Onun artık tacı da var

WeLaT_SeRHaT

Kayıtlı Üye
Yıllardan sonra Kral'ın bu şekilde anılması “Taçsız Kral” yakıştırmasını da bana göre değiştirdi. Artık onunu tacı bu gecedir.

Galatasaray’ın unutulmaz futbolcusu Metin Oktay, ölümünün 19. yılında kendisine yakışan bir şekilde anıldı. Çok seçkin bir davetli grubunun katıldığı geceye kuşkusuz damgasını vuran en önemli olay Fenerbahçe eski başkanlarından Faruk Ilgaz ile Galatasaray’ın eski başkanlarından Selahattin Beyazıt’ın sahnede yan yana yaptıkları konuşmaydı. Ilgaz böyle bir gecede kendilerinin de çağrılmalarından mutluluk duyduğunu belirtirken, Beyazıt ise Metin Oktay gibi bir futbolcunun zamanında başkanlık yapmaktan yaşadığı onuru ifade etti. Eski neslin dostluğunu görünce utanıyoruz. Nerelerden nerelere gelmişiz. Dostluk yerini düşmanlığa bırakmış. İlerisi için ümitlerimizi yitiriyoruz. Sadece “Seçkin” insanlar mı bu dostluğu alkışlayacak ve anlayabilecek.

Fazla karamsarlaşmadan gecenin hakkını da verelim. Yıllardan sonra Kral’ın bu şekilde anılması “Taçsız Kral” yakıştırmasını da bana göre değiştirdi. Artık onunu tacı bu gecedir. Galatasaray, Fenerbahçe, Beşiktaş ve tüm diğer camialar onun için bir araya geldi. Bundan güzel “Taç” mı var. Seni bir kez daha anladık en güzel halinle. İyi ki bu fani dünyadan geçmişsin sevgili Metin ağabey.

Tek olumsuzluk Galatasaray yönetim kurulunun sadece Murat Yalçındağ, futbol takımının da Arda Turan’la geceye katılmasıydı. Galatasaray’ın başkanı, 2. başkanı, yönetim kurulunundaki diğer isimler o kadar büyük bir kulübün başında olmaktan dolayı yaşadıkları gururu eğer o geceye gelselerdi biraz da Metin Oktay’a borçlu olduklarını anlarlardı. Borç almaya sürüyle gitmekle iş bitmiyor, çok yazık. Bir söz de futbol takımlarına; eğer o geceye Galatasaray’ın minik takımlarından, profesyonel takıma kadar tüm futbolcuları, hatta tüm sporcularının da gelmesi gerekirdi. Hem insanlığı hem Galatasaraylılığı hem de bir sporcunun nasıl olması gerektiğini 2 saatte bir daha unutmamak üzere beyinlerinin en saklı kalmış kıvrımlarına kazırlardı. Onların idman sahalarında belki de 2 yılda öğrenemeyecekleri değerleri taşıyordu bu gece. Belki gelecek sefer gerçekleşir. Emeği geçen herkesin ellerine sağlık.

Serdar Dinçbaylı

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri