Hayalhane Kuruntuları

diskoPaT

Kayıtlı Üye
0000181073.jpg

Her defasında el ele geçtiğimiz bu sokak çok ıssız şimdi..
Gülüşlerinden yoksun samatya sokakları..

Kıyamadım bu sokaktan yanlız başıma geçmeye..
Bastığım taşlar gördüğüm evler ya seni hatırlatır yada seni sorardı..

Ben bilmediğim yerlerde aptalca şeyler yapıp yine eskiler biriktiriyorum..
Hala seninle gittiğimiz yerlerden geçmemek için yolumu uzatıyorum..

Ama nede olsa senin pekde umrunda olmaz öyle değil mi ?

Benim sendeliğim sende oluşumun sende hiç bir önemi yok ki..

- Aptalım ben tamam -

diskopat

Düşünmek Bile İstemiyorum..

Sen miydin ellerimden tutan
Yada hiç tuttunmu canı gönülden ellerimi ki..
Yada ruhsuzluğu ellerine mi yüklemiştin..

Gülhane parkındaki o ağacın altında akşamı uğurlardık..
Sen göğsüme kapaklanırdın saçların dağılırdı göğsüme..
Kokunu çekerdim içime
İlkbahar kokardı saçların..
Bedenin ince bir gül tacıydı sarıldığında bana
Küçücük dudakların kocaman gözlerinle karşımdaydın
Hiç konuşmadan saatlerce birbirimize sarılır öylece göz göze beklerdik..

Şimdi yoksun yokluğunun madarılığını çekiyorum güzelim..

Sana kimler dokunacak kimler öpecek
Düşünmek bile istemiyorum
Beni en çok yaralayan da bu zaten..

diskopat

---> Düşünmek Bile İstemiyorum..

renktaş :)
aynı konu içinde paylaşsaydın keske tek günlük yani

Tabiki öyle yaparız :) Yeniyiz yahu ama öğrenicem, azimliyimdir :D

Eskimiş umutlarla kalktım bugün..Yüzümde çarşafın izi, gözlerimde uykusuzluğun şişkinlikleri..Ve aklımda sen..

İçerden annemin kıpırtıları geliyor, yine sabah sabah girişmiş kahvaltı hazırlamaya..Güzel kokular, güzel temiz bir hava ve aklımda yine sen..

Baş döndürücü leziz bir kahvaltıdan sonra cuma için hazırlanıyorum..Ezan okunmadan camiye gidip bir yer seçiyorum kendime..Hemen önüme babasıyla beraber namaza gelmiş bir çocuk oturuyor..Babasına sıkı sıkıya yanaşmış, başında ona yakışan güzel bir fesi var..Namazımı kılıp selam verdikten sonra gözüm çocuğa takılıyor bir an..Babası ne yapıyorsa oda aynını yapmaya çalışıyor..

Namaz bitiyor çıkıyoruz..Babasının eline sıkı sıkıya tutmuş evinin yolunu tutuyor küçük çocuk..Birden kendi çocukluğum geliyor gözümün önüne..Babamla birlikte ilk camiye gittiğim o küçüklük hallerim beliriyor gözümde..Babam ne yaparsa aynısını yapmaya çalışmalarım bu kadar kalabalıkta çevreyi tanımaya çalışmam..

Garipsedim bi tuhaf oldum işte..

Bugün sınavlara çalışcaktım birazcık ama hiç keyfim yok..Kendime izin verdim..Sıkıntıdayım yine..Bir şarkının içine hapsettim yine seni..Sonra dualar karıştı ismine..

Uyumak gerek uyuyabilmek gerek..Seni görebilme ihtimali hala az da olsa var çünkü..

Neler diyorum ben yaa, saçmalıyorum işte..

Canım canına can olsun, şimdi neredesin nasılsın bilmiyorum ama sen hep iyi ol emi..

-kesin kaldım sınavlardan, çalışmaya gerek yok-

Vizelerde de finallerde çalışırım demiştim :D:D

Zara - Çalın Davulları eşliğinde..

---> Hayalhane Kuruntuları

Tembelim..Ve tembel olmamayı diliyorum Allahtan..İyice üşengeç oldum bugün, çalışmam gereken final sınavıma yine çalışmadım..Maliyet muhasebesi yerine oturdum saatlerce seni düşündüm yine..

Boğazım acıdı, oturdum kahve yaptım kendime..Sonra vakit öldürücü bilmem kaçtane oyun oynadım..Ama senli vakitlerin hepiciği gün yüzüne çıktı yinede..Öleceklerine dahada canlandılar gözümde..

Üzerime vazife olan bir çok şeyi yapmadım bugün..Sanırım sensizliğin getirileri götürdüklerinden biraz fazla güzelim..Ve durmadan aburcubur yemek yiyorum, yazı yazıyorum..Yapmaman gerekn ne kadar şey varsa bugün benimle hepsi..

Arabaya atlayıp uzunca bir yol gidip uzunca bir kasabada çoook uzun bi tatil yapasım vaar..Ama uzaklarda olmalı senden..Belki huzur hafızama ilişirde yerine gelir..

Ama en acısı da ne biliyor musun? Arabaya atlayıp on beş dakika sonra yanında olacağını bilip kilometrelerce yol gitmek..İşte en acı ve acınılası durum bu..Şunuda bilmeni isterim ki, sen vazgeçsende ben vazgeçmedim..

Sevgiyle baktığın her an için teşekkür ederim..

diskopat

İyi Geceler Gece..
Çok üşümüştüm..Duraktan bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyordu..Üzerimde sadece kısa kollu bir gömlek vardı ki oda üzerime yapışmıştı o soğukta..Otobüsler gelip geçiyor bir türlü beklediğim otobüs gelmiyordu..Duraktaki reklam panosundan yansıyan suratıma baktıım, hem koştuğum için terlemiş, hemde ıslandığım için yağmur damlaları dökülüyordu yüzümden..Her yağmurda sinüziti biraz daha artan ben, pekte umursamadım eve gidince ağırmaya başlayacak olan başımı..Hem alıştım da ona..Seviyorum başağrılarımı..

Otobüs geldi sonunda..Dışarısının soğukluğunu otobüse binince anlıyor insan..Bir köşeye oturup bütün bedenimi bırakıverdim..Üzerim sırılsıklamdı..En sevdiğim gömleğim üzerime yapışmış dahada ağırlaştırmıştı beni..Sıcak bastıkça uykum geldi, otobüs camına teslim ettim başımı..Normalde otobüslerde uyumayı pek sevmem, hatta uyuyamamda..Ama öyle halsizdim ki..

Okulda tuttuğum notlar yağmurdan sırılsıklam olmuşlardı..Elimdeydiler fakat koşarken ne oldu ne bitti bilmiyorum..

Oysa okula giderken hava güzeldi..Hem içim yanıyordu benim, defa kez duş alıyor fakat yinede hararet gitmiyordu üzerimden..Demek ıslanacağımız varmış..

Eve geldim..Sulu köfte kokusu bütün eve sinmiş..

Kimsecikler yok, hemen koridorda dayınlardayız diye bir not..Bu yağmurda pekte önemsenmemişim meğer..Oysa saat 12 yi çoktan geçiyordu..Aranmamıştım, aranamamıştım..Gömleğimden kurtuldum, saç kurutma makinesiyle saçlarımı kuruttum..

Eve geleceğim kesin gibi yemekleri ocağa bırakıp gezmelere gitmiş millet..Canım hiç bir şey istemedi, iki yumurta kırıp bir güzel kahvaltı hazırladım kendime..

Evin her köşesinde elma aradım durdum..Keşke gelirken elma alsaydım kendime..Bitmeyen bir can sıkıntısı, gecelerdeki uykusuzluğum ve tadına doyamadığım başağrımlayım..

İyi geceler sessizlik, iyi geceler gece..

diskopat

İyi Geceler Gece..
Çok üşümüştüm..Duraktan bardaktan boşalırcasına yağmur yağıyordu..Üzerimde sadece kısa kollu bir gömlek vardı ki oda üzerime yapışmıştı o soğukta..Otobüsler gelip geçiyor bir türlü beklediğim otobüs gelmiyordu..Duraktaki reklam panosundan yansıyan suratıma baktıım, hem koştuğum için terlemiş, hemde ıslandığım için yağmur damlaları dökülüyordu yüzümden..Her yağmurda sinüziti biraz daha artan ben, pekte umursamadım eve gidince ağırmaya başlayacak olan başımı..Hem alıştım da ona..Seviyorum başağrılarımı..

Otobüs geldi sonunda..Dışarısının soğukluğunu otobüse binince anlıyor insan..Bir köşeye oturup bütün bedenimi bırakıverdim..Üzerim sırılsıklamdı..En sevdiğim gömleğim üzerime yapışmış dahada ağırlaştırmıştı beni..Sıcak bastıkça uykum geldi, otobüs camına teslim ettim başımı..Normalde otobüslerde uyumayı pek sevmem, hatta uyuyamamda..Ama öyle halsizdim ki..

Okulda tuttuğum notlar yağmurdan sırılsıklam olmuşlardı..Elimdeydiler fakat koşarken ne oldu ne bitti bilmiyorum..

Oysa okula giderken hava güzeldi..Hem içim yanıyordu benim, defa kez duş alıyor fakat yinede hararet gitmiyordu üzerimden..Demek ıslanacağımız varmış..

Eve geldim..Sulu köfte kokusu bütün eve sinmiş..

Kimsecikler yok, hemen koridorda dayınlardayız diye bir not..Bu yağmurda pekte önemsenmemişim meğer..Oysa saat 12 yi çoktan geçiyordu..Aranmamıştım, aranamamıştım..Gömleğimden kurtuldum, saç kurutma makinesiyle saçlarımı kuruttum..

Eve geleceğim kesin gibi yemekleri ocağa bırakıp gezmelere gitmiş millet..Canım hiç bir şey istemedi, iki yumurta kırıp bir güzel kahvaltı hazırladım kendime..

Evin her köşesinde elma aradım durdum..Keşke gelirken elma alsaydım kendime..Bitmeyen bir can sıkıntısı, gecelerdeki uykusuzluğum ve tadına doyamadığım başağrımlayım..

İyi geceler sessizlik, iyi geceler gece..

diskopat

http://www.youtube.com/watch?v=4N558ztSXN4

Nasılda güzelsin uykumu uyumadım bana hatırlattıkların yüzünden..
Bir çift göz uğruna çektiğim nice dünya ağrısının bir kaç dakikalık huzuru oldu bu şarkı..

Beni askerden gelmeme bir kaç gün kala acile kaldırmışlardı ya..Bilmezsin sen..O zamandan beri ilk defa aynı şekilde hasta oluyorum..Dün gecenin bi yarısı acile gittim yine soğuk algınlığı titreme uyuşukluk ve halsizlik vardı her yerimde..

Ben kolay hasta olmam bilirsin yada unutmuşsundur artık ya..Hemen iki sözcükle beni bırakıp gidişin geldi aklıma..Hastalığınla ne alakası var deme var işte..Sen bilemezsin sensiz dağlarda titrediğim geceleri..O vakitler sevdiceğinle evlenme hazırlıkları yapıyordun çünkü..

Ne garip değil mi..Şimdi burda oturmuş saatlerimi sana harcıyorum..

Şarkı her şeyi anlatıyor zaten ben sadece saçmalıyorum..

diskopat

http://www.youtube.com/watch?v=4N558ztSXN4

Nasılda güzelsin uykumu uyumadım bana hatırlattıkların yüzünden..
Bir çift göz uğruna çektiğim nice dünya ağrısının bir kaç dakikalık huzuru oldu bu şarkı..

Beni askerden gelmeme bir kaç gün kala acile kaldırmışlardı ya..Bilmezsin sen..O zamandan beri ilk defa aynı şekilde hasta oluyorum..Dün gecenin bi yarısı acile gittim yine soğuk algınlığı titreme uyuşukluk ve halsizlik vardı her yerimde..

Ben kolay hasta olmam bilirsin yada unutmuşsundur artık ya..Hemen iki sözcükle beni bırakıp gidişin geldi aklıma..Hastalığınla ne alakası var deme var işte..Sen bilemezsin sensiz dağlarda titrediğim geceleri..O vakitler sevdiceğinle evlenme hazırlıkları yapıyordun çünkü..

Ne garip değil mi..Şimdi burda oturmuş saatlerimi sana harcıyorum..

Şarkı her şeyi anlatıyor zaten ben sadece saçmalıyorum..

diskopat

Güzel şiirler yazamıyordum ama iyi okurdum..Güzel yazılar yazdığımı söylüyordun ama onları senden başkasına okutmamıştım hiç şimdiye kadar..Dönem sonu anlatım konum için tahtaya gelmiştim 41 sayfalık anlatımı 11 sayfa özet ile anlatmış tam bir profosyonel sunum yapmıştım..Sunumun sonuna sana okuduğum şiiri eklemiştim hocanın da dikkatini çekti..Nedir bu şiir diye sordu..? Bende en sevdiğim şiir olduğunu söyledim çalışmama sağladığı katkılardan bahsettim..Ardından şiiri okumamı söyledi hocamız..Oysa ben sadece bunu senin gözlerine bakarak okumuştum..Ama olsun sonuçta sen de o sınıftaydın hem daha kimselerin bizden haberi yoktu sen ısrarla kimselere duyurmuyordun..

Ben sıradan bir hikayenin aşk acısını çekmiyorum sadece bunu bilmeni istiyorum..

Mutlu ol ve gülümse..
Ben hep mutluluğunla mutlandım umutlandım..

Şimdi sızlanıp şikayet etmek düşmez bize..
Gözlerimi dünyadaki tüm manzaralardan ve güzelliklerden ayırt edip kendimi seni bir daha görebilme ihtimaliyle avutlandırıyorum..

Kendi yağında avutlanmakta güzeldir azizim..

Baki selam; güldüğünde diş minelerine kadar zerafetin endamı üzerine olsun..

Olmayacak duaya bu akşam amin olsun..

diskopat

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri