Diyeceklerim Var Müsait Misiniz ?

уαяєη

ɘƨмɘя
Bayan Üye
Diyeceklerim Var Müsait Misiniz

1-

* mutlu olmak için önce bütün mutsuzluklarımızı yenmek zorunda kalırız.illa ki mutsuzluk mu olmalı mutluluğun temeli.gerçek mutluluk nedir diye sordum, cevap alamadım kimseden..

* umut edebilmek için umutlu insanlar ile karşılaşmak gerekir(miş).elimizdekinin değerini bilmek için elimizdekilere sahip olamayanları görmek.var böyle bir şey dedi çoğu kişi.umutlu musun dedim.hayır dediler.nedenini hala soruyorum..

* aşkın , sevdanın değeri her zaman ayrılıklarda çıkıyor ortaya.bir şaka mı bu..

* biz insanlar garibiz aslında.sokak aralarını sevmeyiz, ruhumuz sıkılır.ruhumuz sıkıldığında sokak aralarına şiirler yazarız.amacımız ne ki bizim!

* ‘iyi dostlar’ dizisinin yeniden yayınlanmasını istiyorum.yalan rüzgarlarının estiği dizileri değil..

* edip cansever’i çok sevdim.ama öldükten sonra.ben biraz garibim..ya da hayat bizi sevdiklerimiz ile buluşturmasını bilmiyor..

* kendime yalnızlığın atkısını ördüm dedim herkes güldü.gülerken yalnızlığa şiir yazdılar.!!

* her insanın biraz da olsa çılgın olduğunu biliyorum.en azından aşka inanırlar.

* hiç sevmediğini söyleyen michael jakson‘u öldükten sonra özleyeceğini belirten arkadaşlarım var..

* doğal hayatı koruma derneği insanları ile anlaşamıyorum.doğal hayatı korumak için insanların karşısına ellerinde bir demet gül ile çıkıyorlar..

* bayramları pek sevmiyorum.insan isterse her günü bayram iken neden resmileştirilip bir güne sığdırmışlar ki.bayram günlerini evden uzakta geçirmeyi düşünmüyorum artık..

* mehmet coşkundeniz’i okudunuz mu hiç.aşkların prensi(!).ilk okuduğum aşk kitabı mehmet coşkundeniz’e aitti.sonra aşk’ın gelip geçici olduğunu anladım.mehmet coşkundeniz’i okumuyorum.geçti..

* eğer kendinize iyilik yapmak isterseniz kafanıza tokadan başka bir şey takmayın.erkekler için başka seçenekler de olabilir.

* en sevdiğim söz : akıllı olup dünyanın derdini çekene kadar deli ol dünya senin derdini çeksin.bunu yazana hayranım..platonik..

* son olarak , bir gün beni bırakıp gidecek olursanız ben de sizinle gelebilir miyim :)

gülümseyin..ne düşündüğünüzü anlamasınlar..

---> Diyeceklerim Var Müsait Misiniz ?

2-

* yorgunluğumu atmak için tatile çıktım.tatilden yorgun olarak döndüm.ya ben de var bir gariplik ya da doğanın düzeni bu..

* otobüs yolculuğunun tiryakisiyim.yol kenarlarına dikilmiş olan kent merkezlerine kalan yol mesafelerinin yazıldığı tabelaları okumak en büyük zevkim.sallanan bir otobüste kitap okumaya çalışmak.gece olunca ayakta kalan sadece şoför ve ben.yollar tutmayın bizi.. :)

* elimde fotoğraf makinesi ile 50 yıl hiç durmadan fotoğraf çekebilmek gibi bir zevkim var.20 günde tam 4251 adet resim çekmişim.poz verir misiniz..:)

* trabzon köylerinde konuşulan şiveleri seviyorum.çoğu söylenileni anlamasam bile kulağa hoş geliyor.koleşefra ( kertenkele ) , iğle ( orası ) , goldenşera ( büyük kertenkele ) vs vs..

* biz insanların garip huyları var.havalar soğur ısıtmak için uğraşırız,havalar ısınır soğutmak için uğraşırız.bu nasıl bir tezattır...

* iş yerimden izin için ayrıldım 3 kişi evlenmiş.bende mi var bir uğursuzluk acaba :)

* futbol sezonu açıldı.silaha hayır!!

* herkesin kendi işini yaptığı bir ülke var mı bildiğiniz?

* ekonomik krizin had safhada olduğu söylenen ülkemizde aşırı lüks sınıfına giren araçların satışında artış olmuş.bana fazla para vermeyin.neme lazım :)

* tatilde 14 tane kitap okudum.abla seni geçtim..:)

* sigara içen bir kişi olarak yasağını sonuna kadar destekliyorum!!

* doktor bademciklerin şişmiş dedi.ilaçlara devam..:(

* bugünlerde dilime takılan bir şarkı sözü : Ben şimdiden seni yollara yazdım..

* son olarak , kafanıza tokadan başka bir şey takmayın..

gülümseyin..ne düşündüğünüzü anlamasınlar..

3-

* alışveriş merkezleri neden hep tıklım tıklımdır ama kimse bir şey almaz gibi bir düşüncem var..belki de ekonomik yönden bakmak işin temeli.iyi ama milyonluk otomobil ile gezen insanlar alışveriş merkezlerine girdiklerinde 1 TL için neden sonuna kadar pazarlık ederler.biraz tezat mı ben mi anlamadım..

* fotoğraf yarışması var.özkan koş

* Ramazan geldiğinde sitemim var yine İftar çadırlarına..Türkiye’ye özel midir bilmem.İftar çadırlarına limuzin ile gelenler var..

* ıhlamuru seviyorum :)

* akşama canım sigara istemedi.akşamdan sonra yarım paket sigara içtim.Allah ‘ım sen aklıma mukayyet ol..

* 5 yıl önce sohbet odasında tanıştığım arkadaşım beni bulmuş bir internet sitesinde.internet seni seviyorum.beni hiç bırakma olur mu

* muhtaçlara yardım toplayıp topladıkları yardımın üzerine konan zenginlerin bulunduğu bir ülkedeyiz!!

* yeni dünya modası açılım.konseylerin modası geçti.

* ikiz kız çocuklarına rastladım.biri uyuyordu.diğeri ise öpülmekle meşguldü.o kadar çok öptüler ki ben öpmeye kıyamadım bir daha görürsem hiç şansı yok. o yanaklar benim küçük hanım .
* tavsiyem unuttuklarınızı unuttuğunuzu unutun.aklınızı yormanız gereken çok şey var..

* sevda aşk ile başlar evlilik ile biter demiş şair..

* şiir yazmayı unutursam bana hatırlatır mısınız..

* sabah 07.30 ‘da kalkmalarımı sevdim.bir de işe gitmelerimi.ey işim beni unutma olur mu.sensiz kalırsam onu düşünmek zorunda kalıyorum...

* hepinize kendiniz kadar güzel günler...

kafanıza tokadan başka bir şey takmayın...

edebi eserleri okurken ne güzel keşke ben de yazabilsem diye imrenerek iç geçirirken, edebi metin dile konuşan insanları dinlerken neden sıkılırız.bu bir polemik midir..

* klasik bir düşüncedir, sigara yasak diyen doktorların sigara içmesi.ama sigara yasağı getirmek için elinden gelen yapan doktorların sigara yasağını protesto etmesinin bir anlamı var mıdır..

* televizyon programlarında sokak çocuklarına ağabeylik , ablalık yapıp reyting kazanmanın yollarını düşen insanların gerçek hayatlarında sokak çocuklarını gördüklerinde öcü görmüş gibi kaçışmalarını anlayanınız var mı..varsa bana da anlatabilir mi...

* inatla ilaç içmiyorum..ey benim boğazım seni sana bıraktım

* fark ettim de telefonda birilerine ders anlatırken çok hızlı konuşuyorum.karşımdaki insanlara beni anlayabildikleri için teşekkür ederim sizleri seviyorum..

* kötü bir olay duyduğumuzda neden ‘ iyi o zaman deriz! ‘..

* bir kişiye seslenerek bir şey söylediğimde ‘ bana mı dedin !’ sorusunu dinlemekten usandım..

* kullanılmış kağıt mendilleri bir sanatçı edası ile katlayıp günlerce cebimizde taşımak gibi huylarımız var.acaba geri dönüşeceğini mi düşünürüz!.

* plastik yoğurt kaplarını saklayan tek millet olarak hep biz Türkler gösterilir.noter huzurunda tüm dünyayı dolaşarak bunu ispatlayan var mı..

* yeni alınan tüpün kaçırıp kaçırmadığını kontrol etmek için çakmak kullanmayın diye herkesi uyaran tüpçülerin kendilerinin çakmak ile kontrol ettiklerine şahit olmak çok ilginç

* müzik dinlemekten kulaklarım ağırdı.ama yine de devam etmeye gayret gösteriyorum.

* ‘bana bol tereyağlı iskender kebap yanında da diet cola..’ diyen arkadaşım var.

* bir gün muhabbet kuşu alırsam ona asla konuşmayı öğretmeyeceğim.kuş gibi olmasını istiyorum

* bir de..bir gün beni bırakıp giderseniz sizinle gelebilir miyim

yıldız iseniz ateş böceği sanılmaktan korkmayın

filmlerde gördüğümüz kötü karakterleri film izlediğimiz sırada lanetlerken , bu karakterleri gerçek hayatta gördüğümüzde heyecanla kendilerine bir kez dokunmak için birbirimizi ezmemiz nasıl bir polemiktir..

- nefret ettiği bir şeyi yapmamak için ‘ hayatta en sevmediğim şeydir ‘ deyip hayatta sevmediklerini listeleyen birine rastladınız mı hiç.

- insan hayatındaki en mutlu gün olan düğün gününde mutluluğun sembolü olarak bayanlara giydirilen beyaz gelinliğin yanında damatlara neden siyah takım elbise giydirilmenin tercih edildiğini anlayan var mı.erkeklerin kara günü müdür düğünler

- giden geminin ardından ağlayan gözler..gemiye sordunuz mu hiç duygularını...

- ‘çocukların inandığı yalanlar esasında gerçek..’ demiş şair..

- ‘aklını peynir ekmekle mi yedin’ sözünü duyduğunda ‘aklı yemek için illa peynir ekmek mi gerekir ‘ diyen bir arkadaşım var

- sigara sağlığa zararlıdır diyerek günde 2 paket sigara içen doktorlara sesleniyorum : Hipokrat sizinle gurur duymuyor...

- düşündüm de ; Mevlana beni görse kesin sen gelme derdi

- Müslüm Gürses ‘e saygı duyuyorum.her türden müzik dinleyen insanlar mutlaka Müslüm Gürses ‘in bir şarkısını seviyor

- yeni nesil çocuklar için üretilmiş olan bütün oyuncaklar çocukları öğrenmekten çok ezbere alıştırıyor.laptop şeklinde bir oyuncak yapılmış.örneğin ekrana M harfi çıkıyor ve çocuk bu harfi tuşlardaki aynı harfe basarak bulmasını istiyor.çocuk doğru harfe basarsa ‘aferin ‘ diye bir ses çıkıyor.ama çocuk bu harfin M olduğunu öğrenmiyor.sadece M harfini ezberliyor.yeni nesil tembel yetişiyor.eski kara tahtaları özledim..

- işim gereği iki tane cep telefonu taşımak zorundayım.yakında beynim duracak..

- kapısına ‘karşıdayım’ diyerek not bırakmış olan bir kişinin dükkanının önünden karşıya baktım sayabildiğim kadarıyla 43 tane dükkan vardı.acaba hangisindeydi..vazgeçtim aramaktan.karşıda olan dükkan sahibi : hayırlı işler sana

- iki bayram arasında nikah olmazmış.iyi de her gün mutlaka iki bayram arası değil mi..

- bayanlar dağılan bir otomobil şanzımanını toplarken ya da erkekler bir kazak örerken neden mülteciymiş gibi görünür insanlara!!

- mutluluğa kucak açın mutlaka boynunuza sarılacaktır..

- son olarak..bütün dünyadaki kedilerin mart ayı bayramları kutlu olsun

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri