Değiştirilmiş Kutsal Kitap KURAN

---> Değiştirilmiş Kutsal Kitap KURAN

Arap yarımadasının islamiyeti saf olarak yaşadığınımı söylüyorsunuz ? Yapmayın lütfen.Arap coğrafyası ki Hz.peygamberden sonra emevi dayatmaları ve türlü melanetler ile rahmeti zahmete çevirdiler.Uydurma hadislerle ve sözde ulemalarla Allah kelamına ters düştüler.Aksine Laik devletlerde aklederek yorumlanan Kur'an eşsiz bir yol göstericidir.Atatürk bunun önünü açmıştır, bugün aksini iddia edenler var ki o çok ayrı bir mevzu, gerekirse ele alırız.Şahsım adına bende islamiyeti tam olarak yaşamıyorum.Hala ısrar ettiğim günahlar var ki bu Allah ile benim aramda.Fakat Allah kelamını saptırma deklerasyonlarına göz yumamıyorum.Yummamalıyım.

Bakın demek istedigin nokta şu ; dini bireyseldir. Herkes farklı algılar.
Ve insanlar kendi hayat standartları ölçüsünde inancını yaşamaya çalışır .
Bu da dini tek tip yapmaktan çıkarır.
Arap yarımadasının yozlaşmis sığ bir anlayışa sahip olduğunu bilecek düzeyde biriyim lakin ; dini devlete mal etmek neyin nesi?
Dünyada da böyle Vatikana gidip görmüş biri olarak bunuda oldukça saçma buluyorum. İnsanları din ile uyusturmalarini kitleye yayma çabalarını da keza öyle.
Bu arada ateist değilim çünkü benim için tanrı var dinler gereksiz.

Bakın demek istedigin nokta şu ; dini bireyseldir. Herkes farklı algılar.
Ve insanlar kendi hayat standartları ölçüsünde inancını yaşamaya çalışır .
Bu da dini tek tip yapmaktan çıkarır.
Arap yarımadasının yozlaşmis sığ bir anlayışa sahip olduğunu bilecek düzeyde biriyim lakin ; dini devlete mal etmek neyin nesi?
Dünyada da böyle Vatikana gidip görmüş biri olarak bunuda oldukça saçma buluyorum. İnsanları din ile uyusturmalarini kitleye yayma çabalarını da keza öyle.
Bu arada ateist değilim çünkü benim için tanrı var dinler gereksiz.

Dini devlete mal etme konusunda mütabıkız orda bir sıkıntı yok.Devletlerin, yönetimlerin objektif olması gerekir ki halklar dayatmalara maruz kalmasın.Demek istediğim şu ki dinlerin gerekli olup olmadığı konusu, edinilen tecrübelerin sonucu birikegelen değerlendirmeler sonucunda yargıya bağlanan konulardır.Size göre gereksiz olabilir buna bir lafım yok.Fakat gel gelelim günümüz dünyasında insanların bu gibi salt değerlendirmelerde bulunmalarının temelinde, yine tartışmayı gereksiz gördükleri dinin ilk emrinin uygulanmaması yatmaktadır.Nedir ilk emir ? OKU. Size ateist veya deistsiniz diye bir damga vurmak haddime değil.Aksine tartıştığımız konu inanç değil vahyedilen kelamın toplumlar ve yaşamlar arası diyalektiği.Son olarak sizi tebrik ederim, tartışma sınırlarından sapmadığınız için.

Dini devlete mal etme konusunda mütabıkız orda bir sıkıntı yok.Devletlerin, yönetimlerin objektif olması gerekir ki halklar dayatmalara maruz kalmasın.Demek istediğim şu ki dinlerin gerekli olup olmadığı konusu, edinilen tecrübelerin sonucu birikegelen değerlendirmeler sonucunda yargıya bağlanan konulardır.Size göre gereksiz olabilir buna bir lafım yok.Fakat gel gelelim günümüz dünyasında insanların bu gibi salt değerlendirmelerde bulunmalarının temelinde, yine tartışmayı gereksiz gördükleri dinin ilk emrinin uygulanmaması yatmaktadır.Nedir ilk emir ? OKU. Size ateist veya deistsiniz diye bir damga vurmak haddime değil.Aksine tartıştığımız konu inanç değil vahyedilen kelamın toplumlar ve yaşamlar arası diyalektiği.Son olarak sizi tebrik ederim, tartışma sınırlarından sapmadığınız için.

Bakın bu konuda hemfikiriz daha dinin ticaret haline getirilmesi konusu var ki bu da insanlar için ne kadar ciddi anlamda uyuşturucu etkisi olduğunu gösteriyor ( bana göre )
Dinde israfı haram olduğunu bilmeyen yoktur kendi topraklarında Kabe ye altın saat altın işlemeler ile süsleyen zihniyeti devam ettirenler için tepki göstermemi saygısızlık olarak nitelendirmezsiniz umuyorum.
Yazdigimdan beri yaftalaniyorum çünkü. Ve ben kuranin degismemis olduğuna inanmıyorum doğruyu söylemek gerekirse.
Hala düşüncemde israrciyim.

Bakın bu konuda hemfikiriz daha dinin ticaret haline getirilmesi konusu var ki bu da insanlar için ne kadar ciddi anlamda uyuşturucu etkisi olduğunu gösteriyor ( bana göre )
Dinde israfı haram olduğunu bilmeyen yoktur kendi topraklarında Kabe ye altın saat altın işlemeler ile süsleyen zihniyeti devam ettirenler için tepki göstermemi saygısızlık olarak nitelendirmezsiniz umuyorum.
Yazdigimdan beri yaftalaniyorum çünkü. Ve ben kuranin degismemis olduğuna inanmıyorum doğruyu söylemek gerekirse.
Hala düşüncemde israrciyim.

Sergilenen haramlar ve Hz.Peygamber in tebliğ ettiği teslimiyet şeklini, tebliğ ettiği vahyi bu zamanda tam olarak yaşayabilen hiçbir ülke yok.Ona keza bireyde göremiyorum ben.Aslında bizim özünde tartışmaya başladığımız konu farklı tarihsel konuları ve bu din üzerine devşirilen çıkar melanetlerini kapsar ki bu uzar ve gider.Sonuç olarak şunu söylemeliyim; hiçbir çeviri Kur'an ın kendisi değildir.Çeviri çeviridir.Ama Kur'an ın özünün değiştirelemeyeceği ve farklı sistematik dizilişlerle korunduğu Kur'an da sabittir.Dilerseniz size bu konuda video ve kaynaklar tavsiye edebilirim.

Allah(c.c) Kuran'ın Sahibinin Kendisinin Olduğunu ve Kesinlikle Değiştirilemeyeceğini Söylüyor.

Rabbinin sözü doğruluk ve adaletle tamamlandı. Onun sözlerini [Kur'anı] değiştirebilecek [hiçbir şey, hiçbir kuvvet] yoktur.) [Enam 115]
(Kur'anı biz indirdik, elbette yine onu biz koruyacağız.) [Hicr 9]
(Kur’an, eşi benzeri olmayan bir kitaptır. Ona önünden, ardından [hiçbir yönden, hiçbir şekilde] bâtıl gelemez [hiçbir ilave ve çıkarma yapılamaz. Çünkü] O, kâinatın hamd ettiği hüküm ve hikmet sahibi Allah tarafından indirilmiştir.) [Fussilet 41-42]

Allah (c.c) Kuran-ı Kerimde Açıkça Değiştirilemeyeceğini Söylerken ; Bir Kaç Tane Sapkının Söylediği Hava Civadır...
Bu üç âyet-i kerimeye rağmen, Kur’an değişti demek çok büyük, çok çirkin bir iftira olur.

(Eğer O [Peygamber] bize atfen, [Kur’ana] bazı sözler katsaydı, biz onu kuvvetle yakalayıp şah damarını koparır, helak ederdik, hiçbiriniz de buna engel olamazdınız.) [Hakka 44-47]

Mucize olması bakımından da değiştirilemez. İki âyet meali şöyledir:
(Kulumuza [Peygambere] indirdiğimizden [Allah’tan geldiğinden] bir şüpheniz varsa, iddianızda doğru iseniz, Allah’tan gayri şahitlerinizi [bilginlerinizi] de yardıma çağırıp, haydi onun benzeri bir sûre meydana getirin! Bunu yapamazsınız, asla yapamayacaksınız da.) [Bekara 23, 24]

(De ki: Bu Kur'anın bir benzerini ortaya koymak üzere insanlar ve cinler toplanıp, birbirine destek de olsalar, yemin olsun ki yine de benzerini ortaya koyamazlar.) [İsra 88]

Allah (c.c) Bildirdiklerini İnkar Etmekten Yine Allah Korusun...

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri