Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

ashli

Bayan Üye
600fullrachelbilson.jpg

Son yılların modası olan düz saçlar dalgalı ve kıvırcık saçlara sahip olan bazı insanlar için elde edilmesi gereken bir özellik gibi algılanıyor. Bunun sonucu olarak üretilen saç düzleştirici cihazlar oldukça popüler hale geldi. Peki, saç düzleştirici kullanmadan dümdüz saçlar elde etmenin bir yolu yok mu? Bu yazımızda dümdüz saçlar için düzleştirici olmadan evde uygulayabileceğiniz bazı yöntemler bulabilirsiniz.

Modern saç şekilleri arasında önemli bir yere sahip olan düz saçlar için pek çok kuaför ısıyla saçı düzleştiren cihazlar ya da fön makinelerini kullanıyor. Dümdüz saçlar için kıvırcık veya dalgalı saçları düzleştirmek için saç düzleştirme makinesi olmadan yapabileceklerinize göz atalım.

Bu yöntemi uygulayabilmeniz için saç fırçası, havlu, saç kurutma makinesine ihtiyacınız olacak. Makine ile saçlarınızı kuruturken saçları kökünden dışarı doğru fırçalayın. Isı doğal bir düzleştirici vazifesi görecektir.

Saç kurutma makineniz yoksa saçlarınızdaki suyun fazlasını havluyla aldıktan sonra saçlarınızı düz olarak fırçalamaya başlayın. Her 5 dakikada bir saçlarınızı kuru bir havluyla sarın 4-5 dakika bekledikten sonra tekrar fırçalayın. Saçlarınız iyice kuruyana kadar bunu tekrarlayın.

Bazı eczanelerde kimyasal saç düzleştirici kremler bulabilirsiniz. Ancak bu ürünlerin uzun süreli kullanımı saçlarda oldukça fazla hasar vermektedir.

Bazılarının saç düzleştirme için kullandığı tehlikeli bir diğer yöntemde ütüdür. Bunu elinizde ve yüzünüzde kalıcı izler bırakabilecek yanıklara davetiye çıkarttığı için asla tavsiye etmiyorum. Saçlarınız doğal haliyle kesinlikle yüzünüzü yakmanıza değmeyecek kadar güzel. Sağdan soldan ütü yöntemini duyduysanız bari ütüyü en düşük sıcaklıkta çalıştırarak yapın.

Yukarıda dümdüz saçlar için tavsiye ettiğimiz yöntemleri kullanarak saç düzleştirici almadan tasarruf etmeniz mümkün. Ancak saç kesiminiz düz saçlara göre yapıldıysa bu zahmetli ve vakit alan çözümler yerine hesaplı bir saç düzleştirici almanız hayatınızı büyük oranda kolaylaştıracaktır.

---> Dümdüz Saçlar İçin Yöntemler

Allah'tan saçlarım kıvırcık değil, bu uzunlukla hiç uğraşamazdım. :eek:

ben düzleştirip duruyorum :)

bilgi için teşekkürler canım

ütüleyin gitsin kızlar elektriklenir biraz ama olsun :D:D:D

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi