telefona bakarmısınız? peki ne dersiniz?

ZeLeDa

Bayan Üye
Sizden şimdi okuyacaklarınızı hayal etmenizi istiyorum. Telefonunuz çalıyor, açıyorsunuz, tanımadığınız bir kadın, size eski sevgilinizle ilgili referansınızı soruyor. Ne dersiniz?

Biraz ütopik olduğunu biliyorum ancak bende çılgın bir kadın olarak arada sırada böyle şeyler düşünüyorum. Özellikle de yeni bir adamla tanıştığımda. Onu çözüp, anlattığı ve ilk gösterdiği yüzünü geçtikten sonra gerçek kimliği ile tanışana kadar zaman geçiyor. Bu sorunu ortadan kaldırabilmek için, kadın dayanışması yapamaz mıyız?
İş başvurularını doldurduğunuzda altında bulunan referanslar kısmı gibi, bizler de yeni tanıştığımız erkeklerden referans istesek. Sonra birbirimizi arayıp, bu adamla neden ayrıldınız diye sorabilsek, güzel olmaz mıydı? Neden boşandıklarını öğrenmek bize hayattan ne kadar zaman kazandırır, değil mi?
Hepimizin sevdikleri, yaşam tarzları, hayata bakışları değişik. Bir adam bana çok cimri geldiği için kavga edip ayrılmış olabilirim. Tutumlu yaşamayı seven bir kadın için böyle bir adamla yaşamak çok mutluluk verici olmaz mı? İhaneti meslek edinmiş, zampara ve kadınları kandırmak için her türlü sahtekarlığa başvuran bir adamla karşılaştığınızı varsayalım, referans olarak eski karısını arayabilseydiniz ve tüm gerçekleri ondan öğrenebilseydiniz, kim bilir ne acılardan yırtmış olurdunuz.
Bu anlattıklarımın gerçekleşme ihtimali elbette yok. İki önemli engel var. Birincisi adamlardan doğru telefon numarası ve gerçekten eski sevgili ya da eş telefonu almak mümkün olmayacaktır. Adam deli mi, bile bile kendini yakar mı? Çok ısrar edersek, sevdiği bir bayan dostundan eski sevgili rolüne girmesini rica edecektir en fazla. Öyle ya, yeni iş başvurusunda referans kısmına muhatap olunacak kişi olarak, sizden nefret eden iş arkadaşınızı vermezsiniz. Bu yüzden gerçekleşmesi mümkün olmayacak bir hayal bu.
İkinci sebebe gelince, kadın olarak bizlerin yapısından kaynaklanıyordur. Erkekler bunu günümüzde daha rahat yapıyor olabilir belki, bilemiyorum. Yine de yaygın değildir. Ataerkil toplumlarda erkekler kadınlarını paylaşmaktan hoşlanmazlar. Ancak erkeklerin kafasında kadınlar ikiye ayrılır ya, evlendiği, sevdiği kadın, annesi, kız kardeşi bir tarafta; gönül eğlendirdiği, zaman geçirdiği, sorumluluğunu almadığı kadın diğer taraftadır. Bunun en ilkel örneği kahvehane kültüründe yaşanır. Kahvenin önünden geçen güzel kıza, birisi yüksek sesle laf atar. İçlerinden biri kıza platonik aşık olmuştur, kızın bundan haberi yoktur ama o delikanlı hemen cevap verir: “ Yengen olur!” Bu sihirli cümle, o kızı bir anda bakılmaz ve namahrem kılar. Kimse tepki vermemiş ve üstüne almamışsa, tüm erkekler kızla ilgili konuşurlar. İşte, bu ayrım yüzünden, ikinci kategoriye girmiş kadınlara, erkekler kendi içinde referans verebilirler.
Kadınların ise, belki annelik duygusu yüzünden, belki egolarından, eski sevgili ya da eşlerine bu konuda güzel referans vereceklerini sanmıyorum. O eski, gelecek bu tarz bir telefonla bir anda listede birinci sıraya yükselebilir. Başkasının elinde olduğunu bilmek veya düşünmek içimizde garip ve kemirici bir duygu yaratıyor olabilir mi? Muhtemelen, adamı olmayacak şekilde kötüleyip, arayan kadının bütün hayallerini yıktıktan sonra, telefonu kapatır kapatmaz, o adam aranır. Hatta, ilişki yeniden başlatılır. Sonunda yine ayrılırsınız ama olsun. Diğer kadın, o çöpe attığınız adamı elinizden alamamıştır ve zafer hala sizindir!
Olmayacak duaya amin denilmez. Benimki biraz öyle bir durum. Ben düşünürken ve yazarken için için güldüm, şu anda bile yüzümde bir tebessüm var. Belki sizi de keyiflendirir diye yazdım. Hani bu göl maya tutar mı cinsinden bir yazı oldu ama ya tutarsa?

---> telefona bakarmısınız? peki ne dersiniz?

bLmém anlatmam biLé béLki O anKi ruh haLimé baqLıı :)
qüzéL payLasım éLiné saqLık..

Son düzenleme:
bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri