Hasbel Hasbi(hal)/Murat Safitürk

Efsunkar

Bayan Üye
Kilitli iğne kilidim..Kilitli kaldım..Kaldığım yer kilitli..Bir kilit ki..sanki evvel zaman içinde kalbur zamandan.. tıngır mıngır beşiğin sağa sola sel******* yol bulmuş…hışımla örttü perdesini..mah cemale müheyya bir heyecanım vardı..küçük bir gedikten asumana temaşa…

Kaba sıvalı ince işçiliği sermayesiz…De ki bir kalp yorgunluğu..Ağırlığı da var..hani kol kola girmiş bir kitle var ağır ve habis..

Hani bir yağma kol böreği..Hani peşine koşulan koşumsuz yaban rahvanlar..Olsun diyemiyorum..Gölge güneşten kaçtıkça ve ışık nura koştukça..ve üful ufku dürerken ceplerine baktığında..İşte tamlamanın müptelasıyız…düzgün bir cümle aramak için çuvalın ağzını açmışız..bakarsın Musa’nın As kavmin afatı gibi..bir kurbağalar yakalıyor yakalanası kaçmazlığımızı..Ya çekirgeler bitiriyor mezramızın ekeneklerini…
images

Bazı Yusuf As rüyası gelecek güzü düzlüyor bahara…Bazı bir balık karnı yumuşaklığında, taaffün sıbgalı bir gecenin korkudan büyümüş gözlerine.. “bir zulmü irtikap etmişliğin pişmanlığını”karanlık emvac üzerine.. dalgaların arştan görünesi yüzüne.. bir birliğin bütünlüğünden mürekkep bir yazmak...Bazen Eyyüb-i bir gaslin sabrına mütehammil sükunet bulmak…İdris-i As bir maharetle söküğünü dikmek..Zekeriya As manevrasıyla maveranı onarmak..İsa As mazhar olduğu ihyaya ait içinin ölgünlüğünü Ahyed-i faraklit müjdesi ile onamak…

Hasat sonu son bir bakmak harmana… Alnına birikmişi elin tersinde toparlamakla topraklamak… İşte hayat…Bir ömür..bir yeni gün bir geçmiş dün bir muhtemel yarın bir gerçek an..uzun emel tık nefes…ve tek celselik duruşma…Hayrolsun…

Kara korsan..Kör duygumun kuyusu..sağır tabiat kurusu ses ver…Nadir şu yan yana dizilmiş rüzgar gülleri..Şu zillerin neden kısık sesi…Neden pir-i fani önümden yürüyor..neden konuşmuyor felek…hani semerleri ve semerelerin kışırları burada kalmış kervanlar..Şimdi sönmüş ateşin konakları nerede…nerede gönlümün bir esintiye dayanamamış kuş konmazları..buraya mı çöküyorum..Dönerler mi dersin. fesleğen kokularıyla...

Görürmüyüm şu giden mevsimi her burca mahsus bayraklarıyla…Yoksa ölürmüyüm zamanın kuytusunda..ne kişilik sorumla ve binler sorunla bende gidermiyim…üzerine üzerine üzerimin tahta başlı saltanatında tükenmiş satırlarla yaftamın tevellüdü ve firakını oyalar mı birileri…

Hiç bir şey olduğu gibi kalmıyor..Ve cismaniyetin anası.. anasırı esasiye kollarını açmış ..ahir-i ihya için toplanmışları dağıtıyor…kendimi davet ettim kendime..neyin varsa al gel dedim..Hep fukara intikallerine alışmış..Boş boş bakar sözleri..Feraset millerini tahayyülen basiretine çekmiş..Amalık ülfetinde salıntı…

Şu kandiller var ya..Hani her asrın her mananın en külli muradın en bedi marziyatın en ali rızanın en muarrif üstadın emekçi melikleri.. şu baş döndürücü deveranda..hani sapla saman bir birine girmiş..hani çağırsan şu kör yığının görmediği yer..hani bir damla damara dem bulamadığın hicran varya…İşte bu nur huzmeleri şu koyu derinliğin aydınlık siretleri münevver suretleridir…Sevdin mi sevilirsin diyorum kalbime Vedut bir gül arıyor…Mahbub bir teselli…Muhip bir çisi…

Belki en yakın çiçeğe merhaba güzel demeli..belki bir yanı kopartılmış ekmeği öpüp başa koymalı…Bakışını “ferciğil basar hal teramin futur”bitikliğe salmalı…
Belki Kehkeşan düşer bahtımıza kendimizden geçeriz…

Sübhani bir tenzih olur..Rahmani bir tezyin.. acz tutamacında fakr ile pişer ..kün ile diriliriz…Eddai vaslı temana vasfı duagü..erbabı söylesin bize suküti murakabe-i İntizar.. Âşık’ı maşukuna selam-ı edeb ile desin

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri