Osmaniye Anadolu Teknik Lisesi Teknik Lise Ve Endüstri Meslek Lisesi

Heulwen

Kayıtlı Üye
1969-1970 öğretim yılında Mukim BİLGİLİ müdürlüğünde metal ve tesviye bölümleri ile eğitim öğretime açılmıştır.

İlk iki ay idare binası olarak Osmaniye İmam Hatip Lisesinden, dershane olarak da Atatürk İlkokulu konferans salonundan faydalanılmıştır.

109 öğrenci ile eğitime başlanmış, 1970 senesinde döner sermaye işletmesi kurulmuştur.

Kuruluş Tarihine Göre Bölümler

1969-1970 Tesviye ve Metal İşleri Bölümü
1970-1971 Elektrik Bölümü
1981-1982 Motor Bölümü
1982-1983 Elektronik Bölümü
1984-1985 Mobilya Ve Dekorasyon Bölümü
1990-1991 Teknik Lise (Makine-Elektrik) Bölümü
1997-1998 Bilgisayar Bölümü
1999-2000 Anadolu Teknik Lisesi (Elektronik Bölümü)

1994-1995 öğretim yılında 21 bilgisayarla bilgisayarlı eğitime başlanmıştır.

ANADOLU TEKNİK LİSESİ

Okulumuz, ilköğretim üzerine; öğretim süresi toplam 4 (Dört) yıl olan; öğrencilere genel bilgi dersleri ile birlikte endüstriyel teknik alanlarda mesleki formasyon verilmesini ve en az bir yabancı dil öğretilmesini amaçlayan, öğrencileri hem hayata, hem de yükseköğretime hazırlayan, bir kısım dersleri yabancı dille okutulduğu programlar uygulayan bir okuldur.

Ayrıca bu okulumuza devam eden öğrenciler; 9., 10., 11. sınıfın derslerinde başarılı oldukları takdirde 12. sınıfı okumadan Anadolu Meslek Lisesi diploması alabilmektedir.

Anadolu Teknik Liselerinde; İngilizce dilleri ile eğitim öğretim yapılmaktadır.

Anadolu Teknik Lisemizde Elektronik Bölümü mevcuttur.

TEKNİK LİSE

Okulumuz ilköğretim üzerine öğretim veren Teknik Liselerin 9. sınıfı; Endüstri Meslek Liseleri ve Çok Programlı Liselerle ortak olup, öğretim süresi 4 (Dört) yıldır.

Endüstri Meslek Lisesi ve Çok Programlı Liseler ile ortak olan 9. sınıfta belirli derslerden, ilgili mevzuatında belirtilen başarıyı gösteren öğrencilerimiz Teknik Lisenin 10.sınıfına devam edebilmektedir.

Ayrıca bu okula devam eden öğrencilerimiz, 9., 10., ve 11. sınıfın derslerinde başarılı oldukları takdirde, 12. sınıfı okumadan Endüstri Meslek Lisesi diploması alabilmektedir.

Okulumuzda Elektrik ve Makine bölümleri mevcuttur.

ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ

Endüstri Meslek Lisemiz, ilköğretim üzerine öğrenim süresi 4 yıl olan ve öğrencilere; ortaöğretim seviyesinde asgari genel kültür ve uygar bir dünya görüşü sağlanması yanında, çeşitli meslek alanlarında endüstrinin ihtiyaç duyduğu mesleki formasyon verilmek suretiyle öğrencileri iş alanlarına ve yüksek öğretime hazırlayan programların uygulandığı endüstriyel teknik öğretim okullardır.

Endüstri Meslek Lisesi öğrencileri; 9., 10.sınıfın eğitim ve öğretim çalışmalarının tamamı okulda, 11. ve 12. sınıflarda ise (öncelikle 11. sınıf öğrencileri olmak üzere) genel bilgi ve teknik teorik derslerini haftanın iki günü okulda, uygulamalı meslek derslerini ise haftanın üç gününde, alanları ile ilgili işletmelerin makine, araç-gereç ve mesleğinde uzmanlaşmış personel imkanlarından faydalanarak iş yerlerinde yapmaktadır.

Endüstri Meslek Liselerine ilköğretim okulu diploma notuna göre ÖN KAYITLA öğrenci kabul edilmektedir.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri