Parfümde Notalar Ne Demektir?

Earl Freyja

Bayan Üye
Parfümde Notalar Ne Demektir?

parfüm,koku,notalar,parfüm notası,kokuların içerikleri,koku kalıcılığı

Parfümde 'Notalar' demek yani parfümün cildinizde yayılması ve kokusunu değiştirmesi demektir. Üst notalardaki kokular genelde ilk 5 dakkada alınan kokular, Orta notalar ilk 20-25 içerisinde alınan kokular, Alt notalar ise 2 saat ve sonrasında alınan kokulardır.

MISS DIOR BLOOMING BOUQUET

SOI4RS.jpg

Çiçek kokusu her kadının sevdiği, sevebiliceği bir koku aslında. Fakat dikkat etmeniz gereken, her çiçeğin hafif kokmaması ve asil sizin cildinizde nasıl kokması. Her parfüm her tende aynı kokmaz çünkü. Parfümde hangi çiçek kokusu ağırlıklı buna dikkat edin Peki tavsiye edebiliceğim çiçeksi, hafif, ve temiz kokular hangileri? Öncelikle kendi parfümümü yazmasam olmaz, Dior'un bu parfümünü babam hediye almış bana, biliyor ne tür kokularımı sevdiğimi. Resmen aşık oldum. Tam bir cici kız parfümü

Üst Notalar: Sicilya mandalınası
Orta Notalar: Pembe şakayık, Damask gulu,kayısı, şeftali
Alt Notalar: Beyaz misk

ROSE DE CHLOE

KTcNve.jpg

Kardeşimin doğum gününde aldığım, kendimde epey bir kullandığım bir parfüm. Beyaz gül kokusunu çok sevenler bu parfüme bayılır, çünkü tam olarak beyaz gül kokusu

Üst Notalar: Şakayık, Frezya, Lici
Orta Notalar: Gül, Manolya, Zambak
Alt Notalar: Amber, Bal, Sedir Ağacı

DOLCE GABANA DOLCE

imNI6x.jpg

Tam bir yaz kokusu, hiçbir şekilde tende ağır hissedilmiyor. Hatta siz kokusundan bile haberdar olmuyorsunuz ama başkaları o kokuyu duyuyor. Hemen beninsenen kokulardan. Papatya aşıklarına çok yatkın bir koku

Üst Nota: Papaya çiçeği, neroli
Kalp Nota: Nergis, nilüfer, zambak
Dip Nota: Misk, kaşmir ağacı

CALVIN KLEIN EUPHORIA

wSfgGC.jpg

Biraz ağır, hiçde çiçeksi kokmasada Calvin Clein Euphoria Türkiyede en çok satanlar arasında ve açıkça söylemek gerekirse yanımdan geçen bir bayanda duyabilirim kokusunu. Kendi cildimde rahatsız verici duysamda - ağır koku kaldıramıyorum, gece biryere gidildiğinde yada kış aylarına yakısıcağını düşünüyorum. Ayrıca anneminde kokusu

Üst Notalar: Nar, Persimmon, Lush Green Accord
Orta Notalar: Nilüfer, Orkide, Champaca çiçeği
Alt Notalar: Menekşe, Amber, Cream Accord, Maun Ağacı

GUERLAIN IDYLLE

wsv7DT.jpg

Guerlain markasının ürünleri gereksiz derecede pahalı. Makyaj koleksiyonu özellikle verdiğiniz paraya hiçbir şekilde değmiyor. Fakat kokladığımda beğendiğim çiçeksi parfümlerin arasında bu markada yer alıyor. Uçucakmışçasına hafif değil, ama rahatsız edicide değil

Üst Notalar: Frezya, ahududu ve gül oluşturuyor.
Orta Notalar: Yasemin, şakayık, zambak ve Bulgaristan gulu.
Alt Notalar: Misk ve paçuli.

ARMANI CODE FEMME

Nn1lSe.jpg

Bir parfüm şişesiyle ve esansıyla buram buram romantiklik kokarmı derseniz sanırım bu parfüm aynen o parfüm

Üst Notalar: yasemin, armut şerbeti, zencefil, portakal
Orta Notalar: Yabanı yasemin, lavanta, bal, portakal çiçeği;
Alt Notalar: Sandal ağacı ve vanilya.​

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri