Split Screen Multitasking özelliği Android platformuna geliyor

Heulwen

Kayıtlı Üye
Split Screen Multitasking özelliği Android platformuna geliyor

Split Screen Multitasking, gelecek sene sunulacak olan Android N ile geliyor…

o85YAQ.jpg

Kısa bir süre önce Apple, yeni tablet modeli iPad Pro’yu gün yüzüne çıkardı. Ayrıca firma yeni iPhone modelleri ile birlikte de iOS 9 adındaki yeni işletim sistemini sundu ve bu işletim sistemi ile gelen yeniliklerden bir tanesi de Split Screen Multitasking özelliği oldu.

lrX0kB.jpg

Split Screen Multitasking, ya da Türkçe’ye çevrilmiş adı ile bölünmüş ekran özelliği Apple’ın yeni iPad Pro modelinde oldukça başarılı şekilde kullanılabiliyor ve bu özellik gelen bilgilere göre de ilerleyen dönemde Android platformunda da kullanılabilir olacak.

Google, Android işletim sisteminin son sürümü olarak Android 6.0 Marshmallow’u bir süre önce sunarken, Split Screen Multitasking bu sürümde yer almıyordu ancak, Google Pixel C tabletin geliştirici ekibi olan AMA’nın Reddit üzerinden verdiği bilgiler oldukça dikkat çekici.

Yeni gelen bilgilere göre Google, ilerleyen dönemde Split Screen Multitasking’i Android platformunda da sunacak ve büyük ihtimalle de Android N ile bu yeni özellik gelebilir.

Ayrıca görünüşe göre Split Screen Multitasking’in görüleceği ilk tablet de Google Pixel C olacak. Bu tablet firma tarafından geçtiğimiz günlerde satışa sunulmuştu. Google bu sene Nexus tablet sunmazken, kendi tasarladığı bu yeni tableti pazara sundu.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri