Çocuk eğitiminde okul mu aile mi önce gelir?

---> Çocuk eğitiminde okul mu aile mi önce gelir?

Öncelikle aile tabii ki

Aileden aldıgı terbiye egitim davranıslarınada okulada yansır

Okulda etkilidir cocuk egitiminde

Ama ailenin rolü daha büyüktür

Her ikiside derim aile cok önemlidir ama Okulda hayatimizin bir parcasi gelecegimiz...

Eğitimde her zaman ilk olarak aile önce gelir. Çünkü eğitim 2-3 yaşından itibaren başlar. Çocuk ise 7 yaşında okula gitmeye başlar. o 4-5 yıl boyunca aile eğitmezse okulda aldığı eğitimle çok bilinçsiz bir birey olur çocuk.

Öhömm ßen ßir Psikolog adayı olaraktan Şyle demek ıstıorumm =P Kişilik gelişimi 7 yaşında tamamlanıyor.hatta `insan 7sinde ne ise 70inde de odur.`sözü burda dgrulanıo bilimsel olarak da,7 yaşında kişiliği oluşmuş oluyo kişilerin. 7 yaşına kadar en büyük eğitimi aileden alıyo bu normlara göre davranışları yerleşiyo. Okulda tabi çok byk rol oynuo,Fakat ailenin rolü daha fazla. Saygılarr efemss :)

Öhömm ßen ßir Psikolog adayı olaraktan Şyle demek ıstıorumm =P Kişilik gelişimi 7 yaşında tamamlanıyor.hatta `insan 7sinde ne ise 70inde de odur.`sözü burda dgrulanıo bilimsel olarak da,7 yaşında kişiliği oluşmuş oluyo kişilerin. 7 yaşına kadar en büyük eğitimi aileden alıyo bu normlara göre davranışları yerleşiyo. Okulda tabi çok byk rol oynuo,Fakat ailenin rolü daha fazla. Saygılarr efemss :)

sana pek katılmıyorum. insanlar değişebilir. eğer insan değişmek istiyorsa.

Aile önce gelir..İlk eğitimi aileden sonra kreş-anaokulundan alıyor daha sonra zaten ilköğretimokuluna gidiyor.

Aile daha önce gelir ama okul da önemli tabi.

tabiki aile çünkü çocuk anne ve babasını model alır....

tabiki aile.......
çocuk eğitimi,beşikte başlar.

Çocuğun ilk eğitimini aldığı yer Anne karnıdır..Onun için eğitim çocuğa aile hayatında verilir..Okula alıştırıcı eğitici görsel ve yazıtsal faaliyetler gereklidir..Aslında okul öncesi eğitim bu konuda esas alınabilir..Anaokulu bile bazen yetmeyebiliyor..Ailesinde hiç bir eğitim görmeden okula hazırlıksız başlayan bir çocuğun hem sosyal hem kültürel gelişimi daha zor olacak ve adaptasyon süreci uzayacaktır..

Çocuk aileden aldığı terbiyeyi okula yansıtır İyi veya Kötü Farketmez..

Ama bu terbiye okulda şekillenir , öğretmen ve arkadaşları belirler bence. Terbiyesi iyi olan bir çok kişinin okul çağlarında değiştiğine şahit oldum

Çocuk aileden aldığı terbiyeyi okula yansıtır İyi veya Kötü Farketmez..

Ama bu terbiye okulda şekillenir , öğretmen ve arkadaşları belirler bence. Terbiyesi iyi olan bir çok kişinin okul çağlarında değiştiğine şahit oldum
Katlılıyorum ortama girince çok değişenler var..

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri