Söylediklerimden Çok Sustuklarımda Saklıyım

Amor

Bayan Üye
16/01/2012

Bugünlerde bir şey var ters giden. Bir şey mi.. Çok şey aslında..
Hayatım boyunca karamsar bir insan olmadım ama bu ara arabesklerdeyim :)
Sevmiyorum böyle olmayı. Kendimle ters düşüyorum. Bu duruma alışmak istemiyorum. Sanırım havadan.. Ya da küçük küçük, ama sık sık yaşadığım sağlık problerimden, ya da bu ara çok duygusallaştım..
Bugün yine hastaneye gidicem. Annneannemi ziyarete. Canımın canı anneannem. Bu kadar kötü olabileceğim aklıma gelmezdi. Daha doğrusu kaybetme korkusunu bu kadar yoğun yaşamamışım sanırım.
Hep derim ki ailemden birini kaybetmekten çok korkarım. Ama bu defa demekle kalmadım sanki yaşadım. Ona bir şey olursa.. Olmasın lütfen..
Annemi bu kadar perişan görmemiştim..
İnsan acaba böyle zamanlarda geçmişi mi sorguluyor. Hatalarını, yaptıklarını, yapamadıklarını..
Acaba pişmanlıklar mı yaşıyor..
Bir karar aldım böylelikle. Bundan sonra anneciğime onu daha çok sevdiğimi söylicem. Babama, kardeşime. Dedeme, ANNEANNEME..
Bir gün söyleyemediklerim için vicdan azabı çekmek istemiyorum. Daha sakin, sabırlı olucam. Çünkü onlar benim hayatım.
Neden bir şeyler eksik kalsın ki.. Fazlasıyla sevgiyi hakeden, bunları duymayı hakeden aileme minnetle..

---> Söylediklerimden Çok Sustuklarımda Saklıyım

Öncelikle Geçmiş Olsun . Acil Şifalar dilerim .

Duygu Selinin içerisine atmışsın kendini. Yada şöyle söyleyeyim ; farkında olmadan " Kaybetme " korkularında beraber içine çekilmişsin.

Çevresinde sevdiklerini , bağlı olupta kaybettiklerini yaşamış olan birisi olarak ; İnsan böyle zamanlarda " Pişmanlıklarını " yaşıyor . " Keşke " lerinin içine hapsediyor kendini . Bu sevgiyle yada saygıyla ilgili bir durum olmamakla beraber , " Zaman Geçirebilme " adına oluşturulan keşkelerimiz .

Keşke ; İnsanlar'ı ölüme yaklaştığında değilde , yaşamın baharındayken sevmeyi öğrenebilsek daha anlamlı olurdu ..

Öncelikle Geçmiş Olsun . Acil Şifalar dilerim .

Duygu Selinin içerisine atmışsın kendini. Yada şöyle söyleyeyim ; farkında olmadan " Kaybetme " korkularında beraber içine çekilmişsin.

Çevresinde sevdiklerini , bağlı olupta kaybettiklerini yaşamış olan birisi olarak ; İnsan böyle zamanlarda " Pişmanlıklarını " yaşıyor . " Keşke " lerinin içine hapsediyor kendini . Bu sevgiyle yada saygıyla ilgili bir durum olmamakla beraber , " Zaman Geçirebilme " adına oluşturulan keşkelerimiz .

Keşke ; İnsanlar'ı ölüme yaklaştığında değilde , yaşamın baharındayken sevmeyi öğrenebilsek daha anlamlı olurdu ..

Teşekkür ederim..
Aslında herkesin her konuda pişmanlıkları vardır. Ben ailemle çok şükür çok iyi anlaşıyorum. Aslında 'SENİ SEVİYORUM' kelimesi çokta kullanılır evde. Ama insan arayınca bulur pişman olcak bir şey.
Ben biraz duygusalım bu ara ondan oluyor bütün bunlar. :)

Duygusallığın , kaleme aldığın cümlelerinden belli zaten :)

O halde Hafta Başlangıcında bir iyi dilek daha sunayım ; Ailenle ve Sevdiklerinle beraber , Mutlu , Sağlıklı ve Başarılı günler dilerim . Bu Dilekleri " Özel Günler " de sunmamız şart değil ya :)

Not olarak ; Su Akar Yolunu Bulur .

Duygusallığın , kaleme aldığın cümlelerinden belli zaten :)

O halde Hafta Başlangıcında bir iyi dilek daha sunayım ; Ailenle ve Sevdiklerinle beraber , Mutlu , Sağlıklı ve Başarılı günler dilerim . Bu Dilekleri " Özel Günler " de sunmamız şart değil ya :)

Not olarak ; Su Akar Yolunu Bulur .

Çok teşekkür ederim iyi dileklerin için. :)

Arzum canım benim çok geçmiş olsun..O duyguyu bende çook iyi biliirm Ama demişsinya artık daha çok sevdigimi sölicem diye en doğrusu nu yaparsın içine kapndıkça daha çok acıtır acıların sen dışa vur ki seni anlaya bilsinler..bu arada hayırlı olsun canım günlügün...

Arzum canım benim çok geçmiş olsun..O duyguyu bende çook iyi biliirm Ama demişsinya artık daha çok sevdigimi sölicem diye en doğrusu nu yaparsın içine kapndıkça daha çok acıtır acıların sen dışa vur ki seni anlaya bilsinler..bu arada hayırlı olsun canım günlügün...

Teşekkür ederim canım. :106:

17/01/2012

Bugün her şey daha iyi gibi. :)
Yoluna giren bazı durumlar iyi hissetmeme neden oldu. Bunun verdiği huzurla uzun uzun yürüdüm. Amaçsız, yönsüz. Güzeldi. :)
Hastanede kimsesiz yatan o kadar çok insan varmış ki.. Kendi keyfimize, derdimize düşerken başkaları umrumuzda olmamış sanki. Anneannem çıktı hastaneden bugün ama o çıkmadan önce işlemleri yapılırken annemle diğer hastalara geçmiş olsun demek için tek tek odaları gezdik. Evet bu huzur vericiydi ama içim cız etti bir taraftan. Şükretmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha derinden hissettim.. Allah bütün hastalara acil şifalar versin..​

17/01/2012

Bugün her şey daha iyi gibi. :)
Yoluna giren bazı durumlar iyi hissetmeme neden oldu. Bunun verdiği huzurla uzun uzun yürüdüm. Amaçsız, yönsüz. Güzeldi. :)
Hastanede kimsesiz yatan o kadar çok insan varmış ki.. Kendi keyfimize, derdimize düşerken başkaları umrumuzda olmamış sanki. Anneannem çıktı hastaneden bugün ama o çıkmadan önce işlemleri yapılırken annemle diğer hastalara geçmiş olsun demek için tek tek odaları gezdik. Evet bu huzur vericiydi ama içim cız etti bir taraftan. Şükretmenin ne kadar önemli olduğunu bir kez daha derinden hissettim.. Allah bütün hastalara acil şifalar versin..​

Belli ki bugün kendini dinleme fırsatı bulmuşsun . Kendin sana güzel ve derin düşünceleri söylemiştir muhakkak . Var olduğumuz durumların içinde , uzaklarda bir yerlerde unuttuğumuz o kadar çok insan var ki aslında . Bunu dün gece de ben düşündüm . Bir ara dışarıya çıktım . Hava buz gibi , ayaz kopuyor şehrimde , kar yağışı artış göstermiş . Sonrasında sabah sularında yatağıma girdim . Sıcacıktı . Üzerime örtecek bir yorganım ve rahat bir yatağım vardı . İşte o zaman Sokak Çocukları ilişti aklıma ...

Şükretmeyi bilmek , şükretmekle beraber yardımseverlik duygularını geliştirmek gerek .

Senin adına güzel bir gün olmuş ve sevindim senin adına :)

Anneannen'de günden güne kendini toparlayacak ve eski sağlığına geri dönecektir .

Belli ki bugün kendini dinleme fırsatı bulmuşsun . Kendin sana güzel ve derin düşünceleri söylemiştir muhakkak . Var olduğumuz durumların içinde , uzaklarda bir yerlerde unuttuğumuz o kadar çok insan var ki aslında . Bunu dün gece de ben düşündüm . Bir ara dışarıya çıktım . Hava buz gibi , ayaz kopuyor şehrimde , kar yağışı artış göstermiş . Sonrasında sabah sularında yatağıma girdim . Sıcacıktı . Üzerime örtecek bir yorganım ve rahat bir yatağım vardı . İşte o zaman Sokak Çocukları ilişti aklıma ...

Şükretmeyi bilmek , şükretmekle beraber yardımseverlik duygularını geliştirmek gerek .

Senin adına güzel bir gün olmuş ve sevindim senin adına :)

Anneannen'de günden güne kendini toparlayacak ve eski sağlığına geri dönecektir .

Aynen öyle valla. O kadar çok bizlerin yerinde olmak isteyen insan varki. Bizler bazen yemek beğenmeyerek, bazen bir kıyafeti eskidiği için değilde sıkıldığımız için giymeyerek nankörlük mü ediyoruz acaba.. Onlar bile daha çok şükretmeyi biliyorlar.. Derin ve ince mevzular...

Günlüğün hayırlı olsun canımın parçası.

Güzel günler yakında. :)

19/01/2012

Bugün günlerden sonra ilk defa çok mutlu uyandım. Özlemişim bu duyguyu. Nicedir böyle deliksiz uyumamıştım. :) Bugün uzun zamandır ertelediğim bütün işlerimi yapmak istiyorum. Güne kitaplığımı düzenleyerek başlıcam. Güneşi odama doldurucam. Kahvaltıyı bugün ben hazırlıcam. Günlerdir yorgun olan annemi birazdan öperek uyandırıcam..
Gün beni bekliyor. Yeni gün sizlere de mutluluk getirsin :)

22/01/2012

O kadar yoğun bir hafta sonu geçirdim ki; keyifli yorgunluğa hasret kalmışım. :R Dün neredeyse gece yarısına kadar eski arkadaşlarımla beraberdim. O kadar çok konuşacak şey birikmiş ki.. Dertlerimizi, mutluluklarımızı, komik anılarımızı yad ettik. Bugün de içlerinden en yakın olduğum iki arkadaşımla buluştum. Her şeyimi paylaştığım.. Nasıl rhatladığımı anlatamam. Konuştukça konuştum bugün. Çenem düştü. :)
Biraz önce de keman kursundan geldim. Valla öyle rahatladım ki. Hepsi birden müthiş rahatlattıı beni..

Çok yağmur yağıyor. Belki de bu beni en çok mutlu eden. Ben kışı seviyorum ya.. :)
Yeni bir kitaba başladım bugün. Nazan Bekiroğlu'nun Lâ isimli kitabı. Oldukça beğendim ama henüz bitmedi. Kesin yorumum bitince..

Kısaca mutluyum. :) Hiç bir şey bozmaz umarım.. :)

22/01/2012

O kadar yoğun bir hafta sonu geçirdim ki; keyifli yorgunluğa hasret kalmışım. :R Dün neredeyse gece yarısına kadar eski arkadaşlarımla beraberdim. O kadar çok konuşacak şey birikmiş ki.. Dertlerimizi, mutluluklarımızı, komik anılarımızı yad ettik. Bugün de içlerinden en yakın olduğum iki arkadaşımla buluştum. Her şeyimi paylaştığım.. Nasıl rhatladığımı anlatamam. Konuştukça konuştum bugün. Çenem düştü. :)
Biraz önce de keman kursundan geldim. Valla öyle rahatladım ki. Hepsi birden müthiş rahatlattıı beni..

Çok yağmur yağıyor. Belki de bu beni en çok mutlu eden. Ben kışı seviyorum ya.. :)
Yeni bir kitaba başladım bugün. Nazan Bekiroğlu'nun Lâ isimli kitabı. Oldukça beğendim ama henüz bitmedi. Kesin yorumum bitince..

Kısaca mutluyum. :) Hiç bir şey bozmaz umarım.. :)

Anlattıkça rahatlamış , rahatladıkça anlatmışsın anlaşılan . İyi olmana sevindim . Son 1 haftada " Duygu Seline " kaptırmıştın kendini , moralinde bozuktu ; bununla beraber kafana takılanlarda vardı . Bu haftasonuyla beraber , hepsini ortadan kaldırarak " Mutluluk Merdivenlerini " tırmanmışsın . Senin adına sevindim açıkçası Amor :)

Lâ isimli kitabın güzel ve etkileyici olduğunu duymuştum . Bitirdikten sonra Tavsiyelerini de takip edeceğim .

Kimsenin " Senin " mutluluğunu bozmasına izin verme . Herkes hakettiğini yaşar . Mutluluk ve huzur her zaman seninle olsun :)

Anlattıkça rahatlamış , rahatladıkça anlatmışsın anlaşılan . İyi olmana sevindim . Son 1 haftada " Duygu Seline " kaptırmıştın kendini , moralinde bozuktu ; bununla beraber kafana takılanlarda vardı . Bu haftasonuyla beraber , hepsini ortadan kaldırarak " Mutluluk Merdivenlerini " tırmanmışsın . Senin adına sevindim açıkçası Amor :)

Lâ isimli kitabın güzel ve etkileyici olduğunu duymuştum . Bitirdikten sonra Tavsiyelerini de takip edeceğim .

Kimsenin " Senin " mutluluğunu bozmasına izin verme . Herkes hakettiğini yaşar . Mutluluk ve huzur her zaman seninle olsun :)

Vakit ayırıp okuduğun için teşekkür ederim. :)
Aslında moral bozukluğu değilde bazı şeyler üstüste gelince insan bazen boşluğa düşüyor. Son bir kaç aydır bazı şanssızlıkları üstüste yaşadım. Sanırım bunlardı beni etkileyen. Ama çok şükür iyiyim.

Kitabı okuyunca yazıcam yorumumu. :)

Vakit ayırıp okuduğun için teşekkür ederim. :)
Aslında moral bozukluğu değilde bazı şeyler üstüste gelince insan bazen boşluğa düşüyor. Son bir kaç aydır bazı şanssızlıkları üstüste yaşadım. Sanırım bunlardı beni etkileyen. Ama çok şükür iyiyim.

Kitabı okuyunca yazıcam yorumumu. :)

Takip ettiğim ve yazılarını beğendiğim kişiler içerisindesin . Vakit ayırıyorum yani bu yazılara :) Bazı durumların üst üste gelmesi boşluğa düşmekten çok , sinir sistemi üzerinde yaptırım oluşturuyor . " Yılmaya Başlayıp " , " İsyan Ediyorsun " bu sefer .

Sevinirim :)

Bende bir kitaba başladım . Önyazısı çok hoşuma gitti . 4-5 gün içerisinde bitiririm sanırım :)

Bende paylaşırım düşüncelerimi .

Büyük konuşmak istemem ama sanırım isyan etmem her ne olursa olsun. Evet çok mutsuz olurum, dibe vururum belki ama isyandan uzak tutsun Allah'ım.

Kitabın ismi ne?

Büyük konuşmak istemem ama sanırım isyan etmem her ne olursa olsun. Evet çok mutsuz olurum, dibe vururum belki ama isyandan uzak tutsun Allah'ım.

Kitabın ismi ne?

İsyan etmek yerine " Şükretmek " daha iyi bir davranış . Sende haklısın :)

Kafesin İçerisindeki Hayat / Cengiz Erşahin

" Kişisel Gelişim Kitabı " :)

İsyan etmek yerine " Şükretmek " daha iyi bir davranış . Sende haklısın :)

Kafesin İçerisindeki Hayat / Cengiz Erşahin

" Kişisel Gelişim Kitabı " :)

Severim kişisel gelişim kitaplarını.
Bunu okumadım ama.
Beğenirsen söyle. :)

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri