Ne Oluyor bu Türk Milletine ?

endLesS

Webmaster
Öncelikle bu yazının hiçbir yerden alıntı yapılmadığını belirtmek istiyorum. Siyasi hiçbir kuruma bağlı olmadan bir Türk Genci olarak gündemimizi değerlendirmek istiyorum. Dilerseniz yanlış yorumlar yapıyorsun dersiniz dilersiniz cevap vererek doğruları sizler de belirtirsiniz. Bu kişisel bir konu değil Nesnel bir konudur. Artık hiç özümüz gibi davranmaz olduk. Geçmişimizi unutup gündelik olaylar ile ilgilenir olduk. Bugün günlerden ne desem eminim cevap veremeyenler olacaktır. Nereye gidiyor bu millet ? Fenerbahçeliyim evet ama bugün başka bir klübün başkanı da olsa Benim Doğu'da Şehit olan Askerim kadar önemli bir konu olması beni deli ediyor. Şehit analarını babalarını düşünebiliyormusunuz ? Oğulları şehit oluyor, Gazi oluyor fakat milletin umrunda değil. Onlar demezler mi Benim oğlumu neden anımsayan yok diye ? O kadar şehit olanlar var geçmişimizde. Atalarımız yine aynı şekilde. Tabi kendinizi Tarih öğretmenleri gibi yetiştirin demiyorum fakat Göktürk Denilince Kürşad'ı bilin. Fatih Sultan Mehmed diyince İstanbulu 1453'de Feth etmiş diyip geçmeyin; Ergenlik yıllarında Babasının Feth edemediği Konstantinapolis'i Feth etmiş diyin. Ben harika değilim arkadaşlar. Fakat bazı konular da bu tür bilgileri söylemiş olmam da insanlar beni kültürlü okuyan çocuk olarak adlandırıyor. Hayır herkesin böyle olması gerek bana takılın demiyorum ama en azından unutmayın. Ben Türk bayrağı yayınlıyorum Facebook'da 3 kişi beğeniyor, Ne Mutlu Türküm Diyene yazıyorum 5 Allahın kulunu zor buluyorum. Fakat ; " Aşk bazen mutluluktur " gibi saçma sapan yazılar yazsam 10 kişi belki de daha fazla beğenen oluyor. Dil'imiz desen aldı başını gidiyor. Yabancı yabancı kelimeler. Dükkan isimleri farklı " Ali Jeans " hadi " Lc Waikiki " yabancı bir firma anlarım fakat " Ali Jeans, Fatma Babyshop " ne demektir ? Gündemimiz hiç boşalmıyor hep dolu evet ama hep boş konular ile dolu. Bugün Aziz Yıldırım'ın Müebbet yemiş olmasına üzülürüm fakat bu kadar gündemde olması beni daha da üzer. Kimse bişeyler öğrenme peşinde değil. Üniversiteyi sadece " Üniversite okuyorum " demek için insanlar gösterebilirim. Siyasi konularda herkes çok bilmiş ama kimse araştırma yapmamış. Bugün Akpartiyi göklere çıkarabildiğim gibi yerin altına da sokabilmemiz lazım diğer partiler için de geçerli. Bırakın Justin Bieber hangi parçayı yapmış. Bazen bu tarz konuları yazarken bile utanıyorum ve diyorum ki acaba insanlar " Şuna bak bildiklerini reklam yapıyor " derler mi acaba diye. Bu zihniyet bir an önce değiştirilmeli. Milliyetçiyim lafından Ülkücülük yada cCc Mhp çıkarılmamalı. Milliyetçiyim diyen insan bu Vatan uğruna herşeyini verebilen insan anlamına geldiğini anlamalı. Belki boşa konuştum belki kimse iplemiyecek konuyu fakat durum gittikçe kötüleşiyor. Allah Türk'ü Korusun ve Yüceltsin. Ne diyelim

---> Ne Oluyor bu Türk Milletine ?

Türk Bayrağı'nı, "Ne Mutlu Türküm Diyene" facebookta arıyorsan beğenenini işin zor :)

eline sağlık teşekkür ederim duyarlılığın ve bunu gösterebildiğin için..
her Türk genci düşünmeli bunları. medya denen şeyin bizi nerelere çekmeye çalıştığını, nelerin üzerini kapatmaya çalıştığını anlamalıyız.. Türk Devletleri her zaman diğer devletlerin korkusu olmuştur günümüzde de bu devam etmekte ve bizi kendimizle bitirmek istemektedirler. Gençlikte ki yabancı özentiliği de bunlardan biridir.. bunun neden olduğu tarihi önemsememek, geçmişimizi unutmakta geldiğimizin oyunun sonucudur..
dünyaya açılıyoruz diyorlar aman!! açılmasakta olur benim çocuğum ben Türküm desin yeter..
Amin diyelim..

eline sağlık teşekkür ederim duyarlılığın ve bunu gösterebildiğin için..
her Türk genci düşünmeli bunları. medya denen şeyin bizi nerelere çekmeye çalıştığını, nelerin üzerini kapatmaya çalıştığını anlamalıyız.. Türk Devletleri her zaman diğer devletlerin korkusu olmuştur günümüzde de bu devam etmekte ve bizi kendimizle bitirmek istemektedirler. Gençlikte ki yabancı özentiliği de bunlardan biridir.. bunun neden olduğu tarihi önemsememek, geçmişimizi unutmakta geldiğimizin oyunun sonucudur..
dünyaya açılıyoruz diyorlar aman!! açılmasakta olur benim çocuğum ben Türküm desin yeter..
Amin diyelim..

Ağzınıza Sağlık

Bize yalnız dans etmesini, iyi giyinmesini, kur yapmasını ve aşık olmasını bilen
gencin lüzumu yoktur. Bize bugün mesleğinde usanmadan çalışacak, yarın
hudutta göz kırpmadan ölebilecek genç lazımdır.

Hüseyin Nihal Atsız.

güzel yazmışsın ekleyecek çok sözüm var ama bazen susmak lazım:) ben son zamanlara bunlara susuyorum cünkü sözlerim ya birilerine agır geliyor yada anlaşılamıyorum o yüzden yorulmaya gerek yok

tŞkler melih arada böyle dürtmek lazım insanları ( ama sadece facede dürtmek değil)

Helal Sana Cok Güzel Ifade Etmissin bravo

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - 20 Ekim 1927

...maalesef turkiyem acayip bir maceraya surukleniyor.kisiler omur boyu hapis yatacagini bile bile soguk kanlilikla insan ogullarini oldurebiliyor.akilli akli basinda sayilan adamlar kucuk cocuklara tecavuz ediyor uzun yillarini hapishanede gecirecegini bile bile.
..tabancalar sanki cepte cakmak tasinir gibi tasiniyor kafa bulaninca basiyor kursunu..televizyonlar diziler yayinliyorlar,her dizi kalleslik uzerinde kurulmus,arkadan vurma uzerine kurulmus ama kimin umurunda millet dizi saati gelince tv karsinia cakiliyor adeta.
..bir kac cumlede ben yazdim, paylasim icin tesekkurler diyorum.

...maalesef turkiyem acayip bir maceraya surukleniyor.kisiler omur boyu hapis yatacagini bile bile soguk kanlilikla insan ogullarini oldurebiliyor.akilli akli basinda sayilan adamlar kucuk cocuklara tecavuz ediyor uzun yillarini hapishanede gecirecegini bile bile.
..tabancalar sanki cepte cakmak tasinir gibi tasiniyor kafa bulaninca basiyor kursunu..televizyonlar diziler yayinliyorlar,her dizi kalleslik uzerinde kurulmus,arkadan vurma uzerine kurulmus ama kimin umurunda millet dizi saati gelince tv karsinia cakiliyor adeta.
..bir kac cumlede ben yazdim, paylasim icin tesekkurler diyorum.

Katılımınız için teşekkür ederim öncelikle. Bahsettiğiniz konuların aslında temelini Medya kapsıyor. Zamanında o kara kutuya bağlanmayın diyen öğretmenlerimizin amacını şimdi anlıyorum aslında. Orda ne yapılırsa insanlar ona dalmaya başladı. Filmler ve hatta maçlar yüzünden millet Ramazan'da bile teravi namazlarına gitmez oldu. Kur'an-ı Kerim okuyan sayısı azaldı gidiyor.. Allah sonumuzu hayır etsin.

Helal Sana Cok Güzel Ifade Etmissin bravo

Ey Türk Gençliği!

Birinci vazifen, Türk istiklalini, Türk Cumhuriyetini, ilelebet, muhafaza ve müdafaa etmektir.

Mevcudiyetinin ve istikbalinin yegane temeli budur. Bu temel, senin, en kıymetli hazinendir. İstikbalde dahi, seni, bu hazineden mahrum etmek isteyecek, dahili ve harici, bedhahların olacaktır. Bir gün, istiklal ve Cumhuriyeti müdafaa mecburiyetine düşersen, vazifeye atılmak için, içinde bulunacağın vaziyetin imkan ve şeraitini düşünmeyeceksin! Bu imkan ve şerait, çok namüsait bir mahiyette tezahür edebilir. İstiklal ve Cumhuriyetine kastedecek düşmanlar, bütün dünyada emsali görülmemiş bir galibiyetin mümessili olabilirler. Cebren ve hile ile aziz vatanın kaleleri zapt edilmiş, bütün tersanelerine girilmiş, bütün orduları dağıtılmış ve memleketin her köşesi bilfiil işgal edilmiş olabilir. Bütün bu şeraitten daha elim ve daha vahim olmak üzere, memleketin dahilinde iktidara sahip olanlar gaflet, dalalet ve hatta hıyanet içinde bulunabilirler. Hatta bu iktidar sahipleri şahsi menfaatlerini, müstevlilerin siyasi emelleriyle tevhit edebilirler. Millet, fakru zaruret içinde harap ve bitap düşmüş olabilir.

Ey Türk istikbalinin evladı!

İşte, bu ahval ve şerait içinde dahi, vazifen; Türk İstiklal ve Cumhuriyetini kurtarmaktır! Muhtaç olduğun kudret, damarlarındaki asil kanda mevcuttur!

MUSTAFA KEMAL ATATÜRK - 20 Ekim 1927

Teşekkür ederim :)

güzel yazmışsın ekleyecek çok sözüm var ama bazen susmak lazım:) ben son zamanlara bunlara susuyorum cünkü sözlerim ya birilerine agır geliyor yada anlaşılamıyorum o yüzden yorulmaya gerek yok

tŞkler melih arada böyle dürtmek lazım insanları ( ama sadece facede dürtmek değil)

Ablacım öncelikle her konuda düşündüklerini belirtmeni isterim. Sebebi ise başka tür siyasi konular da Pkk'yı savunabilen kişiler çıkabiliyor fakat bizim susmamamız gerekiyor. Belki senin yorumundan yeni bişeyler öğreneceğiz ? Belki anlamadığımız bir olay netlik kazanacak böyle düşün. Arada sırada böyle konuları ben bilerek açıyorum o dediğin Dürtme meselesi bu aslında. Ben Eminim şuraya bu tarz konuları 2 ay açmasam siyaset dışında hiçbir konu açılmaz.

Teşekkürler

Duyarlı Davranıp Böyle Önemli Bir Konuya Parmak Bastığın İçin Teşekkürler Öncelikle.. Maalesef Üzülerek Söylüyorum ki Gençlerimizin Çoğu Tarihimizi Bilmeyi Bırak, Merak Bile Etmiyor Ne Yazık ki.. Tabi Bunun İçin Direk Gençlerimizi Suçlayamayız. Çocukluk Döneminden İtibaren Verilen Temel Eğitim Sistemimizde Bazı Yanlışlar Yapıyoruz ki Bu Böyle Oluyor. Çocuklarımıza Ve Gençlerimize Bu Duyguları Yeterince Aşılayamıyoruz Ne Yazık ki.. Bu Güzel Vatanımızın Ne Emeklerle Kazanıldığını, Ne Acılar Yaşayarak Zaferlere Ulaşıldığını, Ne Yüce Şehitlerimizin Bu Toprakları Kazanmak İçin Gözlerini Kırpmadan Canlarını Verdiğini Hiçbir Zaman Unutmamamız Gerekiyor.. Eğer Böyle En Önemli Değerlerimize Biz Sahip Olamazsak, Kim Sahip Olacak ? Mustafa Kemal ATATÜRK Bu Ülkeyi Boşuna mı Gençlere Emanet Etti ? Bir TÜRK Genci Olarak Hepimizin Kendisini İrdelemesi Gerektiğini Düşünüyorum.. Hiçbir Zaman Şunu Unutmamalıyız; Bu Vatan Olmazsa, Herşeyimizi Kaybetmişiz Demektir.. TÜRK Gençleri Olarak Her Zaman Vatanımıza, Bayrağımıza, Topraklarımıza, Milliyetimize Ve Ulusumuza Sahip Olmalıyız.. Bu Güzel Vatan'ın Ne Zor Şartlar Altında Kazanıldığını Hiçbir Zaman Unutmadan...

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !!

Konu İçin Teşekkürler Melih Kardeşim :) Ellerine Ve Yüreğine Sağlık.

Öncelikle hiç bir partiyi ön plana çıkarmayıp bir Türk genci sıfatı ile bunları yazdığın için teşekkür ederim...Eleştirmeyi öğretmemişler bize..Bizlere hayır demeyi öğretmemişler..Kötü olana kötü demek gerek...
Bu her konuda böyle...
Bu ülkeyi sadece mhpliler sevmiyor ya da chpliler..Bilakis bu ülkeyi en çok kürt kardeşler sevmeli..Ülke topraklarında ayrım olmadan yaşadıkları için..

Yavuz Sultan Selim boşa kürtlere beddua etmedi..
Kürde fırsat verme Ya Rab

Dehre sultan olmasın

Ayağını çarık sıksın

Karnı bile doymasın

Vur sopayı al haracı

Asla iflah olmasın

Ol bu çeşmeden gavur içsin

Rum içsin

Kürde nasip olmasın

Vasiyetim oldur kim,

Kürd bin kere yalvarsın.

İnanma, kanma.

Yakana bit, kapına Kürd dadandırma

Kürtler hep kanmaya meyilli insanlardır..Tarih de hep böyle oldu...Bölücü olmayan her kürt kardeşimizdir..

Kısacası sağol hemşerim...)

Duyarlı Davranıp Böyle Önemli Bir Konuya Parmak Bastığın İçin Teşekkürler Öncelikle.. Maalesef Üzülerek Söylüyorum ki Gençlerimizin Çoğu Tarihimizi Bilmeyi Bırak, Merak Bile Etmiyor Ne Yazık ki.. Tabi Bunun İçin Direk Gençlerimizi Suçlayamayız. Çocukluk Döneminden İtibaren Verilen Temel Eğitim Sistemimizde Bazı Yanlışlar Yapıyoruz ki Bu Böyle Oluyor. Çocuklarımıza Ve Gençlerimize Bu Duyguları Yeterince Aşılayamıyoruz Ne Yazık ki.. Bu Güzel Vatanımızın Ne Emeklerle Kazanıldığını, Ne Acılar Yaşayarak Zaferlere Ulaşıldığını, Ne Yüce Şehitlerimizin Bu Toprakları Kazanmak İçin Gözlerini Kırpmadan Canlarını Verdiğini Hiçbir Zaman Unutmamamız Gerekiyor.. Eğer Böyle En Önemli Değerlerimize Biz Sahip Olamazsak, Kim Sahip Olacak ? Mustafa Kemal ATATÜRK Bu Ülkeyi Boşuna mı Gençlere Emanet Etti ? Bir TÜRK Genci Olarak Hepimizin Kendisini İrdelemesi Gerektiğini Düşünüyorum.. Hiçbir Zaman Şunu Unutmamalıyız; Bu Vatan Olmazsa, Herşeyimizi Kaybetmişiz Demektir.. TÜRK Gençleri Olarak Her Zaman Vatanımıza, Bayrağımıza, Topraklarımıza, Milliyetimize Ve Ulusumuza Sahip Olmalıyız.. Bu Güzel Vatan'ın Ne Zor Şartlar Altında Kazanıldığını Hiçbir Zaman Unutmadan...

Ne Mutlu TÜRK'üm Diyene !!

Konu İçin Teşekkürler Melih Kardeşim :) Ellerine Ve Yüreğine Sağlık.

EyvAllah kardeşim. İzninle eklemek istediğim bazı şeyler var. Bu Vatan'a evet sahip çıkmalıyız fakat bunu sadece Elimize silah alarak yapmamalıyız. İçimizde ki inancı yansıtmak yine yeterlidir. Tekrar'dan söylüyorum. Anarşist olmadan, Ülkü ocaklarında reislik atarları yapılmadan olmalı. Ülküocaklarına gitmeyin demiyorum elbette kendi seçiminizdir gidip ilim irfan öğrenilebilecek yerdir fakat bazı elemanların amaçları ortada. Eğer Bayrağımızı Kızıl Gökten indirmek istemiyorsan ve bunda eminsen o zaman Dalgalandırmak için uğraşacaksın. Ayakkabı boyacısı olacaksan en iyisini yapacaksın uyanıklık yapmadan. Emeklinin 3 kuruşluk parasına göz dikmeyeceksin. Polis'e taş atmayacaksın. Neymiş Milliyetçiyiz, Barışcılız. Ama Mitinglerde izin vermeyen Polislere yediğiniz haltlara ne demeli? Velhasıl katılımın için teşekkür ederim kardeşim.

Öncelikle hiç bir partiyi ön plana çıkarmayıp bir Türk genci sıfatı ile bunları yazdığın için teşekkür ederim...Eleştirmeyi öğretmemişler bize..Bizlere hayır demeyi öğretmemişler..Kötü olana kötü demek gerek...
Bu her konuda böyle...
Bu ülkeyi sadece mhpliler sevmiyor ya da chpliler..Bilakis bu ülkeyi en çok kürt kardeşler sevmeli..Ülke topraklarında ayrım olmadan yaşadıkları için..

Yavuz Sultan Selim boşa kürtlere beddua etmedi..
Kürde fırsat verme Ya Rab

Dehre sultan olmasın

Ayağını çarık sıksın

Karnı bile doymasın

Vur sopayı al haracı

Asla iflah olmasın

Ol bu çeşmeden gavur içsin

Rum içsin

Kürde nasip olmasın

Vasiyetim oldur kim,

Kürd bin kere yalvarsın.

İnanma, kanma.

Yakana bit, kapına Kürd dadandırma

Kürtler hep kanmaya meyilli insanlardır..Tarih de hep böyle oldu...Bölücü olmayan her kürt kardeşimizdir..

Kısacası sağol hemşerim...)

EyvAllah Hemşerim teşekkür ederim katılımın için. Yavuz Sultan Selim bana göre Fatih Sultan Mehmed'den sonra en çok değer verdiğim Padişahların başında gelir. O Yavuz ki tek sözü ile Dünya'yı titretebilen birisi. O ki Dış görünüşü ve Osmanlı ile başarıların dışında düşmanlarını içinde ki İMAN GÜCÜnden korkutabilen bir Müslüman Padişahtır. Sadece Padişahların bazı olaylarını araştırsak en azından okusak yine insanı " Gaza " getirebilir. Senin sıkıntını da biliyorum, fark ediyorum. Forum'da insanların bir partiye adaletsizce yorumlar yapmasından şikayetçisin. Benim de savunduğum vakitler oluyor ama bazı konular da da dışlayabiliyorum. Önemli olan budur. Ben iyi halini de biliyorum kötü halini de. Direk yorum basmak önemli olan değil; önemli olan yazdıklarında ne kadar mantıklı yazabiliyorsun. Ve senin yorumlarında haklı olduğun yönleri görebiliyorum. Önemli olan da bu zaten. Haklı sebeplerini saygı çerçevesinde anlatabilmek bize bu yakışır. Vesselam. Teşekkür ederim.

arkadaslar panik yapmayin..
guzel yurdum da hersey yolunda..
sadece gulumseyin..

:) Aksi bir durum var demedik hades.

Sadece gidişat hakkında yorum yapıyoruz

karamsar bir tablo cizmenin kimseye yarari olmaz.kanimca.
hayat insana istedigini herzaman vermez.
uzanip bizim almamiz gerekir..
ama her defasinda ,ayagimiz kayip dusuyorsak sayet.
belki de ,yanlis olani istiyoruzdur hayattan..
...sevgimle hep..

karamsar bir tablo cizmenin kimseye yarari olmaz.kanimca.
hayat insana istedigini herzaman vermez.
uzanip bizim almamiz gerekir..
ama her defasinda ,ayagimiz kayip dusuyorsak sayet.
belki de ,yanlis olani istiyoruzdur hayattan..
...sevgimle hep..

Hayattan bizim bişey istememiz ya da ondan gelmesini beklememiz bir işe yaramaz.
İşleyen demir pas tutmaz demişler.
İlla kötü bişeyin olması gerekmeden tedbir alma vaktidir. Toparlaması, kimin ak kimin kara olduğunu anlaması güç olur. Ve sonra Star Tv'de Flash haber olabiliriz maazAllah. " Ve Darbe Gerçekleşti "...

Kısmet tabi.

Sevgilerimle.

EyvAllah kardeşim. İzninle eklemek istediğim bazı şeyler var. Bu Vatan'a evet sahip çıkmalıyız fakat bunu sadece Elimize silah alarak yapmamalıyız. İçimizde ki inancı yansıtmak yine yeterlidir. Tekrar'dan söylüyorum. Anarşist olmadan, Ülkü ocaklarında reislik atarları yapılmadan olmalı. Ülküocaklarına gitmeyin demiyorum elbette kendi seçiminizdir gidip ilim irfan öğrenilebilecek yerdir fakat bazı elemanların amaçları ortada. Eğer Bayrağımızı Kızıl Gökten indirmek istemiyorsan ve bunda eminsen o zaman Dalgalandırmak için uğraşacaksın. Ayakkabı boyacısı olacaksan en iyisini yapacaksın uyanıklık yapmadan. Emeklinin 3 kuruşluk parasına göz dikmeyeceksin. Polis'e taş atmayacaksın. Neymiş Milliyetçiyiz, Barışcılız. Ama Mitinglerde izin vermeyen Polislere yediğiniz haltlara ne demeli? Velhasıl katılımın için teşekkür ederim kardeşim.

Haklısın Kardeşim. İçimizde Var Olan İnanç En Önemlisi. O Bahsettiğin Bazı Kişiler Ülkücülük Adı Altında Ortalık Karıştırıyorlar Maalesef.. Halbuki 'Vatan Sevgisi' Ne Siyasi Partilere Dayanır Nede Ülkü Ocaklarına. Vatan'a Olan Sevgi Kişinin Kalbinden, İçinden Gelir.. Polisle Çatışmak, Ortalık Karıştırmak, Kısacası Gereksiz İşlerle Uğraşmak Ülkücülük Değildir..

Tekrar Teşekkürler..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri