Skystar2 İçin Basit Koruma Önlemi

sEmih

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar 3 adet skystar 2 bozduktan sonra 4. skystarı bir arkadaşım hediye etti.Bunun üzerine artık akıllandım ve skystarı kısadevre durumuna maruz bırakmayacak koruma önlemi aldım.mantığı gayet basit.ss2'den çıkıp lnb'ye giden kablo arasına sigorta koydum.skystar 2'de LNB beslemesi 13V/18V, 350mA max.kısadevre durumunda koaksiyel kabloda max.350mA akım akar.bunu göz önüne alarak ss2'den çıkıp lnb'ye giden kablonun arasına yaklaşık 250mA'lık sigorta koydum.kısadevre durumunda olağandır ki sigorta atarak kısadevre durumunu ortadan kaldırmaktadır.ss2'de arıza yapmamış oluyor.resim çizmekten aciz ben bir şeyler hazırladım denemek isteyen arkadaşlar resimlere bakarak fikir sahibi olabilir.mantığı şöyle
ss2koruma49uh800x3252od.gif

sigortaa4mt264x2160xo.jpg

resimde gösterdiğim sigorta 5A lık bir sigorta.o sigortayı bozup yerine bildiğimiz kulaklıkların iç iletkenin olan çoklu tellerden bir teli lehim yaparak 5A lık Sigortayı 250mA seviyelerine indirdim...yaptığım devreyi 10-15 kez denedim kısadevre anında hemen sigorta atarak skystar2 yi kısadevre durumundan çıkardı. bozulma riskini sıfıra indirmiş oldum.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri