Piyano Nasıl Temizlenir?

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye  • Piyanonuz eskisi kadar ilgi çekici durmuyor ya da beyaz tuşları sararmaya başladıysa o zaman piyanonuzu temizlemenizin zamanı gelmiştir.
  • Piyanonun boyalı kısımlarını temizlemekle tuşlarını temizlemek aynı şey değildir farklı yöntemler kullanılması gerekir.
  • Piyanonun siyah boyalı kısımları daha değerlidir, bu kısımları her zaman yumuşak toz bezleriyle temizleyin ve fazla bastırmayın. Yoksa boyasının çıkmasına neden olabilirsiniz.
  • Tuşlara gelince bunlarda sprey temizleyiciler kullanabilirsiniz ancak çok bastırmamanızda fayda var. Tuşlar genellikle fil dişi veya plastikten yapılmıştır ve bu malzemeler zamanla solabilir veya sararabilir. Fil dişi tuşlar daha değerlidir. Eğer tuşlarınız fil dişinden yapılmışsa çok az bir miktarda diş macunu ile tuşlarınızı temizleyebilirsiniz.
  • Piyanonunuzun tuşlarını cilalayabilirsiniz ancak her tuşun cilası farklıdır kendinize uygun olanı bulmanız gerek yoksa piyanonuza büyük ölçüde zarar verebilirsiniz. Aynı zamanda cilanın tuşlar arasına girmediğinden emin olun. Eğer tuşlar plastikse nemli veya sabunlu bezle bunu silebilirsiniz ancak cilada olduğu gibi tuşların arasının ıslanmadığından emin olun.
  • Alkollü temizleyiceler de büyük ölçüde piyanonuza zarar verir mümkün oldukça onlardan kaçının. Piyanonuzun boyalı kısımlarını ıslak bir bezle silmek boyanın toptan çıkmasına bile sebep olabilir ancak yapılacaksa da bastırmadan tuşlara zarar vermeden yapılmalıdır .
  • Pedalları kuru bezle silmeniz yeterli olacaktır. Eğer piyano sandalyeniz içi açılanlardansa öncelikle içindekileri çıkartıp elektrik süpürgesiyle içini vakumlayabilirsiniz. Sandalyelerin içi plastik veya ahşap olabilir o yüzden kesin bir temizleme şekli yoktur zarar vermediğiniz sürece sıkıntı teşkil etmez.
 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst