Bükülmez Bilek

crazy___55

Kayıtlı Üye
Fenerbahçe'nin başında 6 lig derbisine çıkan teknik direktör Zico, 5 galibiyet, 1 beraberlikle rakiplerine müthiş bir üstünlük kurdu.

Aslan’a 3’te 3
Zico, büyük maçlarda rakiplerine öyle bir üstünlük sağladı ki, şapka çıkarılır. Brezilyalı hoca, geçen sezon Galatasaray’ı 2 maçta da yenerken, Beşiktaş’a karşı 1 galibiyet, 1 beraberlik elde etti. Ligin bir başka büyüğü Trabzonspor karşısında da 1 galibiyet, 1 beraberlik alan tecrübeli hoca, böylece hiç derbi ve büyük maç kaybetmeden, takımını şampiyonluğa taşıdı. Türkiye Kupası’nda Kartal’a bir maçta yenilip, diğerinde berabere kalan Zico, sezon başındaki Süper Kupa’da ise kazanan isimdi.

Geleneği bitirdi
Bu sezon ilk derbisini Kadıköy’de Beşiktaş’a karşı oynayan Fenerbahçe Teknik Direktörü, Saracoğlu’nda yıllardır kazanamama geleneğini bitirip, stattan mutlu ayrıldı. Dün de takımıyla Galatasaray karşısında 2-0’lık galibiyete imza atan Zico, iki sezondaki 6 lig derbisinde 5. galibiyetini elde ederek, zaferini taçlandırdı. Karşılaşma sonrası çok mutlu görünen tecrübeli teknik adam, şu değerlendirmede bulundu: “Mücadele ve hırs üst düzeydeydi. Maçın başında öne geçince, oyun bizim için şekillendi.”

‘Rakibi düşünmem’
“Kaliteli bir rakibe karşı iyi galibiyet aldık. Galatasaray kadrosu beni şaşırtmadı. Ancak ben, rakibi düşünmektense kendi takımımı kurarım. Kalli, tecrübeli ve kariyerli bir hoca. Kezman uzun süre sonra forma giydi. Onun yokluğunda Semih çok iyi oynadı ve formayı fazlasıyla haketti. İkisi de şu anda hazır. Kimi iyi bulursa, onu takıma koyarım. Deivid’in pozisyonunu görmedim.” Zico, kendisine “Takımın patronu” denilince, “Patron Aziz Yıldırım, ben teknik direktörüm” diye konuştu.

Zico'nun derbi karnesi
2006-2007 Süper LigGalatasaray 2-1 2-1 (d)
Beşiktaş 0-0 1-0 (d)
Türkiye Kupası Yarı Final
Beşiktaş 0-1 (d) 1-1 (uzt.)
2007-2008 Süper Kupa
Beşiktaş 2-1
Süper Lig
Beşiktaş 2-1
Galatasaray 2-0

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri