İnform Ups Sistemleri

S

sibelcetin

Guest

İnform Kesintisiz Güç Kaynağı

Kesintisiz güç kaynakları (UPS), elektrik enerjisi ile beslenen sistemleri şebekede meydana gelen veya gelebilecek ani gerilim dalgalanmalarına karşı koruyan bunun yanı sıra enerji kesintisi sırasında enerji üreterek sistemin üretkenliğini sağlayan elektronik cihazlar olarak açıklanır.

Kesintisiz güç kaynakları, elektrik enerjisi ile beslenen sistemlere karşı iki görevi vardır. İlk olarak sistemi olumsuz şebeke koşullarına karşı korumaktır. Diğer bir görevi ise kesintisi sırasında bünyesinde depoladığı enerjiyi bir süreliğine sisteme aktararak sistemdeki acil işlemleri tamamlamak adına kullanıcıya zaman sağlamaktır. Özetlemek gerekirse elektriksel sistemleri besleyerek, şebekedeki dengesiz olayları düzeltilmesine yardımcı olarak sisteme düzgün ve kaliteli enerji aktarımı yapan cihazlardır.

Elektriksel şebekeler içerisinde düşük veya yüksek gerilimli voltaj sıçramaları frekans değişimleri yaşanmaktadır. Bu gibi durumlarda elektriksel sistemlerin bir zarar almaması ve hizmetlerin devamlılığının sağlanması için enerjinin sabit olarak aktarımının yapılabilmesi ve devamlılığının sağlanması için kesintisiz güç kaynakları kullanılabilmektedir.


Diğer ups ürünlerine göre daha fazla tercih edilmektedir. İnform bayileri
 
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri
Üst