Cami yapmak mı ? Okul yapmak mı ?

Okul yapmak mı, Cami yapmak mı?

• Kullanılan toplam oy
    15

Ketum

Banned
bu sorunun cevabını gerçekten merak ediyorum, halkın nabzını ölçmek için açtım anketi.

---> cami yapmak mı yoksa okul, hastane vs.vs. yapmak mı daha sevaptır?

Din herşeyde üstün , en önde gelir benim için evet ama okul derim ben .

İkisininde kendine göre sevapları vardır. Fakat cami yapmak daha sevaptır diye düşünüyorum.

İnşaat yapacağınız yerin bölge halkının en çok neye ihtiyacı var ise onu yaptırmak daha hayırlı bir iş olur.

farkli kulvarlarda olan birseyin kiyasi. cok ilginc.
ikisininde yeri farkli. cami onemli ama okulda cok onemli :) kiyaslamak ne sacma.

caminin bol oldugu yere 3-4 cami olan bir semte yada mahalleye bir baska cami yapmak yerine okul yapmak daha mantikli. 3-4 okulun yapildigi bir yere cami yoksa cami yapmak daha mantikli.

sevabini ALLAH bilir hangisi daha sevap diye... ameller niyetlere goredir. Niyete bagli birsey.

farkli kulvarlarda olan birseyin kiyasi. cok ilginc.
ikisininde yeri farkli. cami onemli ama okulda cok onemli :) kiyaslamak ne sacma.

caminin bol oldugu yere 3-4 cami olan bir semte yada mahalleye bir baska cami yapmak yerine okul yapmak daha mantikli. 3-4 okulun yapildigi bir yere cami yoksa cami yapmak daha mantikli.

sevabini ALLAH bilir hangisi daha sevap diye... ameller niyetlere goredir. Niyete bagli birsey.

O yüzden ne gerekiyorsa onu yaptırmalı.

daha onemli diyemem. ilk yorumdaki gibi ikisi farkli kulvarlar karsilastirmak dogru olmaz.
dogru olan sey ikisininde lazim ve onemli oldugu.

---> Cami yapmak mı ? Okul yapmak mı ?

okul......

okul coksa ve içi boşsa 100 tane okul yaptırsan kime ne faydası var ? cami çoksa ve içi boşsa heryeri cami ile doldurmanın ne anlamı var?

ne eksikse onu yapmalı...

Bizim dinimizde ibadet,heryerde,her zaman yapılabilir.İslamın diğer dinlerden farklarından biri budur.Yani zamana ve mekana bağlı değildir.Yeterki gönüller ibadet etmek istesin.Bizim dinimizin de önceliği okuldur.Iyi bir müslüman bilgili olanıdır. Cahil insan ise,islamı da bilemez zaten.Öncelikle okul. Hemde gerçek okul .

Okul tabiki ibadeti evde de yapabilirsin ama eğitimi evde alamazsın .

cami tabii ki de iman olmadan kuru bilginin kime ne faydası olur?

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri