Bir Garip Öykü İşte

Efsunkar

Bayan Üye
Aşkın acıyla neredeyse özdeş tutulduğu, acının da çoğu zaman hüsranlı aşklarla yoğurulduğu bir öyküler kitabı Garip.

Yazar Sadık Yalsızuçanlar, yazısını insanın aşki altüst oluşlarına adamış sanki.

images

..............
Hissettirmeden ruhuma sızarken sana yaşattığım acıları düşünüyordum. İnsan ancak kendi gönlüne sefer edebilirmiş ya, sen de benden kendine kaçmış, içini bir gurbet yapmıştın. Sana bakınca o gurbetin kuytularını gördüm. İçinde ne çok ıssız yerler vardı. Yüksek tavanlı ve sonu gelmez bir mağara gibiydi için. Girince sessizlik...kimsesizlik...gariplik...dayanılmaz bir belirsizlik...boşluk...
....................

eslemnokta_garip.jpg

Hep böyle kal e mi. Yanımda ol. Beni bırakma nolur. Seni bırakmayacağım söz. Beni terk etme. Sensiz yaşayamam. Şiişşşşt...suss lütfen...biraz sessizlik. Gözbebeklerine bakıyorum, senden başka bir şey yok artık, her şey sensin. Hepimiz sendeniz. Sen nursun, keşifsin sen. Seni keşfediyorum, sana baktıkça bir yönünü açıyorsun bana.
Bakıyor, bir gülünü deriyorum. Bakıyor, bir kokunu alıyorum. Bakıyor, bir sesini duyuyorum. Bakıyor, bir sözünü görüyorum.
Bir acın diniyor. Bir yaran iyileşiyor.
.....
gezgin ve 'cam ve elmas'tan sonra bir güzel öykü kitabi daha...
nokta!

*
Alıntı

---> Bir Garip Öykü İşte

Bir garip öykü ama net kelimelerle anlatılmış çok güzel bir öykü paylaşım için teşekkürler gönül dostum:106:

takipçi satın al
instagram takipçi hilesi
takipçi satın al
tiktok takipçi hilesi
vozol
Geri