Cin makarnasi

sllsn

Bayan Üye
Malzemeler
1 paket hazır çin makarnası
300 gr tavuk göğsü
1 dolmalık Biber
1 pırasa
2 adet havuç
3-4 diş sarımsak
1 paket soya filizisoya sosusıvı yağ
tuz karabiber pul biber
Sambal Oelek (acı bir sos)*isterseniz yemeğin sonunda ya da yemekle birlikte ilave edebilirsiniz.

Hazırlanışı

İlk önce kestiğim tavuk göğsünü soya sosuyla marine ettim ve yaklaşık bir saatliğine buzdolabında beklettim.Bu arada bir kabın *içine cin makarnalarını koydum ve üzerine ketıldan ısıttığım kaynar suyu boşalttım, bu böylece bir 10 dk beklemesi gerek, makarnalar şişene kadar. Tencerede kaynatmaya gerek duymuyor bu makarna.Sebzelerimizi jülyen şeklinde keselim. Tavaya bir miktar sıvı yağ koyup, pırasa, havuç ve biber üçlüsünü çok pişmeyecek şekilde karıştırarak pişirdim. Bu karışıma önceden doğradığımız sarımsakları ekliyoruz ve takrardan karıştırıyoruz. Sebzeler istenilen kıvamı aldıktan sonra tavadan çıkartıp bir kenara alınır.Bu aşamada tavuklarımızı tavada kızartıyoruz ve kızarmış tavuklarımızın üzerine haşladığımız makarnaları ve soya filizlerini ilave ediyoruz ve bu şekilde iyice karıştırıyoruz.*En son aşamada yemeğimizi sebzelerle buluşturuyoruz ve iyice karıştırıyoruz. Baharatlar, soya sosu bu aşamada eklenilebilir. Soya sosu zaten yeterince tuzlu olduğu için, dikkatli olun!

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri