Bir Görme Engelli Kardeşimize Dünyayı NasıL AnLatırdınız ?

endLesS

Webmaster
Evet arkadaşlar oldukça basit. Siz olsaydınız görme engelli bir kardeşimize dünyayı nasıl anlatırdınız ?

---> Bir Görme Engelli Kardeşimize Dünyayı NasıL AnLatırdınız ?

suan aklıma bu konuyla ılgı bırsey gelmıyor gelınce yazacam ama emınımkı gorme engellı olan ınsanlar bazı gorenlerden daha ıyı anlıyor ve yasıyor dunyayı.

Bazı şeyleri göremediği için şükredebilmesini söylerdim,dünyadaki çirkinlikleri göremediği için..

Ona renkleri anlatamazdım ama belki hissetmesini sağlayabilirdim.

Görme engelli birisi için en önemli şeyler dokunma ve kokudur.Elimden geleni yapardım.

Bir gün görebileceğine dair umut verirdim sanırım..Hassas bir konu.Ne kadar anlatsak da hissettiklerini anlayamayız.

Son düzenleme:

Bazı şeyleri göremediği için şükredebilmesini söylerdim,dünyadaki çirkinlikleri göremediği için..

Ona renkleri anlatamazdım ama belki hissetmesini sağlayabilirdim.

Görme engelli birisi için en önemli şeyler dokunma ve kokudur.Elimden geleni yapardım.

Bir gün görebileceğine dair umut verirdim sanırım..Hassas bir konu.Ne kadar anlatsak da hissettiklerini anlayamayız.

daha ii anlatılamazdı die düşünüorum :1:

Aslında hepimiz hayallerimdeki yaşamı yaşatmaya çalışırız.. Başaramayız.. o başarmış.. Kendiliğinden hemde.. çok şanslı olduğunu sölerdim..

bu dünyayı görmemesinin onun daha aydınlık bi dünya kurmasını sağladığını söylerim.. somut dünyası karanlık belki ama soyut dünyasını rengarenk çiçeklerle bezeyebileceğini anlatırım ona..bz istesek de renklendiremiyorz...

KaranLık dünyalari Var.. Bu kadar bir cirkin dünya aydınLatamaz diye , bazı seleri qörmemeleri en qüzelidir beLkide diyorum..

Umut fakirin ekmek kapisi misaLi teseLLi ederim. dünyayı Onu qöremedigi qözüyLe anLatırdım.. (;

İyiki Görme Engellisin Yoksa Katil Olmuştun

Dünya: hayallerin bittiği gerçeğin başladığı yer..
hep orada kal hayallerde..

diyesim geldi bi an:D

bende qörüyorum ama hayata boş boş bakıyorum der teselli etmeye çalışırdım :D

Hiçbirşey hayaL ettiğin gibi değiL.

Dipnot : Ne kadar karamsar oLduk böle :)

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri