Strafordan Arka Plan Yapımı

NewCS

Kayıtlı Üye
Anlatım Bana Ait Değildir...

imagesmarcus03od5.jpg

Tank ölçülerim 200*60*60 olduğundan straforu ona uydurmak için kestim.

imagesmarcus02pl3.jpg

imagesmarcus04al3.jpg

Her ikisini birleştirmek için ek yeri lazımdı bende sabitlemek için girintili kestim. Levhaları birleştirirken bol miktarda silikon dolgu malzemesi kullandım.Bu siz ileride oyarken sıkı tutması için çok önemli…Silikon dolgu malzemesinin akvaryumda kullanmak için yapıldığına emin olun !

Şimdi strafor levhalar birbirine yapıştırılıyor.

imagesmarcus05nw3.jpg

Tankın uzunluğu boyunda ve ekstra yerler için 3 parça kestim.( Akıntı motoru ,ısıtıcı ve diğer ekipmanlar için)

Bu köşeye teneke filtre ve ısıtıcıyı yerleştiricem
Büyük bir bölme yaratmak için testereyle kesmek zorundayım.Bu ilerde kafa motoru falan eklersem yardımcı olur.

imagesmarcus09iz2.jpg

imagesmarcus06cn7.jpg

Asıl oyma işlemine şimdi başladım.Her yerde strafor parçaları uçuşuyor. Sağda sandalyede yine soğuk çay. Çay gerçekten işin bu bölümünde iyi bi yardımcı oluyor

imagesmarcus07tr5.jpg

Şimdi işin yarısındayım.Bazı yerler kayalara benzemeye başladı..
Gölge oluşturmak ve derinlik yaratmak için tamamında kayaları büyük/geniş oydum.

imagesmarcus11uj8.jpg

Sol köşeye bir kafa motoru yerleştireceğim. Bu bölme dibe ulaşmayacak/alt tarafa ulaşmayacak.Bu gibi bölümlerin/bölmelerin altında hep boş alan olması,eğer ulaşabiliyorsanız temizliği kolaylaştıracaktır.Fakat ben bu bölümü geniş yaptım,böylece ileride gerekirse daha büyük bir kafa motoru ile değiştirebilirim.
Oyma kısmı sona erdi…Hala birkaç küçük nokta kalmış olabilir.

imagesmarcus12or7.jpg

imagesmarcus13ck9.jpg

Bütün arka planı sıcak hava tabancasıyla düzelttim.

Bu üstten görünüşü…

Bunu tanka yerleştirebilmek için 4 büyük parçaya kesmek gerekiyor. Parçalar tankta tekrar birbirlerine iyice uydular.

imagesmarcus14ud4.jpg

imagesmarcus15ej2.jpg

Şimdi bitirme zamanı…3 tip renk pigment tozu aldım.Zehirsiz(Non-Toxic)olduğundan emin olun…Ben doğal gölge oluşturmak için 3 tip renk seçtim.Yeşil,kahverengi,siyah.

imagesmarcus16yt6.jpg

Bazı hobi çimentoları su ve renk pigmentiyle karıştırılabilir(karıştırma anlamı birbirine katma anlamında arkadaşlar)Boyafırçasıyla uygulayabilmek için ince bir karışım yapmalısınız.

imagesmarcus17cj3.jpg

imagesmarcus18yu2.jpg

İlk tabaka/levha(artık ne derseniz deyin) bitti…

imagesmarcus19ha3.jpg

Şimdi yerleştirildi…4 parçayı birbirine birleştirmek için silikon uyguladım ve en son çimentoyla örttüm (sanırım silikonu belli olmasın diye bu bölgeleri çimentoyla kapladığını söylüyor)

imagesmarcus21jx3.jpg

Ve buradada kum,su,bitkiler ve malawi chiclidleriyle dolduruldu.
Kayalardan oluşan arka planı taklit etmeyi denemek her yönüyle güzel bir fikir.Bu ona doğal görüntü veriyor.

---> Strafordan Arka Plan Yapımı

Sen mi yaptın derken gördüm yukardaki yazıyı xD

Yok hayır ben yapmadım. Aslında akvaryum alıp balık beslemek istiyorum ama bakamam diye almıyorum. Alırsam mutlaka yaparım bunu.

Farkettim yazdıktan hemen sonra
Güzel görünüyo benim hoşuma gitti :)

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri