Din denince akla ne geliyor

By LostmaN

Kayıtlı Üye
bu yazımda saygısızlık oarak anlaşılmasın ama...

din kültürü dersinde neden sadece müslümanlık vaar??

tamam olması çok iyi dinimizi bilelim ama

başka dinleride öğrenmemiz gerekmez mi

yanıy hayırsa neden dersin adı din dersi de müslümanlık değil

alla aşkına yanlışsam söyleyin

valla kardeş benim lise1 zamanımda müslümanlığın dışında hristyiyanlık musevilik bunların dışında ilahi olmayan dinlerden de konfüçyüzm ve taoizm din kültürü kitaplarında vardı...bu yaklaşık 6-7 sene öncesine denk geliyor...yani başka dinleri öğrenmek sadece din kültürü derslerine bağlı değil ki...alırsın bi kitap okursun ki piyasada bu tür kitaplar var..ya da sana önereceğim ansiklopedi tarzı peygamberler tarihi kitabı var..onu okursan çok fayda görürsün

kac yasındasın bılmıyorum ama lise dın dersı kıtapında putlara kadar anlatıyor bide sey yazmısın sonunda alla askına yanlıssam soyleyın dıye alla degil kardes ALLAH dikkat edelim

saygılar

valla kardeş benim lise1 zamanımda müslümanlığın dışında hristyiyanlık musevilik bunların dışında ilahi olmayan dinlerden de konfüçyüzm ve taoizm din kültürü kitaplarında vardı...bu yaklaşık 6-7 sene öncesine denk geliyor...yani başka dinleri öğrenmek sadece din kültürü derslerine bağlı değil ki...alırsın bi kitap okursun ki piyasada bu tür kitaplar var..ya da sana önereceğim ansiklopedi tarzı peygamberler tarihi kitabı var..onu okursan çok fayda görürsün

katılıyorum

bende lisedeyken bütün dinleri görmüştüm ama alt başlıktı sadece onlar. Sizin dedikleriniz de öyle..
lise veya ilköğretimde gösterilen konular tabiki islam dini ağırlıklıdır. buna kmse yanlış diyemez. ülkemizin nüfusunun %90 civarı müslümandır ve bu yüzden gösteriliyo. zaten yabancı uyruklu kişiler genelde kendi okullarna gidiyor.

sadece lise demi öğrenecez drsin adı din se tüm dinler 4.sınıtan beri konması gerek...

sen yürümeyi öğrenmeden koşmak istiyosun yaa...önce sen kendi dinini öğren de sonra başka dinleri öğren...4. sınıf çocukları bilişsel anlamda henüz soyut döneme girmemişlerdir...yani metafizik konularda henüz olgunluğa ulaşmamışlardır...7. ve 8. sınıftan itibaren din konusu gerektiği gibi okutulmaya başlanıyoo..herşeyin bir usulü var....yeri zamanı var...

burda bile diger dinlerden goruyoruz muslumanligi bile anlatmaya calisiyorlar turkiyedede dersimde vardi sadece muslumanlik anlatilmiyo..

sen yürümeyi öğrenmeden koşmak istiyosun yaa...önce sen kendi dinini öğren de sonra başka dinleri öğren...4. sınıf çocukları bilişsel anlamda henüz soyut döneme girmemişlerdir...yani metafizik konularda henüz olgunluğa ulaşmamışlardır...7. ve 8. sınıftan itibaren din konusu gerektiği gibi okutulmaya başlanıyoo..herşeyin bir usulü var....yeri zamanı var...

bir dine tapacaksan hepsini bilmelisin ki

hangi dine tapabilseni

belki sana islam daha sıcak gelcek

belki yahusilik

bunları öğrenmek gerek

vaLLa biz dinLemiyoruz biLe ..

Hoca kendi anLatıo kendi dinLio ..

Derste uykumuzu getirio :)

Ama diğer dinLere de değiniyor bizimkisi..

---> Din denince akla ne geliyor

hepsi öğretilmeli

bu ülkede denen önce müslümanlık veriliyo ?

sinir oluyorum

türkiye'nin dini yok bikere

laik bi ülke burası

Din dersinde tabiki ilk müslümanlık öğretilicek arkadaslar önce kendi dinimizi öğrenmek gerek diğer dinleri de daha sonra öğreniriz.. Mr. beater:
arkadasım Türkiyenin dini yok demek ne demek?Laik bi ülke olmamız dinsiz olmamızı mı gerektirir kendinizi biraz geliştirin Allah askına ..

Son düzenleme:

Din dersinde tabiki ilk müslümanlık öğretilicek arkadaslar önce kendi dinimizi öğrenmek gerek diğer dinleri de daha sonra öğreniriz.. Mr. beater:
arkadasım Türkiyenin dini yok demek ne demek?Laik bi ülke olmamız dinsiz olmamızı mı gerektirir kendinizi biraz geliştirin Allah askına ..

dini yok derken kabullenilmiş nası dıyım yha sımdı

yanı mesela ırana bak dını musluman dımı

orda muslumanlı zorunlu cunku ıslam devrımı var ve ıslamdan baska bı dın oqrenmıolar bnım bıldıgım

bole bı ulke deıılız resmı olarak dınımız yok ısteyen ıtedıqıne ınanır ıstedıgı nıde gecebnılır dogum kımlıgından ıslamı sıldırablır

ve bazı arkılar bazılarınız bu atesıt dıe kafasına gore bana teshıs koymasın lutfen :)(yanlıs anlama olmasın bu sitede öle bi durum olması:))

Son düzenleme:

Ona zaten kimse karısamaz isteyen isteyen dini secer
herkes özgürdür ayrıca ben kimseye teşhis koymadım arkadasım
yazarken düşüncelerini anlatamamıssın o zaman..

hyr koydun dmeek istemedim:)

bazı forum sitelerinde de üyeliklerim vardı ama şimdi girmiyom aonlara o ayrı knu da

orda hep aynı şey oldu

ateisttsin sen die şak sıfat koydular bana

ondan dedim :)

insanları hem bu dünyada hem ahirette huzura ve mutluluğa eriştiren ilahi bir yoldur din

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri