Ey Koca DÜnya Ben De ÖldÜm

.:Çağla:.

Bayan Üye
Ey koca dünya ben de öldüm,
Belli ki hiç birinizin haberi yok,
Hem de DİNK'ten sadece bir
gün önce,
Ama sen ne duydun,
Ne gördün, ne de umursadın...

Ölümümden hemen sonra
Kameralar gelmedi oraya.
Halk'ta toplanmadı ellerinde
Karanfil ve mumlarla,
Hiçbir devlet büyüğü ve
Amerika da kınamadı ölümümü,
Ve yazmadılar adımı mezar taşımdan başka,
Hiçbir yere...

Halbuki benim adım
Öz ve öz
Türkçe idi,
"Kadir AYDIN"
Okunması, söylenmesi ve yazılması
Onunkinden daha kolaydı,

Ama anmadı beni
Babamdan gayrı kimse, onu andıkları gibi,
Ve yazılmadı başka hiçbir yere adım,
Anamın yüreğinden başka...

Ben gencecik fidandım,
Daha hiç tomurcuk vermemiş,
Ve soldurdular beni Lice'de,
Hayatımın baharında,
Beni de vurdular, ben de öldüm,
Bilmem duydunuz mu?
Ama bulamadılar beni vuranları
32 saatte, belki de hiç aramadılar...

Ben kendi vatanımda,
Vatanımı, vatansızlardan korumak için öldüm,
Ben Türk'tüm,
Adım Türkçe,
Ama öğrenemedi adımı hiç kimse,
Bir kez bile manşet de olamadım ya o gül yüzümle gazetelere

İşte

EY KOCA DÜNYA
BEN ASIL O GÜN ÖLDÜM...

Bu yazıyı kaleme alan emekli Astsubay Oktay Yıldırım Güneydoğuda yıllarca çarpışmıs yiğit ve kahraman bir Türk evladıdır.
Görevi gereği yerinden ayrılmadan saatlerce buzlu suda kalması nedenıyle donan ayakları kesilmiş bu nedenle zorunlu olurak malülen emekli edilmiştir.
Şemdinli’yi bileniniz varmı ? ya da hiç gitmişliğiniz? otuz iki virajları aşıp, kaymakam çeşmenin suyunu hiç içmişliğiniz var mı ? Her sabah uyandığınız da size merhaba diyen efkar tepeyi, gomena tepeyi gezdiniz mi karış, karış ?
Mayına basan aracın içinden tan 14 metre uzağa fırlayan arkadaşınız oldumu hiç ?
” Yenge vallahi az önce yanımda oturuyordu. şimdi dışarı çıktı ” diye yalan soyledınız mı karısına ?
Dükkanına girip alışveriş yaptınız mı bir esnafın ?
Gomena tepenın zirvesınden, içinden eşinizin çoçuğunuzun bulunduğu lojmana doğru yanarak gidip evinizin duvarında patlayan RPG*7 leri izledinız mı siz ?
Ama yinede bulunduğunuz gorev yerını terk etmeden , acaba öldüler mi, yaralandırlar mı ? diye sabaha kadar hiçbir haber alamadan beklediniz mi ?
Ben bu insanlar rahaty uyusun diye buradayım, ama neden benım aileme saldırıyorlar diye düşündunuz mu hiç ?
Evinizin roketlendığı mahalleden ve hatta roketın atıldığı makınalı tüfeğin yanı başında çalıştığı evın sakınlerınden vallahi biz birşey görmedik dediklerını duydunuz mu kulaklarınız la ?
Herşeye rağmen deyip gorevınıze devam ettınız mı ?_
O patlamalardan dolayı yıllardır psikolojık tedavi goren bır çoçuğunuz ve çoçuğu bu yuzden tedavı goern bır tanıdığınız oldu mu ?
Hiç boyle bir babanın veya ananın yuz ifadesını gordunuz mu ?
Tabancanızı evınızde bırakıp bir şey olursa eve girmeye çalışırlarsa gerekını yap, son iki mermiyıde kendınıze ayır ellerıne sağ geçme diyerek her defasında eşinızle helallaşıp çıktınız mı evden yada boyle bır tanıdığınız oldumu ?
Sürekli telsiz ananslarını dinlediği için ilk kurduğu cumle atışlar normal olan cocuğunuz oldumu sizin ?
Lojmanın emnıyetını sağlayan silahli nöbetçilerın yanında mı oynadı çoçuklarınız ve uzaktan dahi gelse her silah sesınde o çoçukların evlere mevzilere nasıl koşturduğunu koşarken düşenlerın nasıl yerlerde sürüklendığını nasıl hıçkırarak ağladıklarını gördunuz mu hiç ?
Bugun yaşanan olayların ilk olduğunmu sanıyorsunuz?
Bunları yapmadı ve yaşamadıysanız eğer orası hakkında bildiklerınızın hiçbir kıymetı harbiyesi yoktur efendiler..
Afedersınız bu kadar net konusmak istemezdım ama ne yazıkkı sabrım tükendı artık..
Siz oturduğunuz ceylan derisi koltuklarda belki farkında değilsınız, belkide umrunuzda değil ama orada gorev yapan insanların öncelık sıralarında ailelerınden once vatanları geliyor, yemınlerı gelıyor..
İşte bu yuzden mevzilerını terk edip ailelerının yanına koşmuyorlar..
Bizde bunun için koşmadık zamanında gorevımızı bırakarak. Yüreğimiz titreyerek bekledık ama gorevımız başında , dağda , hudutta bekledık efendıler.. gorevımız bitene kadar bekledık..
Bu insanlar tüm bunlara vatanları için üstune el koyup yemın ettikleri bayrakları için katlanıyorlar, sizin başınızın üzerındekı ama nasıl sağlandığını bile bilmediğimiz egemenlık örtüsünun bekası için katlanıyorlar..
Peki , onlar bu şartlar altında gorev yaparken siz veya sizden oncekıler bu fedakarlıklara liyakat gosterebılmek için geçmişte ne yaptınız ?
Şimdi ne yapıyorsunuz ??
Anıtlaştırılan terörist mezarlarının hesabını mı soruyorsunuz _?
O cenaze araçlarının gorevlendırme emrınde kımlerın imzasının olduğunu mu araştırdınız ?
Başbakana güç gösterisi yaparak uçaklardan ve validen hoşlanmadık, ayrıca dağdakılerden vazgeçmeyız diyenlerımı hesap sordunuz yoksa ??
Ya bütün kutsal değerlerımıze söverek ayaklanan kalabalıklar onlara devletın varlığını mı hissettırnız ?
Baldırı çıplak peşmergelerden tutunda Danımarkalısından , Hollandalısından , Rumundan duyduğunuz her türlu hakaret ve aşağılamaya cevap mı verdiınız ??
Roj tv muhabirlerının nasıl olupta olaylardan 3 dakika sonra canlı yayın yaptınımı buldunuz ?
Bir el bombasının nasıl olupta o kadar hasar meydana getirdiğini mi Almanya ile yapılan telefon konusmasını mı , o kalabalığın nasıl bir anda örgütlendığını mı araştırdınız ?
Arabası parçalanarak yakıldıktan sonra ********ce ve insafsızca dövülerek komaya sokulan uzman çavuşumu , evi kursunlanan polisimı , Okulundan tartaklanıp kovalanan asker çoçuklarını mı araştırdınız ?
Butun bu eylemlerın kımın planladığını yada organisazyonu kımın veya kımlerın yaptığını mı, o gun halkı sürüsüne idare eden bir çoban maharetıyle kımlerın idare ettiğini mi araştırdınız ?
HAYır bunların hiçbirini yapmadınız.. Siz ne yaptınız peki….?
Sizin farkında bile olmadığınız değerleri için orada gorev yapan bir astsubay bir uzman çavus bulup sonra butun aydıncıklar , sağduyucular , mozaikçiler , üst kımlığı yan kımlığı alt kımlığı olanlar ve hatta kımlıksızler sonra dalkavuklar , sendikacılar , susurluk paranoidleri, Soroscular hulasa ne iduğü belirsız be kadar adam varsa etrafınızda bila istismna topunuz bir koro nizamında yoplanıp koroyu kımın yönelttiğine bile bakmadan -ki bende bundan emın değilim vUrun kahpeye konserı verdınız..
Yanlış şarkıyı çalıyordunuz ama çaldınız, sesler, akortlar , notalar hep bozuktu ama yinede çaldınız ,orkestra şefi, müzik demıstı nasılsa,
Şimdi yapılan araştırmalar neticesinde şuanda bile kuvvette muhtemel olan sınuc çıkarsa ki bu sonuc olayların altından terör örgütü ve onunla beraber bazı gizli servislerın çıkmasından doğacak sonuctur, o vakıt ne yapıcaksınız ?
Allanıp pullanıp önune çıkarak tek tek arzı endam ettiğiniz o basına bu defa ne soyleyeceksınız?
Acaba yapcağınız hangi açıklama ile durumu kurtarmaya çalışacaksınız ?
Bir açıklamanız var mı efendiler ?
Daha doğrusu bir B planınız var mı ?
Ama bana sorarsanız , sizin minık kafalarınızı boyle şeylerle yormanıza gerek de yok zaten. Zira sizin adınıza orkestra şefi düşünur, besteler , önünüze koyar ve size de yıne icrai sanat etmek kalır ki bu, yani başkalarının bestelerını okumak zaten sizin en iyi yaptığınız şey değil midir ?
Ne demişler gözlerımı kaparım, vazifemi yaparım..
YAPın efendiler…. Vazifenızı yapın hemde gözünüz kapalı yapın..
Açarsanız gozunuzu belkı Türk bayrağına sarılı tabutları görürsünüz, ağlayan ailelerini yetım çoçuklarını gorursunuzde vicdanınız depreşir, vazifenız yarım kalır.
Sonra ne der Avrupa2lı değil mi ?
Hatta bakın ne diyeceğim; asın gitsın o astsubayla uzman çavusu , Şemdinliyi , Yüksekovayı, Hakkariyi de Belediye başkanlarına teslım edin. seçilmiştir nihayet atanmıs değil..
Öyle Valiye felanda gerek yok canım, boşa zahmet , Tayın et beğenmediler değiştir, ne lüzüm var efendım. Bir belediye başkanı ile ulemadan bir zatı muhterem yeter de artar bile..
Sizde bu arada sanatsal sergiler açın, fotograf çekın , resım yapın , medeniyetlerı buluşturun, dinlere diyalog kurun.
Değil mi ki ates düştüğü yeri yakar. Ates sizin yüreğinize mi düştü sanki? Bölen bölsün satan satsın. Avşarı da ayırsınlar . Yörüğüde ayırsınlar. Dadaşıda sarışını da esmeride…
Şehirleri , köyleri mahalleleri hatta ev ev ayırsınlar Türk milletini size ne gam efendıler…
Siz fotoğraf çekmeye devam edın. Fakat unutmayın kı bir gun sizin de bir fotoğrafınızı çeken çıkar elbet. Ama o fotoğraf hangi salonlarda nasıl tesşhir edilir bilmem. Malum ya yaşlı tarih ; fotoğrafları çekılıp tozlu sayfalarında bir yerlere asılmıs liderlerin fotografları bile doludur..
VARLIĞIM TÜRK VARLIĞINA ARMAĞAN OLSUN
Dilek yolunda ölmek Türklere olmaz tasa, Türke boyun eğdirir yanliz türeyle yasa Yedi ordu birleşip karşımızda parlasa Onu kanla söndürüp parçalarız , yeneriz . Biz Tufani yarattık uyku uyurken batı, Nuh doğmadan kişnedi ordularımızın atı. Sorsan söyle diyecek gök denilen şu çatı : Türk gücü bir yıldırım Türk bilgisi bir deniz. Delinse yer ,çökse gök yansa kül olsa dört yan, Yüce dileğe doğru yine yürürüz yayan. Yıldırımdan tipiden kasırgadan yılmayan, Ölümlerle eğlenen tunç yürekli Türkleriz….
Hepimiz hırantız, hepimiz ermenıyız dıyenler, neden HEPIMIZ TURKUZ HEPIMIZ MEHMETÇİĞİZ diyemıyor.DTP neden kapatılmıyor..neden mi onu asker olan ,asker gibi düşünebilen anlar

ŞEHİTLERİMİZİN RUHU ŞAAD OLSUN.

Son düzenleme:
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri