Dikkat İsteyen Hususlar

endLesS

Webmaster
Dikkat İsteyen Hususlar
Son günlerde yüzlerce arkadaş şehadet için bu fakirden dua istedi. Ben bununla şunu düşündüm. Eğer Allah (cc) vermeyecek olsaydı, istemeyi vermezdi. Demek ki, Allah (cc) bunu verecek ki, bize o noktayı gösteriyor, o günlere hazırlıyor. Ama, bence yol mülahazası ve yol istikameti daha önemlidir. Bunun için de şu hususlara dikkat etmek gerekmektedir:
1. Sahabeyi tezekkür: Efendimiz (sav), “Benim ashabım gökteki yıldızlar gibidir. Hangisine uysanız, hidayeti bulursunuz” buyuruyorlar.
Yani, nasıl güneş sistemindeki yıldızlar, güneşin peykidir, daima güneşe bağlıdırlar ve ondan ışık alırlar; dolayısıyla da onları bulanlar güneşi bulmuş olurlar; öyle de yıldızlar mesâbesindeki Ashab’dan birini bulanlar da o güneşler güneşini, yani Efendimiz'i (sav) bulmuş olurlar. İşte mes’ele, böyle güzel bir teşbih içinde anlatılmış.
2. Çok okuma.
3. Her an hizmet şuuru içinde bulunma.
4. Her arkadaş, diğer arkadaşın gören gözü, tutan eli haline gelmeli; yani, tıpkı kubbedeki taşlar gibi dayanışma içinde bulunma.
5. İtaat.
6. Fevrî ve münferid hareketlerden kaçınma.

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri