Dünyanın En Akıllı İnsanıyla konuştum

.:Çağla:.

Bayan Üye
akilli001.jpg

İster inanın ister inanmayın, dünyanın en akıllı adamıyla konuştum. Özgeleceğinde 2030 yılında savaşları durduracağını belirtiyor. Davet ettim, Ereğli´ye gelecek. İşte ayrıntılar..

İster inanın ister inanmayın. “Dünyanın en akıllı insanı”yla konuştuk. Aşkla ilgili yeni bir kitap yazıyor. Söylediğine göre bu kitap çok ses getirecek. Ereğlililere de müjde verdi; “Bir sahur vaktinde oradayım”

Önce dünyanın en aklı adamıyla görüşeceğiz denildiğinde içimden, “demek ki benden de akıllılar varmış” diye geçirdim. “Gidip bir görelim hele” dedikten sonra Yeşilköy’de ki “Dahi Fabrikası” adlı çalışma ofisine gittik. Ofis, en akıllı adamın veliahtlarının yetiştirildiği sıra dışı bir yer. ”Şirket muhalefeti”, ”gayfe”, “en akıllı adamların yeri”, “özgeçmiş yakma yeri” gibi bölümlerin olduğu bir okul veya dersane görünümünde. En üst katta ise “en akıllı adam” ın ofisi. Özgeçmiş lafından nefret eden adamla bu konuda uzlaştık. Zira bende bu takıntıdan hoşlanmıyorum. Ben önemli olan gelecek ama adını ne yazayım derken, “en akıllı insan” devreye girdi. “Öz gelecek” deyiverdi insanların hedeflerinin adına.

Ben de başladım sorularla sıkıştırmaya..

E.E: Sizin öz geleceğiniz nedir?

E.D: 2022 Birleşmiş Milletler Genel Sekreteri, Erdal Demirkıran’la yaptığı üçüncü görüşmesinden sonra bir demeç vererek, “Benim dönemimde, hangi gerekçeyle olursa olsun savaşa onay verilmeyecektir!” dedi.
2026 Kashna o kadar etkili bir öğreti oldu ki, dünyada silah üretimi yapılmıyor artık, hatta üretilmiş olan silahlar da ortak bir deklarasyonla toplatılıp imha ediliyor. Her yıl silaha ayrılan bütçe aç ülkelere dağıtılıyor, aç ülke kavramı tarihe karışıyor...
2029 Suç oranı minimize edildiği gibi, suç işleme akıl hastalığı statüsünde değerlendiriliyor. İnsanlar artık sinirlenmiyor. Özgüven artık özel bir vasıf değil. Cinayet, intihar ya da benzeri kavramlar iflas etti. Benim öz geleceğim
15 Mart 2030 yılında saat 10:27 geçe dünyadaki bütün savaşları durduracağım.
E.E: Neden 10:27 geçe?
E.D: Çünkü ben o gün “Barış Vadisi” nde tüm dünya devlet adamlarının önünde 26 dakikalık bir konuşma yapacağım. 27 geçe de barış anlaşması imzalanacak.
E.E: Mümkün olursa bu süreyi daha da kısaltamaz mıyız?
E.D: Hayır, zira toplantının yapılacağı yer ve zamana hazırlık yapıyorum. Ayrıca o yeri de satın alacağım. Ancak para biriktiririm.
E.E: O yerin adını söyleyebilir misiniz?
E.D: Hayır, o zaman çok değerlenir, alamam.
E.E: Peki, gerçekleşmezse..
E.D: Geçenlerde Habertürk Tv’de de spiker aynı soruyu sordu. Bende cevabını verdim: “Bana ne onu dünya düşünsün..Benden bu kadar”..
E.E: Sizce ilahi aşk var mıdır?
E.D: Bence Allah insanlar için “Cennet” ve “Cehennem”i yarattı. Bunun ötesinde insan aşkı ile İlahi Aşk’ı karıştırmamak lazım. Allaha aşık olmak ne demek? Allah sevgisi vardır ama insan insana aşık olur. E.E: Peki komplo teorilerine inanır mısınız?
E.D: Hayır, eğer teoriler geçerli olsaydı Kösem Sultan’ın teorisi gerçekleşmiş olurdu. Fakat uzun vadeli planlar başka.
E.E: Sizin şirketinizde insanlar nasıl çalışır?
E.D: Benden başka hiç kimse somurtamaz. Sadece ben somurtabilirim. Herkes gülümseyecek ve mutlu olacak.
E.E: Dünyada başka ülkede yayınlanmış kitabınız var mı?
E.D: Evet, Mısır’da var. Orada üç yazarın kitabı yayınlanmış. Mevlana’nın Mesnevi’si, Yaşar Kemal’in İnce Memed’i ve benim “Ben Dünyanın En Akıllı İnsanıyım” kitabım. Bu benim için büyük mutluluk. E.E: Peki haber sitesi “www.haberinzirvesi.com” hakkında ne düşünüyorsun?
E.D: Çok beğendim, tebrikler.
Bu sohbet esnasında sorulara katkı sağlayan Demir Metal’in sahibi Aydın Demir; “dünyanın en akıllı adamı, bence ukalaca bir sıfat” deyince gülmekten yerlere yattık.

Muhtemelen kendisinden daha akıllı çıkınca bozuldu biraz. Sohbetimize Yolaçan Metal’in sahibi İsmail Yolaçan, Asya Metal’in sahibi Mehmet Güneş ve bizi bu muhteşem kişiyle tanıştıran Esat Dizbay renk kattı. Bir de, “Beyaz Sanat Kekemelik Merkezi” sahibi sıcak insan İsrafil Hancı abi de bir başka lezzet kattı sohbete..
Erdal Demirkıran’ın Kashna Kitap Ağacı yayınları arasında yer alan “İflas Etmenin Yolları”, “Adam Dediğin Benim Gibi Olur”, “Yerim Seni ÖSS”, “Sadece Aptallar 8 Saat Uyur”, “Dünyanın En Akıllı İnsanı’ndan Masallar” isimli kitapları da okumaya değer. Ben tavsiye ederim..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri