Ateıstlere Hodrı Meydan!...

---> Ateıstlere Hodrı Meydan!...

Peki şöyle düşünsen herşeyi bir yaratıcısı varsa bizi Allah yarattıysa Allahı kim yarattı ? Tamamen saçmalık.

2.si hepimiz müslüman olarak doğduk.Ailemiz,çevremiz müslümandı.Allah inancı var hepsinde bizede öyle işlendi.
Bazılarımız akıllarımızı kullanarak,düşünerek doğru yolu bulduk sadece.
Şöyle düşünün diyelimki Aileniz ateistti anne babanız çevrenizdeki herkes ateist. sizede öyle işlendi bu durumda sizde ateist olacaktınız.

Düşünmek zor uydurmak kolaydır. Kolaycı olmayın

tanrıda sana akıl vermiş düşün doğru yolu bul diye :)
toplum sadece din konusunda baskındır. seçimlerin senin kararın.

tanrıda sana akıl vermiş düşün doğru yolu bul diye :)
toplum sadece din konusunda baskındır. seçimlerin senin kararın.

Tanrıya kim akıl vermis bu kadar akılsız insan topluluğunu yaratsın diye :3dtgy:

Hayatım boyunca hiçbir insanın dini inancına,inandığına,taptığına saygısızlık etmedim ben fakat dışarıda ateıstm desem sopayla tasla kovalayacaklar.Bu mudur sizin müslümanlıgınız inancımız dediginiz şey Kuranda güya islam anlayışlı dindir vs vs hadi bu hadislere ayetlerede uyun madem o kadar dini bütün insanlarsınız başkalarının inançlarınada saygılı olun. toplum din konusunda baskın filan olamaz arkadasım herkesin özgür iradesi.özgür düşüncesi.Sen inanıyorsun diye bir baskasınada zorla dayatamazsın.

Peki şöyle düşünsen herşeyi bir yaratıcısı varsa bizi Allah yarattıysa Allahı kim yarattı ? Tamamen saçmalık.

2.si hepimiz müslüman olarak doğduk.Ailemiz,çevremiz müslümandı.Allah inancı var hepsinde bizede öyle işlendi.
Bazılarımız akıllarımızı kullanarak,düşünerek doğru yolu bulduk sadece.
Şöyle düşünün diyelimki Aileniz ateistti anne babanız çevrenizdeki herkes ateist. sizede öyle işlendi bu durumda sizde ateist olacaktınız.

Düşünmek zor uydurmak kolaydır. Kolaycı olmayın
herşeyin bir yaratıcısı var ancak o herşeyin içine dahil olanlar hangisi Allaha denk eğer o herşeyin içinde Allah olsaydı neden inanılacak bir durum haline gelir miydi Allah ? Allah yaratılmamıştır.Sana göre saçmalık inananlara göre değil o yüzden kelimelerini dikkatli seçersen kendim adına sevinirim.
smiley9.gif

2.si allaha inanmayanlar aklını kullanabilen inananlar kullanamayan akılsızmış gibi lanse etmek hoş değil.( parantez içinde şunada inanıyorum en azından inanmak istiyorum. bir ateist bir yaratcıyı reddedebilmesi için aklını kullanarak islam ve diğer dinlerin hepsini tek tek araştırması gerektiğini ve sonrada ortaya ben ateistim diyebileceği ortak çıkarımlarını koymalı.ve bu yüzden aklımda hep ateistler entellektüel bilgi birikimine sahip insanlardır gibi güzel bir yargı var.
icon7.gif
neyse velhasıl kelam bir ateist bir müslümandan yada bir hristiyandan daha çok aklını kullanabilendir neticede tüm dinler hakkında bilgi sahibi olduğundan dolayı aykırı bir yapıda.umarım sizde öylesinizdir. ) toplum çevre ve bunun gibi bir çok değişken bizi bir kalıba oturan nedenlerin basında geliyor doğru ve araştırmadan sorgulamadan bir çok şeyi olduğu gibi nedensiz kabul ediyoruz seninde dediğin gibi aklımızı kullanarak gerçekleri bulmalıyız doğrularımızı değil.
haddim değil ama düşüncelerini bu kadar net belli etme güzel ülkem henüz özgür düşünceyi kaldıracak kadar gelişmedi.xD

İnsan görmediği birşeyi inkar edecekse önce 'aklını' inkar etmeli..

herşeyin bir yaratıcısı var ancak o herşeyin içine dahil olanlar hangisi Allaha denk eğer o herşeyin içinde Allah olsaydı neden inanılacak bir durum haline gelir miydi Allah ? Allah yaratılmamıştır.Sana göre saçmalık inananlara göre değil o yüzden kelimelerini dikkatli seçersen kendim adına sevinirim.
smiley9.gif

2.si allaha inanmayanlar aklını kullanabilen inananlar kullanamayan akılsızmış gibi lanse etmek hoş değil.( parantez içinde şunada inanıyorum en azından inanmak istiyorum. bir ateist bir yaratcıyı reddedebilmesi için aklını kullanarak islam ve diğer dinlerin hepsini tek tek araştırması gerektiğini ve sonrada ortaya ben ateistim diyebileceği ortak çıkarımlarını koymalı.ve bu yüzden aklımda hep ateistler entellektüel bilgi birikimine sahip insanlardır gibi güzel bir yargı var.
icon7.gif
neyse velhasıl kelam bir ateist bir müslümandan yada bir hristiyandan daha çok aklını kullanabilendir neticede tüm dinler hakkında bilgi sahibi olduğundan dolayı aykırı bir yapıda.umarım sizde öylesinizdir. ) toplum çevre ve bunun gibi bir çok değişken bizi bir kalıba oturan nedenlerin basında geliyor doğru ve araştırmadan sorgulamadan bir çok şeyi olduğu gibi nedensiz kabul ediyoruz seninde dediğin gibi aklımızı kullanarak gerçekleri bulmalıyız doğrularımızı değil.
haddim değil ama düşüncelerini bu kadar net belli etme güzel ülkem henüz özgür düşünceyi kaldıracak kadar gelişmedi.xD

Haklısın :3

Bir Ateiste meydan okurken 2 kere düşünün,sonuçta adam sonsuza kadar yanmayı,işkenceden geçmeyi göze almış,boru değil bu.Müslüman bir ailede yetişmiş,beynine kazınan her şeyi reddetmiş,demek ki bir şeyler araştırmış,görmüş.Dikkat edin sizi de dinden etmesin;)

bi bebeğin oluşumu dünyaya gelmesi bile ALLAH ın varolduğuna kanıttır . mucize budur

Birbirimizi dinlemeyi anlamayı öğrenelim tartışma sonrasında gelsin. Şöyle bir yazılanlara baktım da birçok kişi sırf kendini kanıtlamak için gelip yazmış. Mevlana ne güzel demiş ne olursan ol gel :). İnanan inanmayan herkese saygılar :).

Bir Ateiste meydan okurken 2 kere düşünün,sonuçta adam sonsuza kadar yanmayı,işkenceden geçmeyi göze almış,boru değil bu.Müslüman bir ailede yetişmiş,beynine kazınan her şeyi reddetmiş,demek ki bir şeyler araştırmış,görmüş.Dikkat edin sizi de dinden etmesin;)

Sonsuza kadar yanmayı,işkenceden geçmeyi göze almış diyorsun da size göre olmayan bir şeyi göze almak mantıksız değil midir?Sonuçta ateistlere göre cehennem yok.

İkinci olarak bir şeyler araştırmış diyorsun.Ama nedense sorulara cevap veremeyip karşıdakine hakaret edecek kadar acizleştiklerini söylemiyorsun.

Şimdiye kadar çok ateistle tartıştım her şeyi tesadüfe bağlayan bir zihniyet var.Evet belki imanı kuvvetli olmayan aklında sorular olan bir müslümanla bir ateist tartışırsa Allah korusun imanı elden gidebilir ama tam tersi gerçekten imanı kuvvetli bir müslüman ile tartışan bir ateist kedinin fareyi köşeye sıkıştırdığı gibi sıkışır bunu unutma.

Orası öyle tabii bir ateistin gözünden bakarsan Allah'a inanmıyor sonuçta cehennemede inanmıyor.Allah'ın var olduğuna inanıpta Kuran'da anlatılan şeytan'ın yaptığı gibi kimsenin kafa tutabileceğine inanmıyorum,sonuçta kimse öyle bir zulmü göze alamaz sanırım.

Ben ateist değilim ancak ateistlere sorupta cevap alamadığınız soruları merak ettim.

Bana agnostik gözüyle bakabilirsin sormak istediğin sorular varsa da bildiğim kadarıyla cevap veririm.

namazında niyazında kitabı hatim etmiş ve bir ara cemaatlere bile gidip gelmiş birini tanıyorum sırf özenti yüzünden ateist oldu. Özenti den kastım takıldığı insanların rahat ve geniş takılmaları onu etkiledi. ( genişden kastım anlamışsınızdır umarım.) yazık çok yazık

bi bebeğin oluşumu dünyaya gelmesi bile ALLAH ın varolduğuna kanıttır . mucize budur

Yok ya öyle mi? Geceye gündüzün olusumu koskoca evrenin sürekli genişlemesi de Tanrıya delalet.
Örnekleriniz çok tutarsız hepsinin bilimsel açıklaması var. Açıp okumaktan bir şey kaybetmezsiniz.

Putperestler puta taparken ateistler atlara mı tapıyor genşşlerrr

bayigram takipçi satın al instagram beğeni satın al instagram takipçi satın al tiktok takipçi satın al Buy Followers
vozol
antalya havalimanı transfer
Geri