GençFenerBahçeliler !

Until The Grave

fσяυм ρяє&#
Prenses
GENÇ FENERBAHÇELİLER'İN '' NÜFUS TANIMINI '' LİDERLERİ SEFA YAPTI : Ferrari'li de var akbil kullanan da

Türkiye'nin 3 büyük kulübünün milyonlarca taraftarına onlar yön veriyor.. Son tribün olaylarıyla birlikte yazılı ve görsel basında bazı günler oluyor ki '' açılımdan bile daha fazla '' konuşuluyorlar! Peki kim bu insanlar? O ilginç besteleri nasıl yaparlar ? Kimlerle karşılaşırlar ? Yüzbinleri nasıl peşlerine taktılar? İşte bu yazı dizisinde tüm sorular cevap bulacak.

KURTLAR VADİSİ'NİN MURO'SU DA GFB'Lİ
Kamuoyunda marjinal bir taraftar grubu olarak algılanmasına karşın aslında Genç Fenerbahçeliler , belki de en çok ünlü ismin üye olduğu taraftar grubu. . Şafak Sezer , Alişan , Doğuş , Emirkan , Çılgın Sedat gibi ünlü şarkıcıların yanı sıra Mehmet Ali Erbil ve Mustafa Üstündağ da onlardan.

Geçmişte sadece sözlü tezahüratlarla ve sınırlı sayıda besteyle takımlarını destekleyen taraftarlar , bir çatı altında çok daha farklı aksiyonlara imza atmaya başladılar. Fenerbahçe tribünlerini büyük bölümünü oluşturan en güçlü taraftar grubu GENÇ FENERBAHÇELİLER'i A'dan Z'ye tanıyalım . . .

Genç Fenerbahçeliller'in kurucusu kim ? Nasıl kurdunuz ? İsmini nasıl vbe niçin koydunuz ?

Evet, GFB'nin kurucusu benim.Daha önce Fransa , İngiltere , Almanya gibi ülkelere gidip oradaki taraftarların analizini yaptık. 5 gazetecci arkadaş , bir üst düzey yönetici , yardımcım İbrahim ve ben ; bir taraftar grubu kurduk.Bir kaç alternatiften birisi olan Genç Fenerbahçeliler isminde karar kıldık.90'lı yılların sonunda kamuoyunda '' Tribün terörü'' adı altında oluşturulan gündem süreci içerisinde , yazılı ve görsel basında tribünlere yapılan acımasız eleştiriler özellikle Fenerbahçe tribünlerini aşırı derecede rahatsız etmiştir.Toplumda maçlara giden insanlara '' holigan'' sıfatı yakıştırılmaya başlanmıştı.Bizler de bu imajı yıkmak için böyle bir grup kurduk.

Büyük Sevda . . .

GFB'nin en büyük düşmanı nedir?

Bizim en büyük düşmanımız Fenerbahçe düşmanlarıdır. Unutmadan '' Barış isteniyorsa en büyük güvencesiyiz; savaş isteniyorsa, en korkulması gerekeniz '' dite sloganlar atıyoruz. Kısaca, bize düşman olanlara düşmanız.

Size ait ürünler var mı ?

Eskiden ürünlerimiz internet sitesi üzerinden satıyorduk. Ama bunlarla baş edemedik. Biz de çareyi , her alt grubumuzun kendi ürünlerini kendi üyelerine satmasında bulduk. Bu daha iyi oldu.

Grubunuzda Bayan üyeler var mı ?

Tabii ki... Bayan üyelerimizin sayısı oldukça fazla.Zaten bayanlara ait bir alt grubumuz var. GFB Angels'ı kurduk onlar için.Bayan taraftarların maçlara gelmesi statlardaki küfürü azaltır.

GFB grubunda , bayan üyeler ile erkek üyeler arasında icraat farkı var mı ?

İcraat derken , biz tribünde olan görsel şovları anlıyoruz.Tribünde görsel şovlara hepimiz katılıyoruz.Bayan üyeler sadece deplasmanlara çoğunlukla katılamıyor.Ancak gittiğimiz deplasmanlardaki GFB temsilciliklerinde üye olan bayan arkadaşlarımız ellerinden geldikçe tribündeki yerlerini alıyorlar. Her zaman birlik içinde hareket ediyoruz.Bayan üyelerimizin tribünlerde bizlerle birlikte yer alması, bize holigan ya da benzeri sıfatları yakıştıranlarada en iyi cevap oluyor.

GFB üyelerinin kültürel , ekonomik ve sosyal durumu nasıl ?

GFB ilk kurulduğunda , grubun geneli maddi düzeyi çok düşük arkadaşlardan kuruluydu. Ancak şuanda bir milyarderin oğluda grbumuz içinde , bir milletvekili oğlu da, maddi durumu çok zor olan arkadaşlarımızda. . . Bu insanları isteseniz dışarıda bir araya getiremezsiniz , ancak biz bunu başardık.Tribünde her kesimden üyelerimiz omuz omuza Fenerbahçe'yi destekliyor ve dışarıdan da arkadaşlıklarını devam ettiriyor. Üye sayımız hızla artıyor ve milyonu geçmiştir. Takip etmek imkansız oldu. 8 ülke 72 ilde şubemiz var.Bizi destekleyen herkese sonsuz teşekkür ediyorum.

Diğer taraftar gruplarıyla sorunlarınız var mı ?

GFB , sanılanın aksine diğer taraftar gruplarıyla herhangi bir sorun yaşamıyor.Fenerbahçe tribünleri bir bütündür , bölünemez '' Tribünler bir olsun cümle alem utansın'' diye tezahürat yapan da Genç Fenerbahçeliler'dir.Kill For You , ÜNİFEB , CK , Tuzla FB Derneği , Esenler FB Derneği , antu.com & Fenerlist gruplarıyla yakın diyalog içindeyiz.Hemen hemen her maçta birlikte hareket ediyoruz.

Üyeliğin Tek Şartı. . .

GFB grubuna üye olmanın bir şartı var mı ?

Üye olmak için herhangi bir şartımız yok. '' Bizim için her Fenerbahçeli, Genç Fenerbahçeli'dir. '' diye bir sloganımız var. Takımına iyi günde kötü günde destek olan , İstanbul ya da deplasman fark etmeksizin gönül verdiği bu renklerin peşinde koşan , Fenerbahçe ile yatıp Fenerbahçe ile kalkan , takımı uğruna besteler yapan , en olmadık zamanlarda bile aklında sadece Fenerbahçe olan herkes Genç Fenerbahçe'li olabilir.

Besteler ve Pankartları nasıl hazırlıyorsunuz ?

Bu işleri yapan bir taraftar grubumuz var. Onlar bu besteleri ve pankartları hazırlıyor. Biz de son kez bakıyoruz ve onaylıyoruz.

Her Yerde Varlar . . .

Daha çok hangi branşlara gidiyorsunuz ?

Haliyle futbol. Ama amatör branşlar dahi Fenerbahçe için mücadele veriyoruz.Elimizden geldiğince Fenerbahçe'nin olduğu her yerde varız.

Avrupa ve buradaki üyeler arasında iletişim nasıl sağlanıyor?

Biliyorsunuz bir internet sitemiz var. Deplasmana nasıl gideceğimz veya organize olduğumuz olayları buradan bildiriyoruz.Yurt dışına çıktığımızda iste bize ordaki arkadaşlar yardımcı oluyorlar.GFB iletişim konusunda oldukça hassas bir bünyeye sahip. Bizim şu anda forumlarımızda farklı dilde yazı yazışabilen bir internet portalımız bulunuyor.Grup üyelerinin iletişimi ve haberleşmesi için en önemli mecra bu site. Gerek ben gerekse diğer koordinatörler , Fenerbahçe'yle ve grupla ilgili tüm gelişmeleri anında üyelerimize duyuruyor.Avrupa'da bu sezon itibariyle güzel çalışmalar yapılıyor.GFB Europe adı altında bizleri temsil eden bir alt grubumuz var.

GFB'nin bir haftası nasıl geçiyor ?

Üyelerimizin bir kısmı okuyarak bir kısmıda çalışarak vakitlerini değerlendiriyor.Yorucu bir haftanın ardından , maça gelip destek vererek bütün streslerini tribünde atıyorlar diyebiliriz.Bunun dışında , her üyenin kendine ait sosyal bir yaşantısı var.

Şükrü Saraçoğlu Stadı'nı nasıl değerlendiriyorsunuz ?

Saraçoğlu Stadı , görüntü itibariyle mükemmel diyebiliriz fakat akustik açısından aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Bu sorunda bu saatten sonra ne şekilde bir çözüm bulunur bilemiyoruz.Fakat tribünde yapmış olduğumuz tezahüratlar , yetersiz akustik yüzünden pek etkili olmuyor.

GFB'ler neye üzülüyorlar?

Fenerbahçe'nin ligde ve Avrupa arenasında oynadığı maçlarda mağlup olduğunda üzülüyoruz.Bu üzüntümüz 1-2 gün içinde geçiyor. Ama ezeli rakibimiz Galatasaray'a yenildiğimizde bu üzüntü çok uzun sürüyor...

Deplasmanlara nasıl gidiyorsunuz ?

Grubumuzda maddi durumu iyi olanlar var. Onlar , durumu iyi olmayan arkadaşların yerine gidecek deplasmana göre otobüs , yemek vb. ücretlerini ödüyor.Özellikle Fenerbahçe'ye gönül vermiş olan iş adamları , derneğin deplasman organizasyonlarına katkılarını esirgemiyorlar.

Savcının oğluda GFB'li . . .

6 Kasımda Galatasaray'ı tarihi bir farkla yendiğimiz maçın hemen 2gün sonrasında , maçtan önce çıkan olaylarla hiç bir alakamız olmadığı halde bize operasyon yapıldı. Ama şubede kaldığımız 4gün boyunca birbirimize daha çok kenetlendik.Bizler için şubeye gelip manevi desteğini esirgemeyen bir çok Fenerbahçe'li iş adamı olmuştu.Mahkemede savcı önüne çıktığımızda , savcı benim avukatımı dışarı çıkardı. '' Oğlum neden böyle holiganlık yapıyorsunuz ?'' diye sorduğunda , bende bizim hiçbir suçumuz olmadğını belirttim. O da bana '' Hikaye anlatma '' diyerek esprili bir yaklaşımda bulundu. Kendi oğlunun da GFB üyesi olduğunu söyleyince , o an şaşırdım. Serbest kalıp dışarı çıktığımızda İbrahim arkadaşıma , Genç Fenerbahçe'nin çok büyüyeceğini söyleyince çok şaşırdı. O şubede yattığımız 4gün , GFB 'nin büyümesinin en büyük sebeplerinden biridir.

Bu sevginin kaynağı ne ?

Bana duyulan sevginin ve saygının sebebini gerçekten bilmiyorum.Ama bu sorudan sonra düşüneceğim.Ancak binlerce kişiyi bir hareketimle yönlendirmek gerçekten müthiş bir duygu. Ben kibirli bir insan değilim . Taraftar kardeşimle aramda saygı ve sevgi var. Güçten dolayı , kavga ile falan diye söylüyorlar. Fakat milyonlarca üyemiz nereye kadar ; dayakla , güçle alakası yok. Ben herkesin yardımına koşuyorum.

Medyadan şikayetçiler . . .

Eskiden beri olaylar vardı ama sadece basın olarak TRT bulunuyordu.Şimdi bir sürü yazılı ve görsel basın var. Olayı çok büyütüyorlar. Aynı görüntüyü tekrar tekrar gösteriyorlar. 1996 yılından beri Fenerbahçe , Galatasaray ve Beşiktaş taraftarı arasında hiç bir olay çıkmamıştı. Çünkü biz anlaştık. Eskiden Kadıköy'de ' x ' takımın taraftarı , üzerinde formayla dolaşamazdı. Olaylar çıkardı. Şimdi Genç Fenerbahçeliler bu olayları bitirdi.Herkes özgürce dolaşabiliyor.Emniyet ile aramızda hiç bir sorun yok . . .

GENÇ FENERBAHÇELİLER ANAYASASI

1) Hardal ile Ketçap yan yana duramaz!
2)Genç Fenerbahçeliler asla kırmızı giymez!
3)Sarı kırmızı tabelalı mekanlara girilmez!
4)Bir Fenerbahçeli'ye asla '' Nasılsın aslanım ? '' denmez.
5)Evlerde sarı ile kırmızı yan yana gelemez!
6)En kötü günde bile takımının yanında olunur!
7)orjinal ve yeni beste yapmak öncelikle görevidir.
8)Her maçtan önce takım tribüne çağırılarak motive edilir.
9) '' Ya ben ya Fenerbahçe '' diyen sevgili hiç düşünmeden terk edilir!

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri