Fitne- fesat yalan siyaseti 18 Haziran 2008

harbikiz

Bayan Üye
Fitne- fesat yalan siyaseti 18 Haziran 2008

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ’u Kudüs’teki Ağlama Duvarı önünde gösteren fotoğrafla başlayan ve Anayasa Mahkemesi Başkanvekili Osman Paksüt’le yaptığı görüşmeyle süren ’haberler dizisini’, ’Fitne, fesat, dedikodu, yalan siyaseti olarak’ nitelendirdi.

Baykal, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın bu süreçteki tavrını, ’Böyle bir tablonun içine, düşmanlık, husumet sokan bir anlayış sergiliyor. Bu da AKP’nin geleceğinden duyulan kaygıdan kaynaklanıyor. Oysa herkes bilmelidir ki hiç kimsenin siyasi ikbali, milletin ikbalinden daha önemli değildir. Başbakan’ın ’Trenden inen binemez’ sözünü hatırlayın. Tüm bunlar iktidarın perişan halde olduğunun göstergesi. Başbakanın ruhsal bir dağınıklık içinde olduğunu ortaya koyan gelişmeler’ sözleriyle eleştirdi. CHP’nin grup toplantısında konuşan Baykal özetle şunları söyledi:

Hedef rejimin kendisi

"Türkiye’de siyasetin hedefi siyasetti. Şimdi yargı da TSK da siyasetin hedefi. Yargıya ve TSK’ya karşı fesat, yalan, dedikodu, fitne kampanyası sürdürülüyor. Bunlar da çıkıp ’Onları yapan biz değiliz’ diyor. Ama bunlar sizin gözünüzün önünde oluyor. Yargıya ve orduya yapılan bu saygısızlık karşısında sizin en yüksek sesle ’Yargıya ve TSK’ya karşı bunlar yapılamaz’ demeniz gerekmiyor mu? Siz ne yapıyorsunuz? Üstü kapalı memnuniyet ifadeleri. Ben ’Türban söz konusu değil, hedef laikliktir’ diyordum. Artık ’Söz konusu olan rejimdir’ diyeceğim. Bu çılgınca gidişten yarar umanlar ve sağlayanlar bilmelidir ki çok ağır bedel ödeyecekler.

Humeyni’yi seven kız

Bir türbanlı genç kızımız televizyona çıktı ve ’Atatürk’ü sevmediğini, Humeyni’yi sevdiğini’ belirtip ’Keşke işgal güçlerinin kontrolünde kalsaydık. Benim haklarım daha güvencede olurdu’ dedi. Bunu duyunca Ali Babacan’ın, ’Türkiye’de Müslümanlar baskı altındadır’ sözünü hatırlıyorum. Bu bir zihniyettir. Milli mücadele başlarken de durum aynıydı. Padişahın, Damat Ferit’in düşüncesiyle o kızımızın kafasındaki düşüncedir."

Mumla davet

647. Kırkpınar Ağası Mehmet Cadıl, 30 Haziran-6 Temmuz tarihleri arasında Edirne’de yapılacak Kırkpınar Şenliklerine, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal’ı kırmızı dipli mumla davet etti. Cadıl, davetini AKP ve CHP Grup toplantılarına giderek yaptı.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri