« dieséL » İle Hayat Ve Sağlıklı iLişkiler !

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

Asi Ruh

Kayıtlı Üye
dieséL Adminimizin Beni Kırmayacağını Düşünerekten Böyle Bir Konu Açıyorum.:)

Evet Gençler Yapmanız Gereken Tek Şey Derdinizi Söylemek..

Kendisi Bu Konuda Elinden Geleni Yapacağına Emin Olabilirsiniz.

Aşk,Sevgi Yada Hayatta Zorlanıyormusunuz ? O Zaman Bu Konuya Bakmadan Geçmeyin Derim.

Vardır Elbet Derdinizin Reçetesi
dieséL Adminimizde.

Geyik Mesajları Silenecektir.

Mantıklı Sorularınızı Yazmanız Rica Olunur.

dieséL DEN Baska Kimse Tavsiye Vermemesi Rica oLunur.

Son düzenleme:
---> « dieséL » İle Hayat Ve Sağlıklı iLişkiler !

Peki :)

Yardımcı Olabilirsek Ne Mutlu.

linkler neden bana çıkıyor anlayamadım anlatırmısın?

Neden hep erkekler kabullenir neden hep erkekler çabalar..

Neden tahammül yoktur aşk'ta

Neden verilen sözler tutulmaz

Neden her ne kadar 'aşkta qurur olmasada' belirli bi noktadan sonra qurur devreye qirer..

Her qün acı cekeceqime 2 qün ceker unuturum diyerek ayrılmak doqru mudur sence. Bu mantalite doqru mudur..?

Neden sevdigim bana şiir yazmaz :D

Neden hep erkekler kabullenir neden hep erkekler çabalar..

Neden tahammül yoktur aşk'ta

Neden verilen sözler tutulmaz

Neden her ne kadar 'aşkta qurur olmasada' belirli bi noktadan sonra qurur devreye qirer..

Her qün acı cekeceqime 2 qün ceker unuturum diyerek ayrılmak doqru mudur sence. Bu mantalite doqru mudur..?

Bi İlişkide Yükü Genellikle Erkek Çeker.

Cünki Bayanlar Herşeyi Erkeklerden Beklerler

İlgi Beklerler , İltifat Beklerler , Önemsenmek İsterler..

Bunlarda Her Zaman Olamıyor Malesef , Olsa Daha İyi Olur Belki Ama Olmuyor. O Yüzden Her İki Tarafında Anlayışlı Olması Şart , Olmazsa Bi Gün Bi Yerde Kopar Elbet..

Aşkta Tahammül Var , Bazende Yok.

Yukardada Dedigim Gibi Bayanlar Hep Konuşmak , Hep Mesajlasmak , Hep İlgi Bekliyorlar.

Biz Erkeklerinde Bu Pek İşine Gelmiyor Cünki Bazen Kendi Başımıza , Kendi Halimize Kalmak İstiyoruz Buda Olmayınca Tartısmalar , Tahammülsüzlerin Başlaması Kaçınılmazdır..

Aşkta Gurur Yoktur

Bazen Neden Devreye Gireride Sana Şöyle Açıklayım

Yukardada Dedim ya Bayan Herşeyi Erkekden Bekler , Küstünüzmü , Tartıştınızmı Erkegin Adım Atmasını Bekler Her Ne Kadar Onaylamadıgımız Bi Davranışta Olsa Onları Öyle Kabul Etmekten Başka Caremiz Yok..

İnsan Hafızası Bilgisayar Degildir , Format Atamaz , Silemezsin.

o Yüzden 2 Günde Unuturum Kelimesine Katılmıyorum.

Kimse Kimseyi 2 Günde Unutamaz , hele Hele Onunla Güzel Şeyler Yasamıssan.

Sadece Kendini Kandırır 2 Günde Unuturum Seni Diye..

Ama Bide Olayın Şu Yüzü Var

Seni Hiç Sevmemiş , Kandırmıssa 2 Günde Unutur Orda Sorun Yok. :)

İnsan Hafızası Bilgisayar Degildir , Format Atamaz , Silemezsin.

o Yüzden 2 Günde Unuturum Kelimesine Katılmıyorum.

Kimse Kimseyi 2 Günde Unutamaz , hele Hele Onunla Güzel Şeyler Yasamıssan.

Sadece Kendini Kandırır 2 Günde Unuturum Seni Diye..

Ama Bide Olayın Şu Yüzü Var

Seni Hiç Sevmemiş , Kandırmıssa 2 Günde Unutur Orda Sorun Yok. :)

Çok hakLısın kardeşim hemde çok ..

Çok güzel açıkladın diesel

Yukardada Dedigim Gibi Bayanlar Hep Konuşmak Hep Mesajlasmak Hep İlgi Bekliyorlar.

Biz Erkeklerinde Bu Pek İşine Gelmiyor Cünki Bazen Kendi Başımıza Kendi Halimize Kalmak İstiyoruz Buda Olmayınca Tartısmalar Tahammülsüzlerin Başlaması Kaçınılmazdır..

sanırım ben bir yerde yanlış yapıyordum
güzel açıkladın bitanem

Dediqinde haklısın herşeyi erkeklerden bekledikleri doqru

Ama insanız sonucta ne kadar sevsek ne kadar katlansakta belirli bi yerden sonra tasıyoruz ..

Bence erkekler bi ilişkide daha çok alttan alan daha çok yıpranan taraf

2 qünde unutma konusundada hakılısın..

Bu benim mantalitem ne kadar yanlış olsada ..

yaptıklarını ona karşı anlatabilirsin
diesel bana anlatır kendimi düzeltmem için.
kızlar üzüldüklerinde hep kendilerine haklı bulurlar
zamanla yanlış yaptıklarını anlarlar

Şimdiii.

Hayatına biri giriyor. İlk önce hoşlantıyla başlıyor herşey. Sonra bir bakıyorsun ki onsuz bir adım atasın bile gelmiyor içinden. Daha sonra en olmadık bir anda çıkıyor hayatından. Bu gidiş ilk olmasa bile çok acı veriyor sana. Bu gidişide bir şekilde yediriyorsun kendine. Sonra karşı taraf başka biriyle bir ilişkiye başlıyor. Sana ağıza alınmayacak şeyler söylüyor. Bunu da kabulleniyorsun. Hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorsun hayatına ve onu sevmeye. Sonra canına tak ediyor. Vazgeçmek istiyorsun. Vazgeçemiyorsun da. Artık bu duyduğun sevgiden midir yoksa alışkanlık mı olmuştur bunu bilemiyorum ( Bunada yanıt alırsam sevinirim :) )

Üstünden zaman geçiyor bu olanların. Artık acı çekmek sana zevk veriyor. Yani acı çektiğini anlamıyorsun bile. Her zaman olan şeyler diyorsun. Ben yine sineye çekerim diyorsun. Devam ediyorsun hayatına.

Onu görmek sana hem mutluluk hem acı veriyor. Ama sen bu iki duyguyu birbirinden ayramıyorsun. Sana acı verdiği için ondan nefret ediyorsun ama seviyorsunda.

Onun hoşlandığı şeyleri tek başına yaparken o aklına geliyor ve herşeyi bir kenara bırakıp ağlamaya başlıyorsun. Onun sevdiği bir yemeği yerken o aklına geliyor. Yemeği bırakıp masadan kalkıyorsun.

Sence bu nedir Semih abi ?

Ya da şöyle sorayım. Aşk acı vermeye başladığı zaman vazgeçilmelimidir ? Yoksa Herşeye rağmen ''sevgi herşeye değer'' diyip devam mı edilmelidir ?

'' Çok uzun oldu biliyorum ama en çok fikir almak istediğim kişiyi bulmuşken içimdekileri dökeyim dedim.

Konu içinde Akın'a ayrıca teşekkür ederim (:) ''

Son düzenleme:

iyi aksamlar.sorunumu diger konuda da yerlestirmisdim.yardimci olursan cok sevinirim arkadasim....ben yaklasik 2aydir bir kizi seviyorum.kiz ondan hoslandigimi biliyor.ancak ben kiza bi turlu acilamiyorum...cesaret bulamiyorum kendimde.bir az daha acilamazsam kizi tamamen kaybedecegimden korkuyorum.nasil kendimde cesaret bulayim???bi turlu su utangaclik hissinden kurtulamiyorum((((kiza kendimi nasil sevdireyim????

Şimdiii.

Hayatına biri giriyor. İlk önce hoşlantıyla başlıyor herşey. Sonra bir bakıyorsun ki onsuz bir adım atasın bile gelmiyor içinden. Daha sonra en olmadık bir anda çıkıyor hayatından. Bu gidiş ilk olmasa bile çok acı veriyor sana. Bu gidişide bir şekilde yediriyorsun kendine. Sonra karşı taraf başka biriyle bir ilişkiye başlıyor. Sana ağıza alınmayacak şeyler söylüyor. Bunu da kabulleniyorsun. Hiçbir şey olmamış gibi devam ediyorsun hayatına ve onu sevmeye. Sonra canına tak ediyor. Vazgeçmek istiyorsun. Vazgeçemiyorsun da. Artık bu duyduğun sevgiden midir yoksa alışkanlık mı olmuştur bunu bilemiyorum ( Bunada yanıt alırsam sevinirim :) )

Üstünden zaman geçiyor bu olanların. Artık acı çekmek sana zevk veriyor. Yani acı çektiğini anlamıyorsun bile. Her zaman olan şeyler diyorsun. Ben yine sineye çekerim diyorsun. Devam ediyorsun hayatına.

Onu görmek sana hem mutluluk hem acı veriyor. Ama sen bu iki duyguyu birbirinden ayramıyorsun. Sana acı verdiği için ondan nefret ediyorsun ama seviyorsunda.

Onun hoşlandığı şeyleri tek başına yaparken o aklına geliyor ve herşeyi bir kenara bırakıp ağlamaya başlıyorsun. Onun sevdiği bir yemeği yerken o aklına geliyor. Yemeği bırakıp masadan kalkıyorsun.

Ya da şöyle sorayım. Aşk acı vermeye başladığı zaman vazgeçilmelimidir ? Yoksa Herşeye rağmen ''sevgi herşeye değer'' diyip devam mı edilmelidir ?

'' Çok uzun oldu biliyorum ama en çok fikir almak istediğim kişiyi bulmuşken içimdekileri dökeyim dedim.

Konu içinde Akın'a ayrıca teşekkür ederim (:) ''

aynen Semih bu soruların cevabını ben de çok merak ediyorum..

Şimdiii.

Hayatına Biri Veya Birileri Girebilir Bunda Bi Sorun Yok. Birindende Hoşlanabilirsin , Ama Onsuz Bi Adım Bile Atamiyorsun Kelimesine Kattiyen Katılmıyorum..

Cünki Ne Kadar Seversen Sev Böyle Bişey Söz Konusu Olmaz..

Bence Senin Tek Sorunun Doğru Kişiyi Bulamamak.. Dişardan İzledigim Kadarıyla Hep Uzaklarda , Hep İmkansızlarda.

Elbette Aşık Olmak , Sevmek , Sevilmek İsteyeceksin Ama Bunu Aceleyle Olup Bitirmek Yanlış Oluyor.

Birinden Hoşlandıgında Kendine Sahip Cıkacaksın , Tanıyacaksın Kendini Tanıtacaksın.

Cünki Hayatımıza Giren Herkezin Doğru Kişi Olup Olmadıgını Sabredip Karşımızdakini Tanıdıgımızda Anlayabiliriz.

Ama Karşımıza Cıkanları Doğru Kişi Diye Adlandırıp Kendimizi Kaptırmamız Ne Kadar Doğru Tartısılır..

Belki Biraz Zor Olur Senin İçin , Belki Onu Sevdigini bildigin Halde Onunla Bi Sevgili Gibi Olmamak Koyar Ama Onu Daha İyi Tanıdıgın İçin Bu İşin Olup Olmayacagını Az Cok Anlayabilirsin.

Birisinden Ayrılınca Elbette Hayatımıza Biri Girebilir Ama Bu Hemen Oluyorsa Ben o Kişiyi Çocuk Diye Adlandırırım

Cünki Çocukca Bi Hareketten Başka Birşey Degil.

Birine Seviyorum Diyorsun Ertesi Gün Ayrılıp Başkasıyla Çıkıyorsa ; İyiki Ayrılmışız De ;) Cünki Seni Hiç Sevmemiş , Cünki Onun İçin Bi Değerinin Olmadıgının Açıkca Göstergesidir..

Eğer Biriyle Cıkıp Ayrıldıgında , Karşı Taraftaki Sana Ağır Sözler Söyledigi Halde Onu Hala Sevdigine İnaniyorsan Alışkanlıktır Bu

Cünki Artık Onun Gibi Birini Bulamayacagını Düşünürsün
Onun Kadar Güzel , Yakışıklı Belkide Onun Gibi Anlayışlısını
Veya Onun Gibi Seni Seven Birini Bulamayacagını ( Belkide Hiç Sevmedi )
Kısaca ALIŞKANLIKTIR , İlerde Daha İyi Anlıcaksın.

- - - -

Acı Çekmek Hiç Bi Zaman Zevk Vermez , Sadece Sen Acı Cektigini Sanarsın..
Cünki Acı Nasıl Çekilir Biliyormusun?
Birini Deli Gibi Seversin , Oda Seni Aynı Duygularla Sever Ama Bir Gün Bir Birinizi Deli Gibi Sevdiginiz Halde Mecburen Bazı Sebeblerden Dolayı Ayrılırsınız

O Zaman Acı Cekersin , Ben Onsuz Ne Yaparım Diye.

Ama Senden Ayrılıp Sana Kötü Sözler Sarfeden , Başka Biriyle Çıkan Biri İçin Acı Cekmezsin Cünki Aşkın Acı Şiddetini %'ye Vurarsak Senin Çektigin Acı %5
Cünki Daha Ne Acılar , Ne Ağır Yükler Var Bir Bilsen Elbette Zamanla Ögrenceksin o Zaman Kendine Gülersin.. :)

Aklına Gelmesi Gayet Normal Ama Yedigin Yemegi Bırakarakta Biraz Abartıyorsun Galiba.
Cünki En Nihayetinde Artık o Yok Ve Hiç Olmicak
Tekrar Birleşseniz Bile Eskisi Gibi Hiç Bişey Olmaz , Olamaz.
Sen Ona Ağlamıyorsun , Seni Bırakıp Gitmesine Degil Sana Yaptıklarına Ağlıyorsun , Hakettimmi Diye Soruyorsun Olay Bundan İbaret..

Aşk Sebeb Ne olursa Olsun Vazgecilmeyi Haketmez , İhanet , Özel Durumlar oLmadıgı Sürece Tabiki
Her Aşkta Özlem , Hasret , Acı Olcaktır Bu Aşkın Doğasında Var Bunu Kimse Degiştiremez.
o Yüzden Eğer Acı Cekmiyor , Ağlamıyorsan o Aşktan Bi Hayır Beklememelisin..
" İnsan Yalnızca Emek Verdiği Şeyi Sever Ve Sevdiğine Emek Verir "
Umarım Faydalı Olur.

akın konunun adını değiştir

Semih Babayla Aşk Dersleri olsun :kopkop:

Konuyu Niye Kısıtlıyoruz Olm Hayat Sağlıklı İlişkiler Aşkta Giriyor İçine :)

Seninde Vardır Derdin Anlat Bakalım xD

iyi aksamlar.sorunumu diger konuda da yerlestirmisdim.yardimci olursan cok sevinirim arkadasim....ben yaklasik 2aydir bir kizi seviyorum.kiz ondan hoslandigimi biliyor.ancak ben kiza bi turlu acilamiyorum...cesaret bulamiyorum kendimde.bir az daha acilamazsam kizi tamamen kaybedecegimden korkuyorum.nasil kendimde cesaret bulayim???bi turlu su utangaclik hissinden kurtulamiyorum((((kiza kendimi nasil sevdireyim????

Öncelikle Dostum

Sorunun Zor Bişey Degil

Ancak Seni Gayet iyi Anliyorum.

Eğerki Onunda Senden Hoşlandıgından Eminsen

Ona Mektup Yaz

Mektup Eskilerde Kaldı Deme

Her Ne Kadar Eskisi Gibi Kullanılmasada

Mektup'un Yeri Bambaşkadır.

Ona Duygularını , Düşüncelerini Rahatca Kağıda Yaz

Ve Ona Ver Emin Ol Faydası Olcaktır.

Konuyu Niye Kısıtlıyoruz Olm Hayat Sağlıklı İlişkiler Aşkta Giriyor İçine :)

Seninde Vardır Derdin Anlat Bakalım xD
benim derdim yok adamım sen kendi derdini hallet başka ihsan eylemez :D

ışığı verdi akın sen anlamıyon o başka hahaha

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri