çArşı Kansere Karşı

NewCS

Kayıtlı Üye
12.04.2011

Kolon kanserine yakalanan Beşiktaş taraftarı Ali Gültekin'e Çarşı grubu sahip çıktı. Ameliyat masrafı için maddi yardım toplandı. Halı saha maçıyla moral verildi

10337100597.jpg

Beşiktaş taraftarı olan 40 yaşındaki grafiker Ali Gültekin, yaklaşık 2 yıl önce kolon kanserine yakalandı. Tümör damarın üzerinde olduğundan ameliyat riskliydi. Ancak, kemoterapi ve ilaç tedavisi sonuç vermeyince, ameliyata karar verildi. Tam bu noktada Gültekin'in gönül verdiği Beşiktaş'ın taraftar grubu Çarşı devreye girdi. İnternetten Gültekin'in durumundan haberdar olan Çarşı üyeleri, ameliyat için maddi yardım yaptı. Taraftar grubu, 12 saatlik bir ameliyat geçiren Gültekin'e moral vermek için bir halı saha maçı da düzenledi. Maça Ankara ve Kırklareli'den bile gelenler oldu. Çarşı üyeleri, "Asla pes etme-Geçmiş Olsun Ali Gültekin", "Karanlık Hücrenin Işığı Olmaya Geldik" yazılı pankartlar önünde hatıra fotoğrafı çektirdi.

"SOSYAL ÖRGÜTLENMEYİZ"

Eşinin hiç tanımadığı Beşiktaşlı taraftarların yardımı karşısında çok duygulandığını belirten Cennet Gültekin, "Ameliyat öncesinde eşimin morali kötüydü. Beşiktaşlıların bu desteği onu çok sevindirdi. Onun için ellerinden geldiğince maddi yardım yaptılar. Ayrıca, Ali'nin durumunu daha çok insana duyurmak için böyle bir maç organize ettiler" dedi. Organizasyonun öncülerinden eczacı Levent Karakoç da, "Biz sadece futbol taraftarı değiliz, iyi bir sosyal örgütlenmenin parçasıyız. Beşiktaş camiasının Ali'nin arkasında olduğunu göstermek istedik. " diye konuştu. Başarılı geçen ameliyatta ise Gültekin'in midesinin yarısı, 12 parmak bağırsağı, pankreas, safra kesesi, dalak ve kalın bağırsağı alındı. Gültekin bundan sonraki hayatını şeker hastası olarak geçirecek.

takipçi satın al
Uwell Elektronik Sigara
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
Geri