"Carcar Ananın Silahları"

ashli

Bayan Üye
maskaracarrar1.jpg

Mask-Kara Tiyatrosu Öğrencileri Bertolt Brecht'in ''CARRAR ANANIN SİLAHLARI'' adlı oyunla Seyirci karşına çıkıyor..

Geçtiğimiz Kasım ayından itibaren eğitim çalışmalarını sürdüren ve 1.eğitim dönemini bir oyunla taçlandıran Mask-Kara Tiyatrosu öğrencileri ilk oyuna çıkma heyecanını sizlerle paylaşmak istiyor. Mask-Kara Tiyatrosu- Su Gösteri Sanatları Sahnesi'nde Sergileyecekleri Carrar Ananın Tüfekleri adlı oyunda Nazif Uslu nun Genel Sanat Yönetmenliğinde Reji , Işık, Efekt, Dekor, Kostüm tamamen Atölye ye katılan öğrenciler tarafından gerçekleştirildi.

Carrar Ana’nın Silahları: Oyun, Kuzey İspanya’da Basklı bir balıkçı köyündeki bir balıkçı evinde Nisan 1937’de bir gece süresi içinde geçer. Bu savaşta Halk Cephesine katılmış kocasını kaybetmiş olan iki yetişkin oğula sahip anne Carrar, çocuklarının savaşa katılmaması için direnir; Oysa, 20 yaşındaki büyük oğlu Juan, sevgilisi ve köyün delikanlıları tarafından Franco’ya karşı savaşmak için baskı altındadır. Kadın oğlunu bu işten uzak tutmak için onu her gün denize balık avlamaya gönderir.
Oyun, savunma savaşında tarafsız kalınamayacağını gösteren, seyircileri etkisi altına alan, tek perdelik bir oyundur.

Oyun Gün ve Saatleri
4 Haziran Cuma Saat.:20:00
5 Haziran Cumartesi Saat:.15:00- 20:00
6 Haziran Pazar saat. 15:00- 17:00
Yazan: Bertolt Brecht
Çeviren: Yılmaz ONAY
Yöneten: Ayşegül BAYAR
Dekor: Remzi AKSOY
Işık: Ergin YAVRU
Kondivit: Alican ERSOY
Dış Sesler: Nazif USLU – Ali ÖZMEN
Müzik: Kutup YILDIZI
Afiş,Broşür: Ergin YAVRU
Fotograf: Uğur EFE
Yapım: Nurhan USLU-SU Gösteri Sanatları

Oyuncular
Deniz KAÇAR - Can Alp ALAÇAM
Bahar ERUYAN- Ahmet AVŞAR
Remzi AKSOY - Aslıhan ASLI
Yılmaz KARAEVLİ- A.Turan TOPKAYA
Candan ÖNCÜ- Fetih Ahmet MURAT-
Eylem TERZİOĞLU- Ayşegül AKPINAR
Eyüp YILMAZ- Çiğdem ÇİVİ
Melis ÇINAR- Seda SEVİM
Mask-Kara Tiyatrosu-Su Gösteri Sanatları Sahnesi. www.maskkara.com.0212-621 45 53

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri