınması halinde Milli Takıma en az 5 yıl yararlı olacağıma inanıyorum. Yüksek top tekniğim yanında ikili mücadeledeki üstünlüğümle bana güvenenleri mahcup etmeyeceğime inanıyorum.''

İbrahimoğlu, Avrupa finallerinde Türk Milli takımının sürpriz yapacağına inandığını da kaydetti.

-ANNE İBRAHİMOĞLU: ''OĞLUMLA GURUR DUYUYORUM''
Yekta İbrahimoğlu'nun Kırıkhan'da yaşayan annesi Betül Ruken İbrahimoğlu, oğlu ile gurur duyduğunu söyledi.

Oğlunun (A) Milli Takım forması giyeceğine inandığını belirten İbrahimoğlu, ''Oğlum, sürekli olarak Türkiye'de 3 büyüklerde oynamak istiyor. Bununla ilgili değişik dönemlerde görüşmeleri oldu. Ancak, Kanada'da da çok seviliyor'' dedi.

Kırıkhanspor'un profesyonel lige çıkması için oğlunun destek vereceğini belirten İbrahimoğlu, Türkiye'de iyi bir transfer yapması halinde Kırıkhan'a ilköğretim okulu kazandıracağını da sözlerine ekledi.

ALINTI

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri