Motosiklet Yedek Parçaları

OrucMotor

Kayıtlı Üye
Motosiklet Yedek Parça Kategorisi
Motosiklet Yedek Parçaları Nelerdir?
Motosiklet, çağımızın en güzel ulaşım araçlarından bir tanesidir. Tüm ulaşım seçeneklerini eleyip Motosiklet kullandığınıza göre bu güzel aracı yakından tanımalı ve herhangi bir arıza durumunda sök-tak yapabilmelisiniz. Zira otomobil kadar zor olmayan durumları içermektedir. En azından ustanız size bir parça ismi verdiğinde tanımalısınız. Çünkü aklınızda olması gereken bir fikrim var
En Temel Motosiklet Parçaları:
Karbüratör: Motorunuza gerekli olan hava ve benzin karışımını sağlayan parçadır.
Buji: Yanma odasına sıkıştırılan, hava-yakıt karışımlarını ateşleyen parçadır.
Karter: Motor yağının deposudur. Ayrıca krank milini koruyan tabakadır.
Piston: Emme-Sıkıştırma-Ateşleme-Egzoz sıralamasını gerçekleştiren elemandır.

insan taşımaya yönelik motosikletlerin yan ve arka taraflarına takılan römork
Bir çok içerikte ara ara bilgilendirici ve ana ve temel Motosiklet Yedek Parçaları kategorisi için içerik oluşturacağız.
Web sitemiz de bulabileceğiniz motosiklet yedek parçaları grubundan bahsetmek gerekir ise, Motor Aksamı, Aydınlatma Grubu, Gidon, Elcik, Ayna, Kumanda, Pedal ve Sehpa Grubu, Ön ve Arka Teker, Kaporta ve Sele, Amortisörler, Zincirler, Fren ve Balatalar, Kilometre Saatleri.
Motorunuza gerekli özeni göstermelisiniz. Tüm motosiklet yedek parçaları zamanla aşınma sonucu zarar görür. Zarar gören parçalar ise diğer parçalara zarar verebilir veyahut en kötüsü sizi yarı yolda bırakabilir. Zevk için bindiğiniz Motosiklet, işiniz için bindiğiniz motosiklet fark etmeksizin zaman zaman yedek parça gereksinimi duyar.
 
Moderatör tarafında düzenlendi:
takipçi satın al
Geri
Üst