SMF Sitenizi Google'da Üst Sıralara Çıkarmak İçin Bazı Tüyolar

By SerhaT

Kayıtlı Üye
1)Seo Kurun

Seo SMF sitemizin Google'da indexlenmesini kolaylaştırır.Seo sayesinde sitemizdeki linkler

siteadı.com/konu-adi

şeklinde olur.

(Seo ile detaylı bilgiyi smf destek sitelerinde bulabilirsiniz.)

2)SiteMap Oluşturun

http://s3.dosya.tc/file/KieiMx/sitemap.rar.html

Rar Şifresi:byserhat

Sitemap sitemizin haritasıdır.Google sitemap sayesinde sitemizdeki konuları kolayca bulur ve indexler.

Linkteki dosyayı rardan çıkarın ve içindekileri ftp yoluyla sitenizin ana dizinine atın.Daha sonra siteadı.com/sitemaps/sitemap.php ve siteadı.com/archives.php şeklinde

sitenizin ana sayfasında link verin.(Google'ın kolayca bulabilmesi için)

3)Keywordsler ve Googlede İçerik

Themes / Temanız / index.template.php

Bul

PHP:
function template_main_above()
{        
global $context, $settings, $options, $scripturl, $txt, $modSettings;

Altına Ekle

PHP:
$stop_words=  array("merhaba "," ziyaretçi "," üye "," ol "," yada "," giriş "," yap "," vs "," vs "," vs "," vs "," vs "," www ","!",".","?","=","-");        
   $keywords_ = str_replace($stop_words," ",$context['page_title']);        
   $keywords_ =  preg_replace ( "/\s\s+/" , " " , $keywords_);        
   $keywords_ = str_replace(" ",", ",trim($keywords_));

Merhaba ziyaretçi gibi içerikler eklenmeyecektir.

4)Google Webmaster'a Sitenizi Ekleyin

google.com/webmasters/

adresine gidiyoruz.Gmail hesabımız ile giriş yapıyoruz.(Gmail hesabımız yoksa mail.google.com/mail/?hl=tr adresinden alabilirsiniz. )

Daha sonra site ekleyin yazan yere tıklıyoruz sitemizi ekliyor ve doğruluyoruz.

Sol taraftaki site yapılandırmadan site haritalarına tıklıyoruz.Site adresinden sonraki yere sitemaps/sitemaps.php yazıyoruz ve göndere tıklıyoruz.

Site haritası tamamdır.Şimdi sıra geldi tarayıcı erişim izinlerine.

Yeni bir metin belgesi oluşturuyoruz adını robots.txt yapıyoruz.İçine

User-agent: *
Allow: /

yazıp kaydediyoruz.(Sitemize gelen botlara sitenin her yerini indexlemerine izin verdik.)Sitemizin ana dizinine yolluyoruz.

siteadı.com/robots.txt şeklinde olmalıdır.

5)Sitenizde hiçbir boş sayfa veya hatalı sayfa linki bulunmamalıdır.SMF'de Google indexlerken hata veren bir yer var orayıda silmelisiniz.
Themes/Temanız/Display.template.php

Bul ve Sil

PHP:
msg%msg_id%#msg%msg_id%

6)Googletag,metatag vb modlar kurun.

7)Özgün olun.Alıntı sitesine çevirmeyin sitenizi.Alıntı yapacaksanız konu başlığını ve içeriğinin ilk kısımlarını mutlaka değiştirin.

8)Site içeriğini ziyaretçilerden gizlemeyin.Unutmayın Google'da bir ziyaretçidir.

9)Diğer sitelerle uzun süreli link değişimi yapın.

10)Sitenizi güncel tutun.Hergün yeni şeyler eklemeye çalışın.Ne kadar çok özgün içerik ekler ve sitenizi güncel tutarsanız Google sizi o kadar daha hızlı indexler ve aramalarda üstlerde çıkarsınız.

Arkadaşlar anlatım bana aittir.Aslında daha geniş anlatmıştım ama önizleme butonuna bastım sayfa görüntülenemiyor dedi geri geldim bilgiler gitmişti.Buda ikinci yazışım o nedenle biraz acele ettim.Eksik olan şeyleri ekleyeceğim.

Son düzenleme:
---> SMF Sitenizi Google'da Üst Sıralara Çıkarmak İçin Bazı Tüyolar

Vallahi kardeş yüregine sağlık benim seslichat sitem var ve seslichat sınıfında üst sıralara gelmek için yırtınıyom ilk sıralarda ıyıydı hatta suandada ıyı bır konumda cogu sıteyı ezdım ama konu eklememe ragmen sitem pek ılerlemıyor.Ayrıca Wordpress uzerınden eklıyorum yanı dedigin boot sistemini yapamıyorum.Ve Bck linklerim 185 iken dun bı baktım 25 e düşüş sebebinide anlıyamadım :S :( bana bi bilgi verirmisin bu konu hakkında.İlgine şimdiden teşekür ederim Saygılarımla

Sağol kardeş. :)

Hocam eğer eklediğin konular alıntıysa ve daha önemlisi alıntı yaptığın site Google tarafından sevilen bir siteyse google sitendeki konuları kolay kolay eklemez ve düşüş yaşarsın.

Backlinke gelince hocam backlink değişken birşeydir.Link değişimi yapmışsan karşıdaki linki kaldırmış olabilir.Yorum yaptığım bir blogdaki yorumun ve dolayısıyla link kalkmış olabilir.Backlink kazandığın site kapanmış olabilir.

Ellerine Kollarına Sağlık....:Ü:Ü:Ü:Ü

Sağol :)

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri