Bir kadın çalışmalı mı?/çalışmamalı mı?

Bir kadın çalışmalı mı?/çalışmamalı mı?

• Kullanılan toplam oy
    31
  • Anket kapatılmış .

h.i.m.e.s.54

Kayıtlı Üye
Kadın çalışmalı : Ülkemizdeki ekonomik koşullar % 99 kısmıyla tek maaşla geçinilmesini ve zaruri ihtiyaçların giderilmesine izin vermiyor,bu yüzden aile bütçesine katkı ve daha iyi şartlar için kadın ÇALIŞMALI...

Kadın çalışmamalı : Çünkü aileyi bir arada tutan ve geleceğimiz olan çocukları yetiştirip hayata hazırlayan kadın,annedir.Bir çocuğun sağlığı,psikolojisi ve gelişiminin sağlam olması için anne den daha iyi yar olamaz.Bakıcı veya kreş gibi yardımcı unsurlar olsada annenin yerini asla tutmaz.ÇALIŞMAMALI...

Sizce bir kadın çalışmalı mı?/çalışmamalı mı?

calısmalı cunku kadın ıle erkek esııttır eger erkek calısabılıosa kadında calısır ayrıca bı ev sadece erkegın getırdıgı maasla gecınemez

Ben Calismamalidir diyorum. Nedenini soracak olursaniz bu tabiki benim düsüncem Büyüklükten ALLAHA siginirim.
Cünki calismak rizki kazanmak erkege mahsustur görevidir. Kadinlarimiz yani hanimlarimiz Ev reislerinin zor duruma düsmedigi müddetce, Hastalik Sakatlik v.b durum olmadigi müddetce calismamalidir. Bide bu benim fikrimdir INSALLAH, acikcasi ben kiyamiyorum cünki ev isleri ne kadar zor olsa bilr coluk cocukla ugrasmak camasir v.b sekilde isler bir hanimin kendi kurdugu düzen ve kurallarla yürür. Normal calismak ise her zaman birinin emri altinda SIKINTISI altinda olur. INSALLAH anlatimimda hata yoktur. Yolumuz HAK DIN ISLAMDIR, KITABIMIZ KURAN, ÖNEDERIMIZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V)...

Çalışmalıdır, çünkü elinde bir özgürlüğü olmalı. Allah göstermesin boşandığı zaman elinde mutlaka bir birikimi olmalı, eşine muhtaç olmamalı, en azından evli ise eve bir gelirdir.

Buna çalışmalı yada çalışmamalı olarak değilde Okumalı Olarak bakılsa daha doğru olur... Eşi istemez belki çalışmasını eğer eşine saygı duyuyorsa çalışmaz bayan... Yalnız elinde mesleği olduktan sonra günün birinde çalışmıyor bile olsa tahsili olan biri iş bulabilir ;)

Ben Calismamalidir diyorum. Nedenini soracak olursaniz bu tabiki benim düsüncem Büyüklükten ALLAHA siginirim.
Cünki calismak rizki kazanmak erkege mahsustur görevidir. Kadinlarimiz yani hanimlarimiz Ev reislerinin zor duruma düsmedigi müddetce, Hastalik Sakatlik v.b durum olmadigi müddetce calismamalidir. Bide bu benim fikrimdir INSALLAH, acikcasi ben kiyamiyorum cünki ev isleri ne kadar zor olsa bilr coluk cocukla ugrasmak camasir v.b sekilde isler bir hanimin kendi kurdugu düzen ve kurallarla yürür. Normal calismak ise her zaman birinin emri altinda SIKINTISI altinda olur. INSALLAH anlatimimda hata yoktur. Yolumuz HAK DIN ISLAMDIR, KITABIMIZ KURAN, ÖNEDERIMIZ HZ. MUHAMMED MUSTAFA (S.A.V)...

bu ülkede kadın erkek eşitliği var...

biliyosundur belki

ayrıca ailenin reisi yoktur

neyiz biz kızılderelimiyiz

soyumuz onlardan geliyodiye kabile resii seçiyolar diye ailenin reisi var olmaz

imparator da diyiliz ki aileye kral seçelim dimi

ayrıca bakıcılık diye bi meslek vardır.

evde iki kişi çalışıyosa bakıcıya para yeter ayrıcada

Son düzenleme:
kadin calismayi istiyorsa calismali

hayat musterek

ama eslerde hayir karim calismasin ben ona bakarim diyorsa calismayadabilir..

bu ülkede kadın erkek eşitliği var...

biliyosundur belki

ayrıca bakıcılık diye bi meslek vardır.

evde iki kişi çalışıyosa bakıcıya para yeter ayrıcada
eşitliğn ne demek oldugunu biliyorum reis lafını baska yerlere cekmene gerek yoktu nese eşitlik aşagıda ıfade ediliyor ne demek evin resi demek kadınların hakkı elinden alınıyor demk değil merak etme senden dahada ıyı savunabılırım ALLAHın bıze emaneti olan kadınları!!!
9/71 : İnanan erkekler ve inanan kadınlar birbirlerinin dostları ve yardımcılarıdır. İyiliği emrederler, kötülükten men ederler, namazı kılarlar, zekât verirler, Allah'a ve Elçisi'ne itaat ederler. İşte onlara Allah rahmet edecektir...
2/187 : ...Onlar (kadınlarınız) sizin için birer elbise, siz de onlar (erkekleriniz) için birer elbisesiniz...

Kadın ile erkek; dost olarak her alanda yanyana birbirlerine yardım ve arkadaşlık edecekler, yaşamları boyunca toplumlarında ayni haklara sahip oldukları gibi sorumluluk ve görevleri de birlikte paylaşacaklardır. Yukardaki ayetler, açık olarak kadın-erkek eşitliğini vurgulamaktadır. Yaratılıştan kaynaklanan farklılıklar dışında, Allah katında kul olma sorumlulukları ile değer ve hak açısından durumları birbirine eşittir.

Kadın ile erkeğin değer eşitliği; elbise benzetmesinde de açıkça belirtilmiş, giysiler nasıl insanları koruyarak sıcak tutuyorsa, eşler de birbirine karşı elbise gibi ayni durumda koruyucu, sıcak ve çekicidir. Böylece erkek kadını, kadın da erkeği tamamlamaktadır.

bu söylediklerine katılmıyorum işte Türklerde ve Müslümanlıkta reis kavramı vardır. Osmanlı'dan bu yana reis kavramı gelmiştir. beni yanlış anlamayın kadınları küçük görmüyorum ancak By_Lostman olayları biraz çarpıtmış imparatorluğa falan girmiş.

Tabiki çalışmalıı günümüzde eşinde olsa kimseye güvenilmez ..sürekli eşinin vercegi harçlıgı bekleyemezsin ..sürekli para konusunda hesap vermezsinn..kısaca özgür olursunn..bu bence çok önemlii

bence fark etmez istediği olsun ister çalışır ister calışmaz çalışmassa temizlik işlerini erkekler mi yapcak?ve ya resstaurantlarda kim çalışcak

Bu kişiye ozeldir fakat hayat muşterek . gunumuz koşuluyla ve ayaklarının üstünde durabilmek ve yarınım ne olacak dıye duşunmemelı ınsan bence herkes calışmalı

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri