Eğer Bir Kişi Cünüp Halde Oruç Tutuyorsa Günah mıdır?

sEmih

Kayıtlı Üye
Cünüp olarak oruca başlamak veya oruç tutmak caizdir ve orucu bozmaz. Ancak bir vakit namazı kazaya bırakacak kadar cünüp durmak caiz olmadığından gusül abdesti almak gerekir.

Gusül abdesti alırken ağız da yıkanır. Suyu boğazdan akıtmayacak şekilde ağız yıkanmalıdır. Gargara yapmak şart değildir.

---> Eğer Bir Kişi Cünüp Halde Oruç Tutuyorsa Günah mıdır?

O şekil oruca başlanmaz diye biliyorum. Temiz haldeyken niyet edip yattıktan sonra sabah kalktığında bir şeyler olduğunu hissedersen orucun bozulmaz fakat banyo yapman gerekir. Ama o şekil iken direk olarak niyet edemezsin.

O şekil oruca başlanmaz diye biliyorum. Temiz haldeyken niyet edip yattıktan sonra sabah kalktığında bir şeyler olduğunu hissedersen orucun bozulmaz fakat banyo yapman gerekir. Ama o şekil iken direk olarak niyet edemezsin.
aynen katılıyorum

Başlanabilir

Diyelimki Akşam Cünüpsünüz Çeşitli Sebeblerden Gusül Abdesti Alamadınız Ve Orucada Başladınız Bu Durumunuz Oruca Engel Değildir.

Yalnız Bu Cünüplük Halini Devam Ettirmek Doğru Değildir. Cünüp Olma Halinin ( Oruçtan Önce Meni Gelmisse ) Devamı Orucu Bozmaz .

Nitekim Meni Oruçtan Önce Gelmiştir.

O durum farklı. Zaten normaldede gusül alma imkanın yoksa kolaylıklar tanınmıştır. Eğer gusül alma şansın yoksa dediğin gibi niyetlenilebilir bilemicem. Ama keyfi olarak almıyosan o zaman kabul olmaz sanırım.

O durum farklı. Zaten normaldede gusül alma imkanın yoksa kolaylıklar tanınmıştır. Eğer gusül alma şansın yoksa dediğin gibi niyetlenilebilir bilemicem. Ama keyfi olarak almıyosan o zaman kabul olmaz sanırım.

Kabul Olurmu Olmazmı Orasını Allah bilir

Ancak Uzatmak Doğru Değildir.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri