Kırağı/Murat Safitürk

Efsunkar

Bayan Üye
Hiç bir şeye ilişilmiyor vakti geldiğinde ..Nazlı narin süzülüyor kelimeler…

Şurada eğleş biraz..Dur hele gözlerine bakayım gitmeden diyemiyorsun...
Bazen öyle bir resim çıkıyor ki hiç/yoktan..el emeği göz nuru bırakıyorsun yanı başına bir yanın…

Kalpte ne varsa o varın bir terennümü oluyor azalarda... Ellerde konuşur gönül diliyle…
Buğululuk nerede olduğu önemli olmayan levhaları çakar göğsüne, canından yazmak gibidir sözler.. Hava hiç ısınmasın istersin…

images

Üleşmek var birkaç yolda kalmış kuruşu…Bir Aralık beraber üşümek vardı diyerek..Sonra adı değişti semtin..Sonra nehirlerin yatağı..sonra göllerin tabelası…Sonra bir yalan söylenilmek istendi suya..O öldü..bende öldüm der gibi bir sızıyı çıkarıp hokkasından hatsız bir çizgiyle çizmek gömleğine ve sevda kör sevdalık kördür……………………

Aklına geleni dersin ulu orta..kaçışır güvercinler biri koşmuş gibi..Bir eski palto adamsız düşmüş gibi…

Bir vapur yanaşır iskeleye hiç beklemediklerin iner en beklediklerinin yerine..Çokça sıkarsın ceplerinin astarını…Sonra herkes bir yüz olur…Tam ağarırken zaman özleminde,mazrufu giz perdesiyle kapı altından bırakılmış buluyorsun…İşte, okuyorum, okuyorum doyamıyorum…

Çok uzak ama çok yakın gibi… Ve yinede; kar taneleri birikiyor yavaş yavaş içime hiç bir şeyi silemiyorum…

Ve sen Asitaneli işlemelerinle ref ref sıbgalı vurmalı tınıların tin’liğisin…Ne kadar anlıyorum seni ne kadarım bilmiyorum…Bilmemek en güzeli onu biliyorum…Yoksa, bir kız kulesi şenliğinin sessizliğinde taş yataklardan düşerek gece gömülmek var serin sulara..Kim bilir belki de tesemmüm dolu hicran ilaçları yutarak kaybolmak…

Ve umut umut derken tuti kuşları feleğin kaçında çalar saatler… Uzanabilir miyim hiç konuşmadan hep susarak sorgusuz ve soyut… Mevhum-u muhalifiyle rüya biter mi konuşursam…

Bir sırma tel midir çektiğim yıldızlardan…Sarı balçıkta mı battı güneş…Bir peykin peykeleriyle pervane olduğu bir kutrun etrafında mı bu Çallık…Doru toy bir sabah mı…
Belki kırağı çalmış bir hüznün üstünü örtmektir kimse görmeden..

Çokça kal..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri