İnanç Ömer Benlioğlu Biyografisi

Heulwen

Kayıtlı Üye
24 Şubat 1984 (28 yaşındadır) Mersin - Tarsus doğumlu olup Müjdat Gezen Sanat Merkezi Konservatuar Oyunculuk Bölümü mezunudur.

2012 yılının eylül ayı itibariyle, Samanyolu TV’de İki Dünya Arasında dizisinde Selim Hoca karakteri ile izleyicisi ile buluşuyor.

İnanç Benlioğlu'nun Oynadığı Diziler

- Rüzgar
- Sonbahar
- Aşk-ı memnu
- Arka Sokaklar
- Akasya Durağı
- Kanıt
- ve İnsan Aldandı
- İki Dünya Arasında ( Devam Ediyor )

Bir Röportajı

ki Dünya Arasında dizisinin başrol oyuncusu İnanç Ömer Benlioğlu ile tır şoförlüğü, otelcilik, barmenlik ile başlayıp oyunculuğa uzanan hayat hikayesini konuştuk... Benlioğlu "Maddi sıkıntılar sebebiyle tır şoförlüğü de yaptım barmenlik de. İstanbul'da tutunamayınca memleketime döndüm. Bir gece yarısı barda şişe dizerken başrol oyunculuğu teklifi geldi. O teklif hayatımın dönüm noktası oldu" diyor.
İki Dünya Arasında'da " Selim öğretmen" karakterine can veren İnanç Ömer Benlioğlu, Mersin'den İstanbul'a uzanan oyunculuk serüveninin lise yıllarına dayandığını söylüyor: "Oyunculuk benim için lisedeyken sınıfta okuduğum Orhan Veli'nin "Ağlasam sesimi duyabilir misiniz" şiiriyle başladı. O şiiri okuduktan sonra edebiyat öğretmenimin desteğiyle okuldaki tiyatro çalışmalarına girdim. Lisede tiyatroda hep başrol oynadım. Konservatuvar sınavlarına girmek istiyordum ama ailem daha farklı bir meslek yapmamı istediği için bu isteğimi onaylamadı. Ben iç sesimi dinledim ve sınavlara girdim. Müjdat Gezen Sanat Merkezi'ni burslu olarak kazandım. Böylece İstanbul'a ve oyunculuğa profosyonel anlamda adım atmış oldum"

Aşk-ı Memnu ve Arka Sokaklar’da çalıştım

İlk oyununda Hamlet'i oynayan Benlioğlu, oyunculuğa ara verdiği dönemde babası ile tır şoförlüğü yaptığını da belirtiyor. “Müjdat Gezen Okulu'nu bitirdikten sonra İstanbul'da yaşayabilmek benim için çok zor oldu. Aşk-ı Memnu, Rüzgar, Arka Sokaklar gibi dizilerde çalıştım. Ancak oyunculuğa 3 yıl ara vermek zorunda kaldım. Mersin'e baba evine döndüm. Uzun süre tır şoförü olan babamla yollara çıktım, tır şoförlüğü yaptım. Ancak oyunculuk aşkı galip geldi ve yeniden İstanbul'a döndüm"

Genç oyuncunun bir başka ilginç yönü ise klasik Mercedes koleksiyonu ile bozuk saat parçalarından maket araçlar yapmak.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri