Çin malı adi mi ?

İmmortaaL

Kayıtlı Üye
Arkadaşlar ,

Kime Çin malı deseniz kelepir , bozuk , ezik bi mal gelir aklına :D benimde öyle ama bi şey dikkatimi çekti dün bir markanın mağzaya gittim ürünü incelerken arkasında Çin'de üretilmiştir yazıyordu. O zaman Çin malı iyi mi kötü mü bununla bir kaç kez karşılaştım :S

---> Çin malı adi mi ?

Çin malında da kalite farkı var yani iyisi de var kötüsü de mal çin malıysa ama pahalıysa iyidir..

---> Çin malı adi mi ?

Çinliler adii oldugu ıcın mallarıda otomatıkman adii oluyor kanısındayım :11:

---> Çin malı adi mi ?

:D:D ama bLmm çin'de niye üretiyo firmalar anlamıyrm ki :D gerçi aldık malı bktm evde çn malı servis getrmişti sonra yanlış ürünmüş değiştirdiler yenisi çin değil :D

---> Çin malı adi mi ?

heriflere işçilik için ne kadar verirsen okadar iyi/kötü yaparlar .
sadece örnek veriyorum 50 liraya televizyon yapmak için para veriyorlar. eğer size 500 lira verseler en iyisini yaparsınız. 50 lisra verirse daha kötü yaparsınız.

çinde de işçilik çok ucuz oldugu için böyle bi durum.

---> Çin malı adi mi ?

Bikere üstünde china yazan herşeyin ömrü 1 veya 2 günlüqtir..:D

Hem uygur Türklerine yapılanlar unutulmamalıdır..!

SONUç:aDİ

---> Çin malı adi mi ?

çinliler elektronikte çok gelişmiş bi ülkedir. cihazları günümüzdeki pahallı ürünlerin parçalarını en ucuz olanlarıyla kullanarak üretime sokuyorlar ve orta ve dar gelirli insanlarında faydalanabilmesi için piyasaya sunuyorlar. orjinali alamayan insanlar çin malına el uzaıyor.

Yanlış!!

çin malı alınan her cihaz en fazla birkaç ay kullanılıp bozuluyor tekrar alsan zaten oda bozulcak. orjinal alın bir kereye mahsus ömürlük kullanın kanımca

---> Çin malı adi mi ?

Öncelikle Çin Malı derken ne kasdettiğinize bağlı. En prestijli markaların bile hemen hemen hepsinin ürünlerini Çin'de ürettikleri bilinen bir şey. "Made in China" yazan ürün kalitesizdir diye bir genelleme yapmak anlamsız olur; bu prestijli markalar ürünlerini Çin'in iş gücünü kullanarak üretiyorlar, sonuçta üretilen kumaş, madde vs. bu markalara ait, Çin'e değil.

Çin'in iş gücünü kullanarak üretim yapan markaların dışında Çin'in de bazı markaları var tabii. Bu markaların ürettiği ürünlerin de son derece kalitesiz olduğunu söyleyebiliriz.

---> Çin malı adi mi ?

dandik herşeyin çakmasını yapıyolar dayanamıyorum alıyorum 2 gün sora bozuluyo xD

---> Çin malı adi mi ?

çinde işçilik ucuz. kaçakçılık çok .kral parayı ver kralını yaparlar. ucuz parayı ver sana kumaştan yaparlar arabayı.

---> Çin malı adi mi ?

Ben de her Çin Malı kötü bilirdim.
Bazen Made IN CHINA yazması malzemenin ordan alındığı anlamına gelmiyor.
Mesela ben Polaris'e gitmiştim Çin Malı almayız deyince sadece dikişini ve bir kaç özelliğini orda yaptılar, ham maddesi onların değil dediler.Zaten Çin'de yapıldı anlamına geliyor da..

Hem artık onlar da akıllandı(ki çok akıllılar) Made in PRC yazıyorlar.Açılımını People Republic China olduğunu bilmeyenler çok var.

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri