Edebiyat ( Sohbet Alanı )

Fth93

Kayıtlı Üye
Bilmiyorum böyle bir başlık açmak için onay almam gerekiyor mu ama arkadaşlar arasında talep olduğu için açmak istedim.

Kitaplar dışında hiç bir şeyin konuşulmadığı bir sohbet bölümü olsun..

Okuduğumuz kitaplar hakkında çıkarımlarımızı yazalım.
Herkes her okuduğu kitaptan farklı bir anlam çıkarır.
Burada bunları paylaşalım istedim.
Birbirimizin hayal dünyasına girelim.
Neyi nasıl anladığımızı keşfedelim.
İçi derin anlamlarla yüklü onca kitap var.
Sadece kendi anladığımızı değil başkalarınında okuduğumuz kitaptan ne anlamlar çıkardığını görelim.

Okuduğumuz kitaptaki beğenmediğimiz yönleri eleştirelim.
Kitap içeriğindeki tartışılabilir konuları tartışalım.
Finalini sevmediğimiz kitaplara yeni finaller yazalım...

Buyrun Kitap Dostları Sohbetimiz bol olsun..

---> Edebiyat ( Sohbet Alanı )

Ahmet Batman'in kitapları hoşuma gitmedi benim.
En çok satılanlarda görünce Kahraman Tazeoğlu'nun Bukre'sini ve Ahmet Batman'ın Soğuk Kahve ve Sabah Uykum'u sipariş verdim.
Bukre'yi bir çırpıda okudum sevdim de ama ondan sonra Ahmet Batman'ın kitapları olmadı.
Ara ara sevdiğim sözler , hoşuma giden bakış açıları buldum kitapta ama genele yayınca beklentimi karşılamadı..

[MENTION=163824]Fth93[/MENTION] Ahmet Batmanın kitaplarını arka arkaya okudum ve tarzını hoş buldum, her kesime hitap etmiyor zaten kendisi.
Bu senin bakış açın tabiki ama günlük hayattan bahsederken neler yakalamış, çok ilgimi çekti.
Kendisinin hayranıyım. Zaten çoğunluklada kızlar okuyor bu kitabı :)

Kahraman tazeoğlu Bukre'ye dün başladım 100lerdeyim şuan çok akıcı ve heyecan verici buldum.
Ayrıca benim oturduğum yeri yani Bahçelievleri anlatması beni daha da etkiledi.
Kendimi bukre gibi hissettim,içinde yaşıyorum sanki.
Onunla beraber bende bakırköye,taksime gittim :)

[MENTION=158910]HayaList[/MENTION]

Tabi herkesin zevki ayrı.
Ben bir kitapta kendi yaşanmışlıklarımı ne kadar bulursam, hikayedeki karakterlerle kendimi ne kadar özdeşleştirebilirsem kitap o kadar hoşuma gidiyor.

Bukre'de Selim karakteri sayesinde kitap daha da hoşuma gitti.
Ama Sabah Uykum'da ve Soğuk Kahve'de kendi bakış açımı kendi yaşanmışlıklarımı o kadar bulamadım.

Bundanda hepimizin hayatının, hayat tecrübelerinin farklı olduğunu çıkarabiliriz:)

Sabah Uykusunda kendime ait o kadar şey buldum ki. Biraz mizah biraz duygusallık ama hep adamın tecrübeleri vardı. Çok insanla karşılaşmasan bile bazı insanların sana yaptıklarını bulabiliyorsun kitaplarda. Konu aşk arkadaşlık dostluk bile olsa. Tecrübe katan ya da bazı olaylara farklı bakış açıları getirebildiğin bir kitap o. Okudukça içine çeken bir kitaptı benim için.
Sabah Uykum da elime geçince yorumumu yaparım

Dediğim gibi hepimizin kitaba bakışı farklı.
Ben beğenmedim de demiyorum aksine bazı bölümleri çok hoşuma gitti ama genel olarak beklentimi karsılamadı.
Birine tavsiye eder miyim? Ederim ama favori kitaplarım arasına girebilecek bir kitap değil..
Bu arada İlla bahsedilen kitaplar hakkında yorum yapmanız gerekmiyor.
Herhangi bir kitap veya yazar hakkında da yorum yapabilirsiniz.

Mesela ben Sinan Yağmur'un kalemini çok severim.
Aynı şekilde Nazan Bekiroğlu'nun..
Bu insanların Aşk'ı yazışı kelimelerle süsleyişi çok hoşuma gidiyor.
Edebiyat dilleri bana daha çok hitap ediyor.

Daniel Keyes - Algernon'a Çiçekler

Doğuştan düşük IQ seviyesine sahip Charlie'nin günlüğünü okuyacaksınız bu kitapta.

Tavsiye ederim. Beni çok etkileyen, çok hoşuma giden bir kitap oldu.Engellilere daha farklı bir gözle bakacaksınız bu kitaptan sonra.

Fatih Murat Arsal..

Değişik bir adam.
Hem Türk hem de erkek bir yazar beyaz dizi dediğimiz tarzda aşk romanları yazıyor.
Kitaplarda edebi bir dil yok ama hikayeler güzel.
Derin düşünmek istemeyen, bir kaç günlüğüne başka bir dünyaya geçmek isteyenlere tavsiye edilir.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri