Nokia 5800 V60.0.003 Güncellemesi Yapamayanlar Buraya

Skaikru

Kayıtlı Üye
Nokia_5800_V60.0.003_G%C3%BCncellemesi_indir.jpg

Yaklaşık 3 aydan fazla bir süre önce yayınlanan Nokia 5800 V60.0.003 güncellemesi bazı telefonlarda hala kullanılamıyor. Bu sorun benim telefonumda da vardı. Şimdi yeni şeyleri kullanmayı hepimiz isteriz. Ama bazen bazı nedenlerden sorunlarla karşılaşıyoruz ve yeniliklerden faydalanamıyoruz. Bugün sürekli gözüme çarptı bu güncelleme ve bende telefonu güncellemeye karar verdim. Ama dediğim gibi sorunlar çıktı ve bir türlü yükleyemedim. Daldım internete ve araştırma yaptım. Benimle aynı sorunu yaşayan bir sürü kullanıcıları gördüm. Hepimizin sorunu genele olarak uzun süre önce yayınlanan Nokia 5800 V60.0.003 Güncellemesini telefonumuza yükleyememiz. Herkes bu durumdan şikayetçi haliyle. Ben bu sorunu çözdüm ve telefonumun yazılımı güncelledim. Benim gibi hala güncelleyemeyenler için bu yazıyı yazmaya karar verdim.

Öncelikle yeni yazılımla (güncelleyemeyenler için yeni diyorum) birlikte gelenlerden bahsedelim;

Neler Değişecek :

* Yeni ve %30 daha hızlı yepyeni arayüze sahip
* Hızlı bir tarayıcı**** Nokia Browser 7.3.1.26
* Knetic Scolling en iyi düzeyde
* Batarya en iyi şekilde çalışacak
* Ovi Haritalar SR6 sürümüyle karşımızda olacak
* Ram artacak

Performans ve hız en iyi düzeyde olacak

* Mesajlara yeni ifadeler eklenecek
* Müzik çalar güncellenecek
* Flash Lite ye güzel bir ayar çekilecek

Bu özelliklerden fark ettiğim, tarayıcı hızı, telefon biraz hızlandı, tuşlar kilitlendikten sonra ekrana çıkan saat ve kaydırma butonu ile tuş kilidini açabilmemiz oldu. Mesajlara eklenen ifadeleri hala bulamadım siz bulduysanız bana da söyleyin. :)

Gelelim şimdi sorunu çözmeye. Aşağıdaki adımları sırasıyla deneyelim olmazsa son çare benim yaptığım gibi Product Code (Ürün Kodu) değiştirelim.

Öncellikle telefonunuzdan Menü > Uygulamalar > Yaz. Günc.. den v60 yazılımını kontrol edelim. Eğer varsa oradan yükleyelim.
Nokia pc suite ile varolan güncellemeler listesinden güncellemeyi deneyelim.
Nokia Suite progr******* güncellemeyi deneyelim.
Olmazsa Ovi Suite ile güncellemeye çalışalım.
Son olarak Nokia Software Updater ile deneyelim.
Eğer bunların hiç birinde başarılı olamadıysanız aşağıdaki adımları uygulayalım. Öncelikler bu program telefonun ürün kodunu (Product Code) değiştiriyor ve yeni güncellemeler bizim için açılmış oluyor. Yani cihazın ürün kodunda küçük bir değişiklik yapıyoruz.

nemesis-1.jpg

1.Şimdi buradan Nemesis Service Suite programını indirin ve bilgisayarınıza kurun. Kurulum, herhangi bir özel ayar istemiyor.
2.Cihazınızı (Nokia 5800 Xpress Music) USB kablosuyla bilgisayarınıza PC Suite modunda bağlayın.
3.Nemesis Service Suite (NSS) programını çalıştırın.
4.Sağ üstteki büyüteç ikonuna tıklayın, sonra “Phone Info” butonuna tıklayın.
5.Sağ tarafta yer alan “Product Data Edit” kutusunun altında yer alan “Read“a tıklayın.
6. Product Code kısmına yeni ürün kodunu yazın. Sağında yer alan “Enable” kutucuğunu işaretlemeyi unutmayın tabii ki. Nokia 5800 XM için kullanabileceğiniz Product Code‘ları:

0587676: Euro2 Turkey NAVI
0573741: Euro2 Turkey BLACK
0559373: Euro2 Turkey BLUE
0559083: Euro2 Turkey RED

7.Kodunuzu yazdıktan sonra “Write” butonunu tıklayın.
8.Bilgileri tekrar okutun, ürün kodunuzu karşılaştırın. İşlem başarılı ise programı kapatıp güncelleme işlemine geçebilirsiniz.

Evet arkadaşlar bütün sorun bu. Bu benim de sorunum olduğu için önce kendim denedim ve telefonuma Nokia 5800 V60.0.003 Güncellemesini yükledim. Şu an sorunsuz bir şekilde kullanıyorum.

Alıntıdır.

Son düzenleme:
takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri