Kasları Eriyor

'hayaL

Bayan Üye
Diyarbakır'ın Ergani ilçesinde, kas erimesi hastalığının pençesine düşen Cengiz, Hatice, Recep, Fatma ve Hakan Türk kardeşlerin dramı yürek burkuyor.
18 yaşından sonra aynı kaderi paylaşarak kas erimesi hastalığına yakalanan kardeşler tedavi olabilmek için yardım eli bekliyor.

KASLARI HIZLA ERİYOR

Günden güne eriyen kardeşlerin tutunduğu tek dal, kas erimesinin yeni belirginleştiği küçük kardeşleri 19 yaşındaki Hakan. Geçen yıl girdiği üniversite sınavı sonrasında Niğde'de Meslek Yüksekokulu'nda eğitimine devam eden Hakan, bu yıl ikinci sınıfa geçti. Merdivenleri çıkarken zorlandığını, yürüdüğünde çabuk yorulduğunu belirten Hakan, doktorun 'sende kas erimesi belirtisi var' dediğini anlatıyor. Kardeşleri gibi kas erimesi olan 33 yaşındaki Hatice Türk ile ağabeyleri Cengiz Türk (37) hiç ayağa kalkamıyor.

HASTALIĞIN TEDAVİSİ YOK

Cengiz Türk, gittiği her yerden, "Bu hastalığın tedavisi yok" cevabını aldığını ifade ediyor. Cengiz Türk, "Sürekli evde kapalı kaldığımız için çok sıkılıyoruz. Bizim hastalığımızın tedavisi yok. Allah'tan umut kesilmez ama gerçekten çaresiz bir hastalığa yakalanmak çok zor. Hastalığımız için kullandığımız bazı vitamin ilaçları reçeteye girmiyor ve çok pahalı" dedi.

YATALAK KARDEŞLER

Yatalak kardeşlerine bakan Hatice Türk (33) ise sürünmeye bağlı bir hayat yaşamanın sıkıntısını şöyle anlatıyor: "Odadan mutfağa sürünerek gidip geliyorum. Bir ay hastanede yattım. Araştırmalardan sonra doktor 'çaresi yok' deyip bizi taburcu etti. 5 kişiyiz. Kız kardeşim evli onda da belli oldu. Allah'a çok şükür, yapacak bir şey yok. Evden dışarıya çıkamıyoruz. Birisi bize ekmek getirmese alamıyoruz."

Kemik erimesi hastalığının pençesinde kıvranan aile kendilerine uzatılacak yardım elini bekliyor.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
vozol 12000
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri