Pepee FC

InnoCence

ÜLKÜ & UMAY
Webmaster
Prenses
cizgifilm-izle-seyret_132819835422.jpg

pepee.jpg

pepee-resimleri-2.jpg

Artık bizim de bir çizgi filmimiz var: Pepee... Peki Pepee nedir, kimdir? Gelin bunları öğrenelim.

Düşyeri Çizgi Film Stüdyosu tarafından hazırlanan Pepee, bir çizgi animasyon dizisidir. 3-6 yaş grubunu hedefleyen çizgi film, çocukların zeka gelişimi ve özellikle de kültürümüzü öğrenmeleri açısından büyük bir görev üstlenmiştir.

Senaryosunu Ayşe Şule Bilgiç'in yazdığı Pepee'nin müzikleri Bilgiç'in sanatçı eşi Kıraç tarafından yapılmaktadır.

Pepee'nin anlamı nedir?

İsmine bakınca çoğu insan yabancı bir dilden geldiğini düşünüyor ama işin aslı öyle değil. Pepee aslında Türkçe bir kelime olan "pepe"den gelmektedir.

Pepe, Anadolu'da kekeleyen, konuşma zorluğu çeken insanlara söylenen bir sözdür.

Kahramanımız Pepee de konuşma zorluğu çeken bir çocuktu. O yüzden adı böyle kaldı. Pepee büyüdükçe konuşmasını da düzeltti sonra.

Peki neden Pepe değil de Pepee derseniz o fazladan e harfi markanın ayrışması ve bilinirliği açısından yapımcılar tarafından daha uygun görüldüğü için tercih edildi.

Pepee'deki Karakterler

Hepimiz Pepee'yi çok sevdik ama bu ufaklık yalnız başına yaşamıyor elbette.
"Annee"si, "Babaa"sı, "Ninee"si, "Dedee"si, kardeşi "Bebee" ve yakın arkadaşları teyzesinin kızı yani Pepee'nin kuzeni "Şila", "Zulu", "Zuku", "Kaliş", "Köpüş" ve "Maymuş"la maceradan maceraya koşuyor bizim Pepee. :) Bir de "Şuşu" var tabii ki. :)

Pepeeâ⚬➢nin Eğitici Yönü

Bu haşarı Türk çocuğunu ve izleyenlerini Kıraçâ⚬➢ın coşkulu müziği eşliğinde eğlendirirken eğitici değeri için de titiz bir çalışma yürüttük. Prof. Dr. Sabiha Paktuna Keskin önderliğinde, eğitim danışmanı akademisyenlerden oluşan bir kadro ile â⚬ËœPepeeâ⚬➢yi bir sene boyunca izleyen bir çocuğun öğrenmiş olacaklarıâ⚬➢nı bir tabloda netleştirdik. Bölümlerimiz bu müfredat çerçevesinde oluşturulmakta. Bu omurga üzerine inşa edilen bölümlerimiz, hem bizim danışman kurulumuz hem de TRT Çocuk Kanalı tarafından sahne sahne, kelime kelime incelenmektedir.

pepeenin-yeni-dunyasi.jpg

Pepee.jpg

pepee.jpg

Pepee_elma_yiyor.jpg

Kurucu : InnoCence
Üyeler

'-DamLa
Elsa
35bucuk
mylıfe
COD7
Queen2
Lunar

Son düzenleme:
---> Pepee FC

Küçük kuzenim sağolsun, sayesinde her onlara gittiğimde izlemek durumunda kalıyorum. Ama ne kadar mesaj veren, eğitici bir karekter. Sevmeye başladım şu yaşımda :) Tatlım, beni de yazarsan üyelere memnun olurum :R Fanımız hayırlı olsun.

---> Pepee FC

sevıyom keratayı :) sabah aksam paso ızlıoz bızım ufaklıgın sayesınde ekleyın benıde :D

---> Pepee FC

Pepee Pepee çok üzülüyor
Önemli olan oyun oynamak :ki:
küçük kuzenlerim geldiğinde hep izlerdik fanıyım :ki:

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri