İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı Genel Bilgiler (Açıköğretim)

sensiz olmaz

Kayıtlı Üye
Genel Bilgiler

Amaçlar

İÖLP’nin temel amacı ülkemizin ihtiyaç duyduğu İngilizce öğretmenlerini, eğitimin kalitesinden ödün vermeden ve uygun maliyetlerle istenilen sayı ve nitelikte yetiştirilmesine katkı sağlamaktır.
Kontenjan

2012-2013 öğretim yılı itibariyle programa öğrenci alımı durdurulmuştur.​
Mezuniyet sonrası

İÖLP’ye kayıt yaptıran öğrenciler, lisans düzeyindeki dört yıllık öğretimlerini başarıyla bitirdiklerinde “İngilizce Öğretmeni Lisans Diploması” almaya hak kazanırlar. Söz konusu bu kişiler MEB’lığının mevzuat hükümlerine göre ihtiyaç oranında İngilizce öğretmeni olarak atanırlar. İÖLP’ye kayıt yaptıran öğrenciler dilerlerse ilk iki yılı başarıyla tamamladıktan sonra kayıtlarını sildirmek koşuluyla “Önlisans Diploması” almaya hak kazanabilirler. Önlisans diploması alan öğrenciler veya Önlisans Diploması almayıp üçüncü sınıfa (alttan dersi kalmamak koşuluyla) başarıyla geçen öğrenciler, isterlerse öğretmen olarak mezun olmamalarına karşın, ihtiyaç nispetinde okul ve kurumlarda ücret karşılığında İngilizce okutma görevi alabilirler.
Mezun olduktan sonra mezunların sahip olacakları diploma, alanda eğitim veren diğer örgün yükseköğretim kurumlarının diplomalarına eşdeğerdir. Dileyen mezunlar kariyerlerine almış oldukları bu diploma ile gerek ulusal gerekse uluslararası yükseköğretim kurumlarında devam edebilirler.
İş olanakları

Mezunlar Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı okullarda, üniversitelerde ve özel eğitim kurumlarında İngilizce öğretmeni olarak çalışabilirler.
Akademik takvim

2013-2014 Öğretim Yılı Güz-Bahar Dönemi Akademik Takvimi tıklayınız.​​
Staj, uygulama vb. faaliyetler

İngilizce öğretmenliği lisans programında 3. sınıf ders programında,
Topluma Hizmet Uygulamaları I (5. Dönem)
Topluma Hizmet Uygulamaları II (6. Dönem)
4. sınıf ders programında ise,
Okul Deneyimi (7. Dönem)
Öğretmenlik Uygulaması (8. Dönem)
dersleri uygulamaya dayalı derslerdir.İngilizce Öğretmenliğinde Topluma Hizmet Uygulamaları I (5. Yarıyıl) ile Topluma Hizmet Uygulamaları II (6. Yarıyıl) dersleri tüm öğretmenlik programları içinde YÖK tarafından konulan ve devam zorunluluğu olan bir derstir. Söz konusu derslerin uygulaması İlköğretim okullarında İngilizce etüt dersi olarak yapılır. Etüt okulları (öğrencinin adres iline göre) http://eogrenme.anadolu.edu.tr/​ adresi, İÖLP linkindeki “Duyurular” bölümünden ilan edilir. Etüt okullarında etüt dersi yapıldıktan sonra o gün yapılan etüt dersi raporlaştırılır ve THU e-portfolyo sistemine yüklenir.Dersin değerlendirmesi: Etüt programı gereği her hafta hazırlanan raporlar THU-Portfolyo sistemi aracılığıyla notlandırılır. (Daha detaylı bilgi için “İngilizce Öğretmenliğinde Topluma Hizmet Uygulamaları” ders kitabına bakınız).
Okul Deneyimi (7. Yarıyıl) ve Öğretmenlik Uygulaması (8. Yarıyıl) derslerinin organizasyonu öğrencinin adres iline göre yapılacaktır. Öğrenciler uygulama dersinin hangi okulda, hangi öğretmenle yapılacağını Açıköğretim e-Öğrenme Portalı adresi, İÖLP linkindeki “Duyurular” bölümünden öğrenecektir. Ders ile ilgili detaylı açıklamalar söz konusu dersin kitabı içerisinde yer almaktadır. Dersin değerlendirilmesi dönem içinde hazırlanacak raporlardan oluşturulacak elektronik dosyanın (e-portfolyo sistemi) (Güz ve Bahar Dönemi sonunda birer kez hazırlanır) notlandırılmasına göre yapılacaktır. (Daha detaylı bilgi için “Okul Deneyimi” ve “Öğretmenlik Uygulaması” ders kitaplarına bakınız).

Kişisel gelişim ve kariyer olanakları

İngilizce Öğretmenliği Lisans Progr******* mezun olan öğrencilerin kişisel gelişimlerine ve kariyerlerine katkı sağlayabilecek olanaklar arasında gerek yurtiçi gerekse yurtdışındaki lisansüstü programlara başvuru yapma hakkı vardır. Dileyen mezunlar Yüksek lisans ve daha sora doktora programlarına başvuru koşullarını sağlamak koşulu ile müracaat edebilirler. Bu konuda lisans mezunları üniversitelerin sosyal bilimler ve/veya eğitim bilimleri enstitülerinden başvuru koşulları ile ilgili bilgi alabilirler.

---> İngilizce Öğretmenliği Lisans Programı Genel Bilgiler (Açıköğretim)

[MENTION=154329]InnoCence[/MENTION] burda scık ogretimin adresini verılıyormu

Problem Yok

açıköğretim elinde ingilizce ders kitabı olan var mı

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri